Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Vytvorte si doma relaxačné miesto! Poradíme vám, ako na to

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2022-05-10 15:48:18

Už len samotné slovo „domov“ v ľuďoch prirodzene evokuje pocity bezpečia či oddychu. Koniec koncov, nie nadarmo sa hovorí, že „všade dobre, doma najlepšie“. Z nášho pohľadu (a myslíme si, že budete s nami súhlasiť) by preto v žiadnej domácnosti nemalo chýbať vyčlenené relaxačné miesto. Ako by malo vyzerať? Nuž, vedzte, že môže mať skutočne mnoho podôb. Potvrdzujú to aj nasledujúce riadky.

Na čo je dobré relaxačné miesto v domácnosti?

Hovoríte si, že u vás doma nie je relaxačné miesto potrebné? V tom prípade vás veľmi rýchlo vyvedieme z omylu. Bez ohľadu na to, či študujete, pracujete, alebo sa staráte o deti, chod domácnosti, prípadne záhradu, sa do istej miery vystavujete stresu a záťaži – ako fyzickej, tak aj psychickej. Vaše telo vám to možno dáva najavo únavou, vyčerpanosťou či podráždenou náladou. A práve v takých prípadoch, keď jednoducho nezažívate úplnú pohodu, vám dokáže pomôcť domáce relaxačné miesto. Môže ním byť kreslo, leňoška, posteľ, stolička či hocičo iné.

Zdroj obrázka: Dejan Dundjerski / Shutterstock.com

Náš tip: Bez ohľadu na to, pre aký druh relaxačného sedenia sa rozhodnete, výber môžete urobiť cez vyhľadávač nábytku a bytových doplnkov Biano. Jeho výhodou je, že zgrupuje najlepšie a zároveň najvýhodnejšie ponuky overených e-shopov, čím efektívne urýchľuje celý proces výberu. Navyše, všetkým návštevníkom ponúka možnosti filtrovania, napríklad podľa ceny, farby a podobne, čím ešte viac urýchľuje výber. A aby toho nebolo málo, na portáli Biano môžete vyhľadávať aj podľa fotky. Ak teda niekde na zahraničných stránkach natrafíte na vami vysnený nábytok či bytový doplnok, Biano vám pomôže nájsť taký, ktorý mu bude najpodobnejší.

Ako si vytvoriť relaxačné miesto?

V prvom rade by ste si mali určiť kútik, resp. miesto, ktoré bude slúžiť práve na relax a oddych. Pozor, nemalo by sa nachádzať v bezprostrednej blízkosti priestorov, v ktorých vykonávate profesijnú prácu. Ak teda pracujete z domu, určite sa vyhnite vášmu pracovnému kútiku. Po niekoľkých dňoch by sa vám s ním totiž mohol spájať odpočinok, čo by malo za následok zníženie pracovnej produktivity.

Naopak, relaxačné miesto môže mať podobu kútika v obývačke, na terase, na balkóne či niekde na chodbe. K príjemnej, upokojujúcej a uvoľňujúcej atmosfére prirodzene napomáhajú krby, prírodné motívy, rastliny či prekrásne výhľady (práve zo spomínaných terás a balkónov).

Vyskúšajte leňošku, ktorá vás zbaví stresu

Rok čo rok sa slovo „leňoška“ čoraz viac objavuje v slovníkoch a ponukách mnohých predajcov nábytku a bytových doplnkov. Ak netušíte, o čo ide, tak leňoška je v podstate akousi pohovkou. Leňošky sa dnes vyrábajú v mnohých štýloch (moderné, rustikálne, retro a podobne). Bez najmenších problémov si tak môžete vybrať taký kúsok, ktorý perfektne zapadne aj do vašej domácnosti.

Zdroj obrázka: Biano.sk

Mimochodom, niektoré modely môžu byť polohovateľné. Predstavujú tak perfektný spôsob, ako sa zbaviť stresu. Už si predstavujete, kam by ste si takú leňošku umiestnili?

Stavte na kreslo, ktoré je osvedčenou klasikou

Keď ide o relaxačné miesta v domácnostiach, osvedčenou klasikou sú kreslá – a to bez ohľadu na to, či je kreslo „obyčajné“, alebo hojdacie. V oboch prípadoch totiž dokáže navodiť príjemnú a zároveň uvoľňujúcu atmosféru. A to najmä vtedy, keď sa nachádza niekde pri krbe.

Zdroj obrázka: G-Stock Studio / Shutterstock.com

Môžete si v ňom niečo prečítať či uštrikovať, alebo ho využiť ako sedenie na pozeranie obľúbených filmov, seriálov a relácií. A okrem toho, kreslo (rovnako tak aj leňoška), vám ochotne poslúži aj na zdriemnutie. Preto neváhajte a zariaďte si vaše relaxačné miesto ešte dnes. Sme presvedčení o tom, že rozhodne neoľutujete.

 

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie