Domáca starostlivosť, ktorá vám pomôže cítiť sa skvele – Omladnut.sk

Domáca starostlivosť, ktorá vám pomôže cítiť sa skvele

Každá žena by chcela vyzerať čo najlepšie a zároveň tak, aby sa aj skvele cítila. Na to je však potrebné dostatočne sa o seba starať, a to nielen v kozmetických salónoch, ale aj pravidelne doma.

Oči, ktoré zaujmú na prvý pohľad

Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov môžete mať dlhé a krásne riasy ako celebrity. Musíte byť trpezlivá, starať sa zároveň o svoju pleť a riasy a dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Môžete si nechať predĺžiť mihalnice, aby boli dlhšie a objemnejšie, alebo si kúpiť výrobky, ktoré podporia rast nových.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré si treba zapamätať je, nepoužívať príliš veľa maskary. Riasy sú jemné a treba ich chrániť pred poškodením nadmerným používaním. Dôležité je aj pravidelné umývanie tváre, precízne odstraňovanie make-upu a hydratácia.

Mali by ste sa tiež vyhýbať akýmkoľvek dráždivým látkam, ktoré môžu ovplyvniť zdravie vašich rias, ako sú drsné chemikálie, bielidlá a mydlá (ktoré môžu vysušovať pokožku).

Obočie o vás povie mnoho

Farbenie obočia je veľmi dôležitým krokom pri udržiavaní atraktívneho obočia. Mali by ste začať s čistou a dobre upravenou oblasťou obočia; nečistoty, olej a iné pozostatky kozmetických prípravkov môžu viesť k nedostatočnému chyteniu farby. Okrem samotnej oblasti obočia môže vaše obočie vyzerať nerovnomerne aj vtedy, ak máte na jednom mieste príliš veľa chĺpkov, prípadne ak nie je tvar dokonalý.

Z tohto dôvodu je dôležité udržiavať obočie rovnomerne vytrhané, upravené a krásne nafarbené. Je to dôležité, pretože to zabráni tomu, aby oblasť obočia vyzerala mastne alebo neprirodzene, keď vám časom dorastú chĺpky. Pri výbere farby na obočie je tiež dôležité, aby ste si nechali odborne poradiť. Farby obočia sa môžu dosť líšiť v závislosti od toho, aký typ pleti máte, a preto je dôležité nájsť takú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Zdroj obrázku: Anna Strigana Fedotova / Shutterstock.com

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.