Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Túžite po prirodzenej kráse? Táto kniha vám predstaví viac ako 350 účinných receptov, vďaka ktorým bude vaša pleť rozkvitať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-03-28 11:27:48

Je neuveriteľné, ako dokážu niektoré bylinky a rastliny pomáhať nášmu zdraviu a najmä kráse. Zlepšujú vlasy, nechty, vyhladzujú pokožku, odbúravajú celulitídu ap. V súčasnosti však ako by sme takmer zabudli, akú kľúčovú úlohu hrajú rastliny v našom živote. Ako nám vedia pomôcť.

Máme pre vás skvelý tip na knihu, po ktorej určite opekniete

Zdravie a krása je botanická príručka plná receptov a rád. Svetoznámi bylinkári sa podelili o viac než 350 receptúr na prípravu tinktúr a toník, sirupov i krémov pre čistú radosť zo života, ale aj zdravie.

Nájdete tu recepty na čaje i medovinu, na sirupy proti kašľu i pleťové masky, na masážne oleje i osviežovač dychu. Niektoré recepty sú veľmi jednoduché a nevyžadujú takmer žiadne vybavenie, iné sú zložitejšie, napríklad miešanie krémov, výroba mydla či aromatickej vody.

Kleopatrin odličovač

Vyskúšajte tento odličovač výborný na odstránenie mejkapu. Vychádza z receptúry, ktorý používala Kleopatra – tá by síce nemala k dispozícii extrakt z grapefruitových jadierok, no použila by oslie mlieko!

Potrebujete:

 • 3 PL a 1 ČL olivového oleja
 • 8 ČL gélu z aloy pravej
 • 2 PL ružovej vody
 • 4 kvapky ružového esenciálneho oleja
 • 2 kvapky extraktu z grapefruitových jadierok

Postup

Olivový olej zašľaháme do gélu z aloy pravej. Pokračujeme v šľahaní a postupne prilievame ružovú vodu. Pridáme ružový esenciálny olej a extrakt z grapefruitových jadierok a dôkladne vyšľaháme. Preložíme do skleného pohára.

Odličovač vydrží asi 6 mesiacov, získate asi 120 ml. Používa sa jednoducho – vmasírujeme do oblasti tváre a krku dvakrát denne. Odličovač môžeme buď zmyť frotírovou rukavicou (a potom použiť tonikum a hydratačný krém), alebo zotrieť vatovým tampónom (v tom prípade poslúži aj ako hydratačný krém).

Denný krém proti vráskam

Máme tu ešte jeden recept z knihy Zdravie a krása. Obsahuje všetky prísady, ktoré nájdete v tých najkvalitnejších a najdrahších komerčných pleťových krémoch.

Prísady

Olejová zložka:

 • 2,5 g včelieho vosku
 • 5 g emulgačného vosku
 • 28 g bambuckého alebo mangového masla
 • 15 ml mrkvového oleja
 • 15 ml oleja z pupalky dvojročnej
 • 2,5 g vitamínu C v prášku
 • 5 ml glycerínu

Vodná zložka: 85 ml ružovej vody

Ďalšia prísada: 10 kvapiek ružového esenciálneho oleja

Postup

Vo vodnom kúpeli zohrejeme na miernom ohni vosky, bambucké alebo mangové maslo a mrkvový a pupalkový olej. Keď sa vosky roztopia, pridáme práškový vitamín C a glycerín a dôkladne vyšľaháme, aby sa premiešali.

Ružovú vodu zohrejeme na rovnakú teplotu a zašľaháme ju do olejovej zložky. Keď krém vychladne, pridáme doň ružový esenciálny olej. Nanášame každé ráno po malých množstvách na pokožku tváre a krku.

Komplexný sprievodca Zdravie a krása zahŕňa rady na pestovanie a získavanie rastlín, zoznam rastlín aj užitočné každodenné techniky. Poskytne všetky nástroje, potrebné na začiatok vašej vlastnej zelenej revolúcie.

Autorkou je Pip Wallerová, certifikovaná bylinkárka a liečiteľka, ktorá načúva duši rastlín. Učí na Akadémii prírodnej liečby v Londýne a pôsobila ako klinický dohľad v Národnom inštitúte certifikovaných bylinkárov.

„Rastliny zvyšujú kvalitu života a bylinkárstvo, ako aj láska k prírode a jej uznanie, je tu pre všetkých. Dúfam, že vám táto kniha pomôže vydať sa na bohatú cestu objavovania,“ odkazuje autorka.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov