Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Prečo piť šťavu z aloe vera? 10 pozitívnych účinkov na zdravie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-03-02 10:48:06

Pitie šťavy z aloe vera je na jarnú očistu tela ako stvorené. Prečítajte si, čo všetko s ľudským organizmom táto zázračná rastlinka dokáže.

Pravdepodobne sami cítite, že po dlhej zime, konzumácii ťažších jedál a minimálnej fyzickej aktivite je vaše telo bez energie. Výborným spôsobom, ako ho prirodzene „nakopnúť“ je pitie aloe vera šťavy. Aloe vera nie je prospešná len pre naše trávenie a očistu tela. Tento prírodný zázrak má na ľudské zdravie množstvo ďalších pozitívnych účinkov, o ktorých sa dozviete viac v našom článku.

1. Aloe vera vyrovnáva pH

Aby bolo naše telo zdravé a fit, malo by mať prirodzené zásadité prostredie, čo v preklade znamená, že by si naša krv mala udržať pH medzi 7,35 až 7,45. Z mnohých dôvodov však pH krvi prirodzene klesá. Najčastejšie sa pod tzv. prekyslenie organizmu podpisuje zlá strava, alkohol ale i rôzne ochorenia. Aby ste sa vyvarovali acidóze, teda prekysličeniu tela vďaka ktorému sa ľudský organizmus stáva náchylnejší k rôznym chorobám, vyskúšajte aloe vera. Šťava z aloe má alkalizujúcí účinok, ktorý organizmu prinavráti rovnováhu.

2. Protizápalový účinok

Mnoho chronických ochorení, vrátane cukrovky 2. typu, syndrómu dráždivého čreva a artritídy, je spôsobených zápalom. Preukázateľný protizápalový účinok aloe vera je čiastočne pripísaný prítomnosti rastlinných steroidov, ktoré inhibujú zápalový proces iniciovaný poškodenými tkanivami. Okrem toho má aloe vera skvelé protizápalové účinky pri lokálnom používaní na popáleniny či zápaly kože.

3. Tráviace účinky

Problémy s trávením sú zvyčajne výsledkom plynov, nadmernej kyslosti, zápalu žalúdka a črevnej výstelky. Potravinové zvyšky, ktoré zostávajú v tráviacom trakte dlhšie, vedú k hromadeniu toxických látok a ich opätovnému vstrebávaniu cez žalúdok. Aloe vera šťava uľahčuje jednoduchý pohyb zložiek jedla prostredníctvom tráviaceho traktu a podporuje ich rýchlejšiu elimináciu. Vďaka aloe sa vám tak prirodzene obnoví zdravé trávenie. Pri žalúdočných problémoch sa odporúča piť šťavu z aloe vera 2-3 krát denne, vždy pre jedlom.

NÁŠ TIP – Hľadáte čistý aloe vera gél, šťavu alebo kvalitné výrobky z aloe? Toto je výber najdostupnejších produktov na Slovensku

aloe vera rastlinaZdroj: D123x (Pexels)

4. Pravidelné trávenie

Pri trávení ešte chvíľu ostaneme. Nepravidelnosť pohybov čriev a ich zlá priechodnosť je jednou z príčin mnohých chorôb vrátane rakoviny. Namiesto preháňadiel vyskúšajte prírodný nápoj z aloe vera, ktorý je ich zdravšou alternatívou. Jeho pravidelné užívanie zabezpečí pravidelný pohyb čriev a ich vyprázdňovanie.

5. Detox tela

Detoxikačné účinky aloe vera sú dobre známe. Pitie šťavy z aloe vera telo účinne zbavuje toxických látok. Detoxikačný účinok šťavy aloe vera pritom nie je obmedzený len na tráviaci trakt. Jej pravidelné užívanie zabezpečuje elimináciu cirkulujúcich toxínov v celom tele. Zabudnite tak na drastické detoxikačné metódy a vyskúšajte tento prírodný „čistič“.

6. Chudnutie

Pozitívny účinok, ktorý zaujme takmer každú ženu je pôsobenie aloe vera na stratu hmotnosti. Aloe vera pomáha pri chudnutí viacerými spôsobmi. Ten prvý súvisí s detoxikáciou tela, ktorej sa venujeme  v predchádzajúcej  časti. Druhým faktom, ktorý vďaka aloe vera prispieva ku chudnutiu, sú jeho protizápalové účinky. Telo zbavené toxických látok a zápalov už viac nebude zadržiavať vodu. Ako bonus, pitie aloe vera predchádza nadmernej absorpcii tukov z potravy.

 

chudnutie vďaka aloe veraZdroj: Public Domain Pictures (Pexels)

7. Hydratácia

Ak ste už niekedy vyskúšali krém, ktorého zložkou bolo práve aloe vera, zrejme viete aké skvelé hydratačné účinky na vašej pleti zanechal. Aloe však dokáže hydratovať telo a pleť nielen lokálne, ale i zvnútra. Pravidelné pitie šťavy pomáha udržiavať jemnú a pružnú pokožku bez vrások a škvŕn.

8. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Od krásy sa vrátime opäť ku zdraviu. Aloe vera sa úspešne podieľa na znižovaní hladiny cholesterolu v krvi. Je preto výborným pomocníkom pre tých, ktorí dbajú na prevenciu pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Kórejská štúdia na zvieratách zaznamenala až 30% zníženie hladiny cholesterolu u jedincov užívajúcich šťavu z aloe vera. Ukázalo sa, že dlhodobé užívanie znižuje nielen hladinu cholesterolu v krvi a triglyceridov, ale aj cholesterol v pečeni.

9. Zdravá ústna dutina

Časté pitie ochutených limonád alebo ovocných štiav môže poškodiť zubnú sklovinu. Šťava z aloe vera dokáže vďaka svojim protizápalovým účinkom tento, ale i mnohé iné problémy ústnej dutiny odvrátiť. Jej antimikrobiálne pôsobenie udrží pod kontrolou baktérie, vylieči ústne vredy, ale i nepríjemný zápal ďasien. Ak si chcete udržať ústnu dutinu zdravú, odporúča sa kloktať aloe vera šťavu pravidelne niekoľko minút denne.

aloe veraZdroj: Pexels

10. Zdroj vitamínov

Možno vás to prekvapí, ale nenápadne vyzerajúci priesvitný gél, ktorý sa v rastlinke aloe vera nachádza je priam nabitý pre telo prospešnými vitamínmi. Obsahuje komplex vitamínov B1, B2, B6 a B12, ako aj vitamíny A, C a E. Aloe vera je taktiež dobrým rastlinným zdrojom kyseliny listovej a minerálov ako sú železo, meď, zinok, vápnik, sodík, draslík, horčík, mangán a chróm.

Tak čo, presvedčili vás predchádzajúce riadky pitie aloe vera vyskúšať? Určite nám dajte vedieť, ako ste s jeho účinkami spokojní.

Zdroj titulnej fotky: Gardenly (Unsplash)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov