Túžite po prirodzenej kráse? Táto kniha vám predstaví viac ako 350 účinných receptov, vďaka ktorým bude vaša pleť rozkvitať – Omladnut.sk

Túžite po prirodzenej kráse? Táto kniha vám predstaví viac ako 350 účinných receptov, vďaka ktorým bude vaša pleť rozkvitať

prirodzena krasa zenam pristane

Je neuveriteľné, ako dokážu niektoré bylinky a rastliny pomáhať nášmu zdraviu a najmä kráse. Zlepšujú vlasy, nechty, vyhladzujú pokožku, odbúravajú celulitídu ap. V súčasnosti však ako by sme takmer zabudli, akú kľúčovú úlohu hrajú rastliny v našom živote. Ako nám vedia pomôcť.

Máme pre vás skvelý tip na knihu, po ktorej určite opekniete

Zdravie a krása je botanická príručka plná receptov a rád. Svetoznámi bylinkári sa podelili o viac než 350 receptúr na prípravu tinktúr a toník, sirupov i krémov pre čistú radosť zo života, ale aj zdravie.

Nájdete tu recepty na čaje i medovinu, na sirupy proti kašľu i pleťové masky, na masážne oleje i osviežovač dychu. Niektoré recepty sú veľmi jednoduché a nevyžadujú takmer žiadne vybavenie, iné sú zložitejšie, napríklad miešanie krémov, výroba mydla či aromatickej vody.

Kleopatrin odličovač

Vyskúšajte tento odličovač výborný na odstránenie mejkapu. Vychádza z receptúry, ktorý používala Kleopatra – tá by síce nemala k dispozícii extrakt z grapefruitových jadierok, no použila by oslie mlieko!

Potrebujete:

 • 3 PL a 1 ČL olivového oleja
 • 8 ČL gélu z aloy pravej
 • 2 PL ružovej vody
 • 4 kvapky ružového esenciálneho oleja
 • 2 kvapky extraktu z grapefruitových jadierok

Postup

Olivový olej zašľaháme do gélu z aloy pravej. Pokračujeme v šľahaní a postupne prilievame ružovú vodu. Pridáme ružový esenciálny olej a extrakt z grapefruitových jadierok a dôkladne vyšľaháme. Preložíme do skleného pohára.

Odličovač vydrží asi 6 mesiacov, získate asi 120 ml. Používa sa jednoducho – vmasírujeme do oblasti tváre a krku dvakrát denne. Odličovač môžeme buď zmyť frotírovou rukavicou (a potom použiť tonikum a hydratačný krém), alebo zotrieť vatovým tampónom (v tom prípade poslúži aj ako hydratačný krém).

Denný krém proti vráskam

Máme tu ešte jeden recept z knihy Zdravie a krása. Obsahuje všetky prísady, ktoré nájdete v tých najkvalitnejších a najdrahších komerčných pleťových krémoch.

Prísady

Olejová zložka:

 • 2,5 g včelieho vosku
 • 5 g emulgačného vosku
 • 28 g bambuckého alebo mangového masla
 • 15 ml mrkvového oleja
 • 15 ml oleja z pupalky dvojročnej
 • 2,5 g vitamínu C v prášku
 • 5 ml glycerínu

Vodná zložka: 85 ml ružovej vody

Ďalšia prísada: 10 kvapiek ružového esenciálneho oleja

Postup

Vo vodnom kúpeli zohrejeme na miernom ohni vosky, bambucké alebo mangové maslo a mrkvový a pupalkový olej. Keď sa vosky roztopia, pridáme práškový vitamín C a glycerín a dôkladne vyšľaháme, aby sa premiešali.

Ružovú vodu zohrejeme na rovnakú teplotu a zašľaháme ju do olejovej zložky. Keď krém vychladne, pridáme doň ružový esenciálny olej. Nanášame každé ráno po malých množstvách na pokožku tváre a krku.

Komplexný sprievodca Zdravie a krása zahŕňa rady na pestovanie a získavanie rastlín, zoznam rastlín aj užitočné každodenné techniky. Poskytne všetky nástroje, potrebné na začiatok vašej vlastnej zelenej revolúcie.

Autorkou je Pip Wallerová, certifikovaná bylinkárka a liečiteľka, ktorá načúva duši rastlín. Učí na Akadémii prírodnej liečby v Londýne a pôsobila ako klinický dohľad v Národnom inštitúte certifikovaných bylinkárov.

„Rastliny zvyšujú kvalitu života a bylinkárstvo, ako aj láska k prírode a jej uznanie, je tu pre všetkých. Dúfam, že vám táto kniha pomôže vydať sa na bohatú cestu objavovania,“ odkazuje autorka.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.