Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Aj vlasy potrebujú detox! Dôkladná starostlivosť začína už pri korienkoch

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-04-14 10:31:30

Detox sa nemusí týkať výlučne jedálnička. Aj naše vlasy si z času na čas zaslúžia oddych a očistu. Ako ich posilniť už od korienkov a vrátiť im nový život sa dozviete v nasledujúcom článku.

Na to aby boli vlasy krásne musia byť predovšetkým zdravé a silné. Denne ich však zaťažujeme rôznymi vlasovými prípravkami, mysliac si, že vlasy posilnia. Časté používanie stylingových prípravkov, šampónov a kondicionérov plných syntetických látok má však na vlasy a pokožku skôr opačný, negatívny vplyv. Dobrou správou je, že toxíny nahromadené na pokožke hlavy a vo vlasoch sa dajú správnou starostlivosťou odstrániť. Prečistite svoje vlasy a dodajte im stratenú vitalitu pomocou našich tipov.

Čistá pokožka hlavy

Naše mamy či babky nám často pripomínajú, že vlasy by sme si mali umývať radšej striedmo. Hoci sú tieto rady dobre mienené, ak trpíte mastnou pokožkou hlavy nebojte sa vlasy umývať aj každý deň. Čistá pokožka hlavy je pre zdravý rast vlasov kľúčová. Rovnako ako póry na tvári, vlasové folikuly na pokožke hlavy sa môžu upchať špinou, olejom a nahromadenými produktmi. Namiesto intenzity umývania sa preto skúste zamerať na obsah zloženia vášho šampónu. Sulfáty označené ako SLS alebo SLES vymeňte za šampóny s obsahom kyseliny salicylovej, zinku alebo selénu, ktoré sú na mastné vlasy ideálne.

Prestávka od tepla

Asi pre vás nebude novinkou, že časté tepelné stylingy vašim vlasom neprospievajú. Možno si hovoríte, že to, že si vlasy z času na čas vyžehlíte im nemôže nijako uškodiť. Prípadne ste sa na vyrovnávaní vlasov stali priam závislá a bez použitia žehličky si už ani neviete svoj účes predstaviť. Každodenný tepelný styling však vlasy naozaj vysúša, láme a znehodnocuje. Ak chcete svoje vlasy skutočne oživiť a prinavrátiť im silu, dajte im aspoň na určitú dobu prestávku od tepelných úprav.

fénovanie vlasov

Farbenie vlasov

Rozhodnutie, či si budete vlasy farbiť je samozrejme na vás. Množstvo žien s farbením vlasov experimentuje už od mladého veku a na kvalite vlasov sa to bohužiaľ skôr či neskôr odrazí. Výskumníci dokonca zistili, že farbenie vlasov ich oslabuje až o neuveriteľných 60 %. Tajomstvom nie je ani fakt, že najviac zničené bývajú svetlé a blond vlasy podrobené častému zosvetľovaniu a melírovaniu. Ak ste fanúšikom farbenia vlasov, potom im musíte venovať zvýšenú starostlivosť. Aspoň dvakrát do týždňa na vlasy naneste hĺbkovú výživnú masku. Rada od odborníčky znie, farbite si vlasy v podobných odtieňoch, aké sú vaše prirodzené vlasy. Predĺžite tým intenzitu medzi farbeniami, pretože odrasty na hlave nebudú tak viditeľné.

Uvoľnená pokožka

Cop alebo drdol je účes, ktorý zachráni v každej situácii. I napriek tomu že fandíte vypnutým vlasom, nenoste cop príliš často. Možno ste si všimli, že počas dňa kedy máte vlasy vypnuté vás pokožka hlavy začne pobolievať. Doprajte jej z času na čas oddych a namiesto chvostu zvoľte rozpustené vlasy. Ako bonus odmeňte svoju pokožku vlasov pravidelnou večernou masážou. Stačí desať minút denne a na vlasoch spozorujete rozdiel. Masáž pokožky hlavy zmierňuje napätie a zároveň zvyšuje prietok krvi pre silnejšie a krajšie vlasy.

rozpustené vlasy

Prírodný detox pre vlasy

Výborný spôsob ako dôkladne očistiť vlasy a vlasovú pokožku sú masky vyrobené z prírodných látok. Príroda je skutočne mocný čarodej a platí to i v starostlivosti o korunu krásy. Na prípravu detoxikačných masiek budete potrebovať len pár surovín.

Bentonitový íl a aloe vera

Potrebovať budete:

  • 1/2 šálky prášku z bentonitového ílu
  • 1/2 šálky čistého aloe vera gélu
  • 1 šálka jablčného octu

Zmiešajte íl s aloe vera gélom kým nevznikne hustá pasta. Zmes aplikujte na pokožku hlavy a po dĺžke vlasov, prikryte fóliou alebo sprchovacou čiapkou a nechajte pôsobiť približne 20 – 30 minút. Uistite sa, že maska nie je vysušená a vlasy prepláchnite octom. Počkajte 3 minúty a vlasy klasicky umyte šampónom.

V čom je maska z ílu a aloe vera unikátna? Bentonitový íl vďaka svojmu silnému elektromagnetickému náboju vytiahne z vlasov všetky toxíny. Rastlinka aloe vera je zasa bohatá na  vitamí a antioxidanty, ktoré dodajú vlasom lesk a vitalitu.

Morská soľ

Tento trik na detoxikáciu vlasovej pokožky je tak jednoduchý, že určite stojí za to ho vyskúšať. Celé tajomstvo spočíva v morskej soli, ktorá na hlave pôsobí ako exfoliačná zložka a zmiešaná so šampónom zbaví kožu odumretých buniek a dôsledne vyčistí vlasy.

Potrebovať budete:

  • 2 lyžičky hrubej morskej soli
  • dávku šampónu

Zmiešajte hrubú morskú soľ s bežnou dávkou vášho šampónu, zapracujte do vlasov a opláchnite studenou vodou. Takúto detoxikáciu môžete opakovať raz mesačne.

Detox vašim vlasom pred letom určite prospeje. Vyskúšajte niektorý z našich tipov alebo nám dajte vedieť, čo pri očiste vlasov pomáha práve vám.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov