Triky ako sa zbaliť na dovolenku ľahko a rýchlo – Omladnut.sk

Triky ako sa zbaliť na dovolenku ľahko a rýchlo

S cestovaním je neodmysliteľne spojené balenie batožiny. Pre väčšinu z nás je doslova pohromou. Je náročné odhadnúť, čo všetko budeme potrebovať a v akom množstve. ženy bývajú prehnane puntičkárske a muži zasa naopak benevolentnejší. Poradíme Vám ako to zvládnuť bez zbytočných stresov.

Čo zbaliť ako prvé?

Kým začnete baliť, zvážte účel cesty. Aký program Vás čaká a koľko času ním budete tráviť. Podľa toho si potom vyberte typ a veľkosť kufra. Užitočné je urobiť si zoznam vecí a premyslieť si ho v predstihu. Pri každodenných činnostiach si totiž lepšie uvedomíme, čo môžeme potrebovať. Veci si najskôr prehľadne pripravte a až potom ich začnite vkladať do kufra. Väčšie kusy vkladajte ako prvé a voľný priestor vypĺňajte napríklad ponožkami, či bielizňou. Užitočné je využiť cestovné balenia kozmetiky, ak nie je k dispozícii menšie balenie značky, ktorú používate, využite špeciálne nádoby, ktoré dostanete v drogériách, či parfumériách. Najlepšie však ochránia kozmetiku špeciálne kozmetické tašky. Nikdy totiž neviete ako bude z vašou batožinou zaobchádzané a produkty sa môžu vo vnútri vyliať a zničiť oblečenie.

Kufor nikdy neprepĺňajte, počítajte s tým, že veci, ktoré poveziete naspäť nebudú vyžehlené ale použité a zaberú viac miesta, navyše z ciest si určite niečo priveziete a budete to musieť zmestiť do kufra. Veľmi dobrým tipom sú kufre, ktoré sa dajú zväčšiť. Jednoduchým odzipsovaním môžete napríklad kufor Spinner 70 cm od SAMSONITE z kolekcie Pop-Fresh zväčšiť z 80l na 86,5l.

Niektoré kufre majú vnútorný priestor delený, čo umožňuje lepšie usporiadanie.

Pokrčené veci?

Aby ste veci nemali po ceste pokrčené existuje zopár trikov na ich vyhladenie. Napríklad ak ich balíte, zrolujte ich po vybalení vystrite, či zaveste. Pomáha tiež para, v hotelovej kúpeľni naplňte vaňu horúcou vodou a zaveste nad vaňu šaty.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.