Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Toto sú VŠETKY vínne festivaly na Slovensku (leto 2019)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-06-26 12:46:33

Nádherné miesta na Slovensku, skvelé víno a príjemnú atmosféru spájajú vínne festivaly. Mnohé z nich majú sprievodný program pre deti, iné sú vhodné na výlet s vašim partnerom alebo s najlepšími kamoškami. Tak či onak, sú to zábavné podujatia, ktoré príjemne oživia letné prázdniny.

Toto sú všetky vínne festivaly na Slovensku, ktoré sa uskutočnia v letných mesiacoch.

17. jún – 31. august 2019, Skalica

Historické kráľovské mesto Skalica otvorí svoje brány všetkým milovníkom vína: vďaka festivalu sa môžete dostať do okrajových častí extravilánu mesta, spoznať jeho krásu, vidieť vinohrady a vinohradnícke búdy, ktorých je viac než tisíc.

Každý deň od obeda až do ôsmej večer je vám k dispozícii jeden z vinárov občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie, ktorý vám ochotne predstaví svoju prevádzku, ponúkne ochutnávku vína a umožní si víno aj kúpiť. V ponuke nebude chýbať ani Skalický rubín – víno s chráneným označením pôvodu v Európskej únii.

29. júna 2019, vinohrad Gelnár Svätý Jur

Svätojánska noc vo vinohradoch je bezplatné podujatia na deň svätého Jána. Zahŕňa skvelé vína zo Svätého Jura, samozrejmosťou je svätojánska vatra a živá hudba až do rána. Na mieste si môžete zakúpiť sklenený pohárik s logom festivalu v hodnote 3 €, prípadne si môžete doniesť aj svoj vlastný. Víno potom môžete zakúpiť priamo v stánkoch vinárov.

Podujatie ponúka aj program pre deti. Zapálenie vatry je naplánované približne o desiatej večer.

5. júl 2019, Othello – Požitavský festival vína

Ďalší vínny festival inšpirovaný Shakespearom sa odohrá priamo v uličkách starej vinohradníckej štvrte Horný Ohaj vo Vrábľoch, asi 20 kilometrov od Nitry. Okolie je známy vinohradnícky kraj aj s mlynárskou tradíciou zvaný Požitavie, na ktorú usporiadatelia s festivalom nadväzujú. Predstaví sa 30 vinárov, prídu však aj remeselníci a nebude chýbať dobré jedlo, čerstvá káva či zmrzlina.

Festival trvá od 11:00 do 22:00 a lístky v predpredaji zakúpite za 10 €. Cena vstupenky na mieste je 14 €. Aj tu si organizátori pripravili sprievodný program pre deti.

skupina ľudí s vínom v ruke
Zdroj: Andres Chaparro (Pexels)

6. júl 2019, Víno a levanduľa v Pezinku

Pezinský vinohradnícky festival, ožije už po ôsmykrát pod Starou horou. Môžete navštíviť jedinečné prostredie tejto malebnej vínnej oblasti, ktorá vás privíta v čase od 15:00 do 23:00. Vstupenky stoja 10 €, pri kúpe v predpredaji získate 10 degustačných lístkov naviac.

6. júl 2019, Nahé vína v Banskej Štiavnici

Festival nahých vín predstaví vinárstva z rôznych krajín Európy, ktoré spája tradičný autentický spôsob výroby osobitých vín. Ochutnať budete môcť nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska, Španielska, Portugalska a Francúzska.

Dozviete sa o rôznych prístupoch pri výrobe vína. Ochutnať budete môcť biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, súr lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné vína. Cena vstupenky, ktorá zahŕňa voľnú degustáciu všetkých prezentovaných vín, je 25 €. Na mieste si viete vstup zakúpiť za 29 €.

Viac informácií, ako aj zoznam vinárov nájdete vo Facebookovej udalosti.

