Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Trápia vás vačky pod očami? 10 účinných spôsobov ako im predísť

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-08-25 09:59:35

Nepekné vačky pod očami uberú na kráse každej ženy. Čo je príčinou ich vzniku a ako sa ich nadobro zbaviť sa dozviete v nasledujúcom článku.

Prečo vznikajú očné vačky?

Očné vačky dokážu byť naozaj znepokojujúce. Vašej tvári uberú na sviežosti a navyše pridajú pár rokov navyše. Problematike opuchnutých očí sme sa už v minulosti venovali, teraz si priblížime najčastejšie dôvody zniku vačkov pod očami, ale i jednoduché triky ako im predísť.

Prvým z  dôvodov  je prirodzené starnutie. S procesom starnutia je spojené aj oslabené tkanivo v očnom okolí, ktoré časom začína upadať a nahromadí sa priamo pod očami.

Ďalšou príčinou vzniku vačkov je dedičnosť. Dôvodom tohto estetického nedostatku je tiež nedostatok spánku, ktorý nám dáva naše telo takýmto spôsobom jasne najavo. Zatiaľ čo ranné opuchy pod očami sú prevažne normálne, zbystriť  pozornosť by ste mali ak pretrvávajú po celý deň. S najväčšou pravdepodobnosťou vám váš organizmus oznamuje priveľa stresu a málo odpočinku.

Hoci sú u väčšiny žien vačky pod očami spojené so starnutím a únavou, špecifickú skupinu tvoria aj rôzne choroby. Opuchnuté očné okolie môže signalizovať problém so štítnou žľazou, obličkami, hormonálnu nerovnováhu, alergie na prach alebo potraviny, či priveľa alkoholu a kofeínu.

Ako vačky pod očami odstrániť?

1. Pozor na soľ

Ak chcete aby sa vaše očné okolie vzdalo škaredých vačkov, vy by ste sa na oplátku mali vzdať soli. Hoci sa hovorí, že soľ je nad zlato, vaše telo má na ňu iný názor. Pod očami sa vám nahromaďuje voda, ktorú vaše telo zadržiava z dôvodu nadmerného prísunu soli.

2. Riešte svoju alergiu

Z času na čas vás otravuje neustále kýchanie, zapchatý nos, či škrabanie v hrdle a stále to neriešite? Nenechajte alergiu zahrávať sa s vaším telom. V lekárňach dnes nájdete aj voľno predajné lieky, ktoré dokážu alergické reakcie účinne utlmiť. Je pravdepodobné, že tým zabijete dve muchy jednou ranou a účinne sa zbavíte aj vačkou pod očami.

3. Naparujte sa

Naparovať sa nemusíte len ak vás trápi choroba. Vyskúšať tento trik stojí za to, i keď potrebujete účinne vyčistiť pleť či zbaviť sa vačkov. Skúste naparovanie spôsobom, že horúci vzduch vdýchnete jednou nosnou dierkou a vydýchnete druhou. Tento trik vypláchne z dutín extra vlhkosť vzniknutú alergiami, nachladnutím alebo infekciou.

4. Zmeňte polohu spánku

Ak sú vašimi obľúbenými polohami spanie na bruchu, či boku, za následok to môže mať otravné vačky pod očami. Skúste zaspávať na chrbte a pridať si môžete ešte jeden extra vankúš pod hlavu. Zabránite tak gravitácii a zhromaždeniu tekutiny pod očami.

5. Vždy sa odlíčte

Tento bod je zrejme samozrejmosťou, ale pre istotu, nezabúdajte sa pred spánkom dôkladne odlíčiť. Nánosy mejkapu na tvári sú pre vašu pokožku extrémnou záťažou. Je na vás či zvolíte olejový, krémový odličovač, alebo micelárnu vodu, hlavné je líhať si do postele s čistou pleťou.

6. Alkohol s mierou

Najmä v lete na nás číhajú rôzne pokušenia. Letné párty, drinky na terase s kamoškami sú síce fajn, no pokožka kričí o pomoc. Pohár vína vám nijako neuškodí, pozor však na priveľa alkoholu, ktorý vás aj vašu pokožku dehydruje.

7. Chráňte sa pred UV žiarením

Tak ako celé telo, aj oblasť očí musíme pozorne chrániť pred UV žiarením. Príliš veľa slnka spôsobuje predčasné starnutie a vznik vrások v očnom okolí. V lete by preto mali byť samozrejmosťou slnečné okuliare, klobúk a v neposlednom rade krém s ochranným UV faktorom.

8. Vyvarujte sa nikotínu

Fajčenie je závislosť, ktorej sa väčšinou ľudia nezbavia zo dňa na deň. No kto vie, možno sa to podarí práve vám. My len pripomíname, nikotín je tichý zabijak, ktorý navyše vo veľkej miere urýchľuje proces starnutia. Fajčenie môže tiež poškodiť a vysušiť pokožku na vašej tvári, dať mu preto zbohom je najlepšie čo môžete urobiť.

9. Schlaďte sa

Máte unavené oči? Doprajte im oddych! Vačky pod očami môže zmierniť studený obklad. Je na vás, či na relax vašich očí použijete vrecúška čaju, uhorku, alebo studené lyžičky. Chládok im rozhodne urobí dobre v hocijakej podobe.

10. Očný krém je základ

Ak váš trápia problémy s vačkami pod očami, rozhodne stojí za zváženie, aký očný krém používate. Obchody dnes ponúkajú nespočetné množstvo, preto treba skúšať, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Pozerajte sa vždy na zloženie, výborná látka, ktorá pri tomto probléme pomáha, je retinol.

Aj vašu tvár už dlhšie „nepekne“ zdobia vačky pod očami? Potom určite neváhajte vyskúšať predchádzajúce triky a dajte nám vedieť ,ako zabrali. Alebo poznáte iný účinný spôsob, ktorý pomáha? Oceníme, ak sa oň s našimi čitateľkami podelíte v komentároch.

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.