5 krásnych európskych ostrovov s letenkami do 100 € – Omladnut.sk

5 krásnych európskych ostrovov s letenkami do 100 €

Nie je krajší pocit ako tešiť sa na blížiacu sa dovolenku. Pre tých, ktorí hľadajú oddych niekde pri mori, máme zopár tipov na krásne európske ostrovy.  Dostanete sa tam rýchlo a lacno z Bratislavy, Viedne či z Budapešti. Zbaľte si opaľovací krém a ide sa!

1. Malorka

Obľúbená celoročná destinácia dostupná aj z bratislavského letiska. Let na tento španielsky ostrov trvá iba dve hodinky. Ideálne obdobie na návštevu je od mája do októbra. Najlepšie však mimo letných prázdnin, kedy je tam veľa turistov a ceny sú vyššie.

Odporúčame požičiať si auto. Tento krásny ostrov skrýva mnoho zákutí ktoré sú dostupné najmä autom. No ak si trúfate, môžete si požičiať aj bicykel.

Malorka
Malorka (freepik)

2. Malta

Malta nikdy nie je zlé rozhodnutie. Tento stredomorský ostrovný štát ponúka krásne pláže históriu aj turistické možnosti. Super spŕava je, že aj na Maltu sa dostanete aj z Bratislavy.

Ak budete na Malte, odporúčame skočiť si aj na vedľajší menší ostrovček Gozo.

Malta
Malta (freepik)

3. Tenerife

Na tento ostrov, ktorý je súčasťou Kanárskych ostrovov síce poletíte viac ako 5 hodín, stojí to však za to. Ostrov je veľmi rozmanitý a na svoje si prídu aj tí ktorí majú radi pláže či aquapark, ale aj milovníci turistiky. Pokojne si môžete vyšlapať aj na sopku Teide.

Tenerife
Tenerife (freepik)

4. Santorini

Keď počujete slovo Santorini, prvé čo vám napadne sú určite biele domčeky s modrými strechami. Obľúbený grécky ostrov láka najmä zaľúbené páry. Niet sa čomu diviť. Toľko romantiky nájdete málokde.

Santorini
Santorini (freepik)

5. Madeira

Portugalský ostrov večnej jari je stále viac populárny. Kto ho raz navštívil, každému ho odporúča. Je krásny zelený a milujú ho najmä turisticky ladení návštevníci. Fotky z tohto otrova, ktorý pripomína Havaj vám budú mnohí závidieť.

Madeira
Madeira (freepik)
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.