6. júl 2019, Ríbezľový Devín

Štvrtý ročník kulinárskeho podujatia v atraktívnej historickej Mestskej časti Bratislava – Devín. Propaguje tradíciu pestovania ríbezlí a výroby kvalitného ríbezľového vína na Devíne. Okrem predaja a degustácie vín z červených aj čiernych ríbezlí bude na predaj aj samotné ovocie, ríbezle s cukrom, ďalej džemy, sirupy, bublanina a iné pečené dobroty, zmrzlina, dreň a iné výrobky z ríbezlí. Hitom bude ako obyčajne ríbezľový burčiak!

Podujatie sa bude konať v sobotu od 10:00 do 21:00 pod Hradom Devín. Viac informácií nájdete online.

13. júl 2019, Deň otvorených pivníc Veľký Kýr

Pivničná ulička vo Veľkom Kýre sa po ôsmykrát otvorí v čase 15:00-22:00 pre každého milovníka vína. Pivnice otvoria miestni vinári, ku ktorým sa pridajú tí najlepší profesionáli z Nitrianskeho regiónu. Podujatie bude sprevádzať hudobný program a ponúkať sa budú miestne gastronomické špeciality.

Vstupné v hodnote 10 € si zakúpite priamo na mieste. Viac informácií nájdete na webstránke podujatia.

žena pije víno
Zdroj: Elina Sazonova (Pexels)

19-20. júl 2019, Strekovský festival vína

Podujatie sa už tradične, po dvanástykrát, koná v prekrásnom prostredí strekovských viníc. Viac ako 10 000 návštevníkov robí z tohto podujatia najmasovejšiu vinársku akciu na Slovensku. Ochutnať môžete 500 vzoriek vína od 50 vinárov z domova i zo sveta, užijete si aj kultúrny program, koncerty, atrakcie pre deti a skvelé jedlo.

Organizátori ponúkajú možnosť zakúpiť vstupenku len na jeden deň, alebo kombinovanú so vstupom v piatok aj v sobotu. Cena vstupeniek začína od 14 €. Viac informácií nájdete na webstránke festivalu.

Sobotné ochutnávky vín, Šenkvice (júl – august)

Spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice organizuje každú sobotu večer sériu letných ochutnávok šenkvických vín. Ochutnávky sa budú konať v čase od 17:00 do 22:00 v priestoroch Obecného domu. Zoznam vinárov, ktorí sa Vám budú počas leta venovať bude zverejnený na stránke.

víno pri večeri
Zdroj: Helena Lopes (Pexels)

10. august 2019, Víno pod hviezdami, Pezinok

Ďalší festival pod pezinskou Starou horou, kde sa môžete tešiť na viac ako 30 vinárstiev, grilované dobroty, výbornú kávu či čokoládu, divinový guláš, koláčiky, syry z miestnej farmy a mnoho ďalšieho.

Festival ponúka možnosť vlastného opekania, okrem toho bude k dispozícii aj hvezdársky ďalekohľad. Súčasťou je aj bežecká súťaž. Cena vstupenky v predpredaji je aktuálne 15 €, na mieste bude vstup stát 22 €. Zľavy a podrobný program nájdete na webe.

10. august 2019, Dudinské otvorené pivnice

Už po ôsmykrát sa otvoria dudinské pivnice pre verejnosť. V čase od 15:00 do 22:00 môžete degustovať miestne vína, nebude chýbať ani občerstvenie a sprievodný kultúrny program. Viac informácií nájdete na webe.

17. august 2019, Veľká Tŕňa

Deň otvorených gazdovských pivníc vo Veľkej Tŕni je už tradičnou udalosťou, počas ktorej môžete navštíviť 20 tokajských historických pivníc a nasať rodinnú atmosféru tohto regiónu. Svoje naturálne vína budú prezentovať väčšinou hobby vinári.

Lístky budú v predaji na mieste podujatia, ktoré sa bude konať od 13:00 do 22:00.

Viete o podujatí, ktoré v tomto zozname chýba? Napíšte nám na redakcia@omladnut.sk

Zdroj titulnej fotky: Kym Ellis (Unsplash)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov