Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

7 najväčších výhod laserovej epilácie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-23 21:43:45

Už žiadne bolestivé depilácie voskom, ani večné trápenie sa s žiletkou! Ktorú ženu by takáto nádherná predstava nelákala? Vďaka laserovej epilácii je to možné a vy by ste mali spoznať sedem výhod tejto modernej metódy, ktorou odstránite chĺpky natrvalo a dáte tak bodku za nepríjemnosťami s holením.

 

Stačí pár sedení a holeniu môžete dať zbohom

Laserovú epiláciu síce musíte podstúpiť niekoľkokrát, no potom máte od holenia už navždy pokoj! Zbaví vás nadmerného ochlpenia natrvalo alebo ho veľmi významne zredukuje a nebude už také viditeľné. Regenerácia chĺpku do pôvodného stavu totižto nie je možná.

Čo to v praxi znamená? Po každom laserovom ošetrení stratíte asi 12% ochlpenia, čiže potrebujete šesť až osem zákrokov, kým získate trvale hladkú pokožku, po ktorej túžite. Holenie, vytrhávanie alebo odstraňovanie voskom musíte opakovať donekonečna, kedže chĺpky dorastajú späť.

Medzitým sa môžete pokojne holiť

Samozrejme, že počas laserových epilácií sa budete musieť holiť. Dokonca vás v kozmetickom štúdiu sami požiadajú, aby ste sa doma oholili a nestrácali čas na mieste.

Holte si teda nohy žiletkou a vyhnite sa vosku, pretože vytrháva chĺpky aj s korienkom a tak znižuje účinok laserových ošetrení.

Trvá to len pár minút

Závisí to hlavne od veľkosti plochy, ktorú sa rozhodnete epilovať, no zákrok môže kľudne trvať iba niekoľko minút. Položte si jednoduchú otázku: vydržíte pätnásť minút laserového ošetrenia alebo budete trpieť trištvrte hodinu pri iných metódach?

Nemusí to vždy bolieť

Každý má iný prah bolesti, takže je ťažké povedať, ako veľmi bude laserová epilácia bolieť práve vás. V každom prípade moderné typy laserov už využívajú systém chladenia. Znamená to, že okrem toho, že vystrelia laserový lúč, pokožku zároveň ochladia a ukľudnia, aby ste sa pri zákroku cítili, čo najpríjemnejšie. Cieľom tejto techniky je, aby ste pocítili len malé pichnutie v mieste, kde laser zasahuje.

Ušetríte

Skúsili ste niekedy zrátať, koľko počas rokov investujete do voskových pások a žiletiek? Laserová depilácia nie je najlacnejšia, no uvedomte si, že za ňu zaplatíte len raz. Za ušetrené peniaze radšej choďte na skvelú dovolenku a nechajte všetkých obdivovať vaše krásne hladké telo.

Avšak pozor na prehnane výhodné ponuky, pretože sa za nimi môže skrývať kozmetické štúdio, ktoré nevlastní kvalitné laserové zariadenie a vy svoju voľbu trpko oľutujete. Ak vám môžeme poradiť, urobte si malý prieskum trhu a nájdite štúdio s naozaj dobrým laserom.

Dosť bolo vrastania chĺpkov!

Laser ožiari vlasovú cibuľku a tá stratí schopnosť regenerácie. Inými slovami, chĺpky už nemajú silu, aby spôsobovali takéto problémy. Nepríjemného vrastania chĺpkov sa pritom zbavíte ešte pred dokončením celej série ošetrení, zväčša už po dvoch alebo troch zákrokoch. Laser čiastočne zahladí aj jazvičky po dávnejšie vrastených chĺpkoch.

No hlavne už nikdy žiaden vosk!

Ak túžite po hebkej pokožke a bezchybnom vzhľade, odstraňovaniu chĺpkov sa nevyhnete. Preto hľadajte spôsoby, ktoré vás skrášlia nielen dočasne, ale natrvalo. Ušetríte tak váš čas aj peniaze. Práve laserová epilácia vás natrvalo oslobodí od trápenia sa s holením a to už stojí za zváženie, čo poviete? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie, či vás laserová epilácia oslovila.

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva