Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-22 15:47:41

Aký bol váš rok 2017? Pre bežeckú obec bol opäť mimoriadne bohatý na športové udalosti a nevšedné príbehy. My sme vybrali tri z nich, ktoré vám teraz predstavíme.

Všetky sú odlišné, no predsa ich len niečo spája. A tým spojivom nie je nič iné ako čistá láska k pohybu a k behu. Nechajte sa aj vy „nakaziť“ touto závislosťou a rozbehnite sa naproti novým príležitostiam.

Softvérový inžinier z jaskyne?

Cez deň pracuje 50 ročný Glen Raines ako softvérový inžinier v južnej Kalifornii. Ale ráno, pred bostonským maratónom, prijal svoje prehistorické alter-ego a stal sa z neho „bosý jaskynný muž“. Bosý a takmer nahý, pretože mal zakryté len intímne partie. Aj v tejto minimalistickej výbave ale zabehol kvalitný čas 3:40:43 (víťaz Geoffrey Kirui pribehol do cieľa v čase 2:09:37) a spomedzi pravekých účastníkov tak bol jasne najrýchlejší.

Nikdy nie je neskoro

Každý zažije svoj športový vrchol v inom veku. Julia Hawkinsová sa ako 81ročná vydala súťažnú cyklistickú dráhu a aby toho nebolo málo, o 20 rokov neskôr prvýkrát obula aj bežecké topánky. Na Olympiáde seniorov v roku 2017 stanovila rekord na 100 metrovej trati časom 36,62. „Myslela som si, že by bolo zábavné bežať stovku vo veku 100 rokov“, povedala Julia, ktorá dostala prezývku „hurikán Hawkins“.

Maratón pod 2 hodiny odolal. Zatiaľ…

6. mája 2017, 5:45 ráno, okruh F1 v talianskej Monze, traja muži na štarte. Cieľ – zabehnúť maratón za menej ako 2 hodiny. Po troch rokoch plánovania bol každý detail toho dňa starostlivo naplánovaný a oči bežeckej obce boli upriamené na trojicu Lelisa Desisa, Zersenay Tadese a Eliud Kipchoge. Práve posledný menovaný 2hodinovú hranicu minul len tesne, o 25sekúnd. „Verím v dobrú prípravu a tréning. Ak na to mám, tých 25 sekúnd zmažem“, nechal sa počuť na tlačovej konferencii Kipchoge.

Chce sa aj vám vybehnúť a zažiť pocit voľnosti a slobody? Zbaľte si ruksaky, obujte bežecké topánky a vyrazte len tak naľahko, za hranice všedných dní.