Veľká noc: kedy sa oplatí stráviť ju v hoteli? – Omladnut.sk

Veľká noc: kedy sa oplatí stráviť ju v hoteli?

Na rozdiel od Vianoc patrí Veľká noc k sviatkom, ktoré Slováci radi trávia mimo domov. Dôvodov je hneď niekoľko, najčastejšie však víťazí potreba vyraziť si po zime opäť niekam do prírody. Okrem chát a penziónov sa čoraz väčšej obľube tešia aj hotely, ktoré práve počas veľkonočných sviatkov ponúkajú pre svojich klientov rôzne pobytové balíky.  Pre koho sú vhodné?

Pre rodiny s malými deťmi

Každý, kto má doma malé dieťa vie, že akýkoľvek presun mimo domova je logisticky mimoriadne náročný. Najjednoduchším riešením je preto vybrať si z ponuky tzv. „family-friendly“ hotelov, ktoré sú vybavené tak, aby ste okrem bežnej batožiny nemuseli so sebou ťahať aj kompletné vybavenie detskej izby, časť kúpeľne a k tomu kuchynský riad. V  dobrom hoteli vám totiž okrem postieľky, stoličky v reštaurácii a kútika s hračkami nebude chýbať ani  zariadenie na ohrev detskej stravy, špeciálne menu, stupienok k umývadlu, redukcia na WC, nočník, podložka na prebaľovanie, či množstvo iných „drobností“, ktoré by v aute zabrali drahocenné miesto.

Pre vyčerpaných rodičov

Nemenej  dôležitou otázkou je program. Ak nevyjde počasie, čo sa počas Veľkej noci tiež stáva, vďaka hotelovým animátorom majú rodičia o starosť menej. Pri  jeho navrhovaní  sa personál často necháva inšpirovať tradičnými zvykmi, takže aj deti z mesta si môžu vyskúšať také činnosti, ako sú pletenie korbáčov či zdobenie veľkonočných vajíčok. „Najväčšiemu záujmu sa u nás počas Veľkej noci tešia tvorivé dielne ,“ hovorí Katarína Pružinová, marketingová manažérka hotela SALAMANDRA, situovaného  v Štiavnických vrchoch a dodáva: „Navyše, služby animátorov a opatrovateliek dávajú aj samotným rodičom príležitosť užiť si aspoň niekoľko voľných hodín podľa svojich predstáv.“

Pre aktívnych a nekonvenčných

Tradičná oblievačka a šibačka nemusia byť každému po vôli, a tak môže byť pobyt v hoteli celkom príjemným  únikom aj od týchto tradícií. Ak si Veľkú noc spájate viac s prírodou a aktívnym oddychom, možno vás  nadchne predstava prežiť ju v horách. Pravú tatranskú atmosféru zažijete napríklad  pod majestátnym štítom Gerlachu, vo výške 1670 metrov nad morom. Auto necháte na parkovisku v Tatranskej Polianke a hore vás už vyvezú terénnym autom. V tepidáriu s výhľadom na Velické pleso, či počas pútavého večerného rozprávania horských vodcov pri zapálenom krbe si tu na tradičný veľkonočný zhon ani nespomeniete. Sliezsky dom je navyše východiskovým bodom pre príjemné prechádzky i náročné túry počas celého roka. Na Veľkú noc si teda pokojne môžete naplánovať aj výstup na Gerlach či skialpový kurz.

Pre pohodlných gurmánov

K Veľkej noci neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo, faktom však je, že doma ani na chate ich za vás nikto nepripraví. Ak si teda chcete spolu s veľkonočným oddychom dopriať aj gurmánsky zážitok, nechajte povinnosti na skúseného hotelového šéfkuchára. Na rozdiel od bežných smrteľníkov má navyše prehľad aj o tom, kde zohnať kvalitnú šunku alebo jahňacinu. „Aj vo výške 1670 metrov máte právo na prvotriednu gastronómiu, nech si na svoje prídu všetky zmysly,“ hovorí šéfkuchár zo Sliezskeho domu, najvyššie položeného hotela na Slovensku, Ľubomír Herko. Práve na tohtoročnú Veľkú noc už chystá nové menu z tradičných domácich tatranských receptúr.

foto: tanap.sk, Salamandra resort

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.