Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Útulnou domácou atmosférou pre váš komfortný kariérny rast

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2022-03-02 18:18:33

Domáce prostredie nie je prirodzene pracovným, ale väčšina z nás si aj tým musela prejsť. Zo začiatku nič nepôsobilo dokonale. Prácu sme vykonávali pod časovým a organizačným stresom, domácnosť bola rozhádzaná, všade samý neporiadok a chaos. Našťastie, keď sa toho ujme žena, nič nezostáva náhode, ale šikovným trikom pre zútulnenie každého domáceho kúta. Ako na to? Poradíme!

Jednoducho žensky!

Už na prvý pohľad vidieť ten rozdiel, či pracovňa patrí žene alebo mužovi. Muži skôr inklinujú k jednoduchosti a minimalizmu, ženy sa viac pohrávajú s farbami, vzormi a nápaditými doplnkami. V pracovni ich však treba dobre zosúladiť, aby si nič z toho nevyžadovalo väčšiu pozornosť než práca.

Žena si však „romancu“ rada vychutnáva, aj keď má práce vyše hlavy. Deľba pozornosti je jej prirodzená. Vo svojej pracovni si tak môže dovoliť viac sýtych a žiarivých farieb a snáď aj viac „neporiadku“ na jednom mieste.

Zdroj obrázka: Vera Petrunina / Shutterstock.com

Základom je ale pohodlie za písacím stolíkom s min. odporúčanými rozmermi 70 x 140 (až 160) cm a s nastaviteľnou stoličkou. Počas práce sa vystierate. Sedíte tak, že notebook je vo výške vašich očí a vzdialený na cca. 60 cm. Chodidlá opierate o zem, lakte o dosku pracovného stola. Potrebujete dostatok prirodzeného svetla, ale počas pravého poludnia za slnečných dní uvažujte o tieniacej technike aj na bočných oknách.

Moderná žena vie, ako sa odlíšiť od ostatných na home-office

Prečo by sa žena vo svojej pracovni uspokojila len s jedným stolom? Pomocou jedného písacieho a ďalšieho konferenčného stolíka s odkladacím priestorom má materiály k práci dobre prerozdelené. Síce za konferenčným sa dlhodobo pracovať nedá, zato ho skvelo využije na „drobnú“ administratívu, na poriadok medzi dokumentmi alebo na kávičku a zrelaxovanie po práci. Zároveň nezostáva pri tradičnom štýle, ale svoj hlavný a vedľajší nábytok dáva do kombinácie sviežeho moderného a retro alebo vintage štýlu.

Zdroj obrázka: baranq / Shutterstock.com

Taktiež sa vyhýbajte až príliš zemitým a neutrálnym farbám. Svoju domácu pracovnú pohodu rozžiarte napr. v odtieňoch žltej, horčicovej a oranžovej pri béžovom alebo sivastom základe. Dobre pôsobí väčšia svetlejšia plocha a výraznejšie hrany po odkladacích priestoroch, ktoré môžu byť úsporne vertikálne usporiadané nad stolíkom.

Ani bočné steny nenechajte v chlade farieb či v minimalizme štýlov. Skvelú atmosféru vám vyčarujú tapety alebo moderné plagáty na kvalitnom fotopapieri. Celá pracovňa získava na nezameniteľnom štýle, samozrejme, ak uprednostníte sofistikovanejší motív. Najlepšie, keď odráža vaše pracovné pôsobenie alebo iné životné priority. Moderný plagát ale nie je len naliepaným papierom na stene. Ak má pôsobiť reprezentatívne, treba investovať priam do galerijnej kvality s UV rezistentnými odtieňmi.

Zastihla vás počas práce návšteva?

Žena na home-office ju srdečne privíta, ale ihneď neukladá všetku prácu. Posledné „drobnosti“ dokončí aj za jej prítomnosti. Návšteva sa ani nemá na čo sťažovať, veď sa pohodlne usadila na dizajnovú pohovku v pracovni.

V tomto prostredí pre vašu vlastnú produktivitu neodporúčame model s rozkladom  na lôžku.

Stavte zato na kvalitu chrbtovej opierky, opierky rúk, na dobrú hĺbku (cca. 55 cm) a výšku sedenia (cca. 80 cm). Aby bolo na pohovke príjemne aj návštevám, odporúčame šírku sedenia od 210 cm.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy