Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Takto sa môžete cítiť šťastnejšia už za minútu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-09-14 07:12:05

Chceme sa cítiť šťastnejšie ale nie vždy to je v našich rukách. Pocity bezmocnosti, smútku, hnevu či nervozity nás môžu brzdiť v práci a vplývajú aj na našu duševnú rovnováhu. Spoznávate sa v týchto riadkoch?

Ľudia prirodzene túžia po zmene k lepšiemu. Chceme lepšiu prácu, kvalitnejšie vzťahy a skutočný pocit radosti. Nie vždy je však potrebný celý zoznam vecí, ktoré pre to musíte urobiť. Občas stačí začať od vášho vlastného zmýšľania.

NÁŠ TIP: Šťastní ľudia dbajú o svoje duševné zdravie aj meditáciou. S týmto návodom sa naučíte, ako

šťastná žena

Čo keby naše šťastie záviselo len od jedinej otázky?

Vždy, keď sa samé sebe sťažujeme a pripomíname si to zlé, oberáme sa o šťastie. Všimli ste si niekedy, ako rýchlo sa vám vie pokaziť nálada? Nefunčkný kávovar, zápcha cestou do práce, prší a navyše na vás niečo lezie… po polhodinovej ceste do práce je z usmievavej ženy zarmútená duša, alebo v horšom prípade sa cítite rozčúlene a pociťuje to aj vaše okolie.

Je to normálne. Vnímame úplne každý jeden podnet a prehodnocujeme ho. K negatívnym impulzom sa počas dňa pridávajú ďalšie a ďalšie a prekonať ich vieme len silou vôle. Stačí sa pozrieť na druhú stránku veci a opýtať sa jedinú otázku: Za čo som vďačná?

Vďačnosť je jednou z najsilnejších schopností, ktoré máme. Áno, nazývame ju schopnosťou, pretože vďačnosť nie je len pocit či emócia, je to aj vedomá myšlienka na veci, ktoré niekedy považujeme za samozrejmosť. Je to tiež jeden zo spôsobov pozitívnych afirmácií, ktoré dokážu ovplyvniť nielen vašu náladu ale aj smerovanie v živote. Nastavenie našej mysle totiž priamo vplýva na naše skutky a to, ako svoj život žijeme.

NÁŠ TIP: Pozitívne afirmácie môžu budovať vaše sebavedomie v práci – prečítajte si viac

po chvíľke písania sa žena cíti šťastnejšie

Rýchly spôsob ako sa cítiť šťastnejšia

Bez ohľadu na to, s čím zápasíte, skúste na jednu minútu obrátiť vašu pozornosť na maličkosti (aj na veľké veci), za ktoré ste vďačná. Spočiatku to možno bude náročné, no výsledok sa dostaví. Stačí vám pero a papier a minúta, počas ktorej si zapíšete aj tie bezvýznamné drobnosti, za ktoré sa ale cítite vďačná.

Nepotrebujete nič okrem ochoty. Môžete si myseľ aj vytrénovať a vytvoriť z toho návyk – každé ráno po zobudení či minútu predtým, ako pôjdete spať, si môžete písať zoznam vecí, za ktoré ste vďačná. Ten sa bude časom aj rozrastať, pretože každým dňom objavíte ďalšie a ďalšie veci a vaša vnútorná radosť bude rásť. Budete sa jednoducho cítiť šťastnejšie, a to aj uprostred náročných živnotných situácií.

Vďačnosť prináša množstvo ďalších výhod. Vedecké štúdie dokázali, že dokáže zvýšiť šťastie až o 25 %, zlepšiť kvalitu spánku, zdokonaliť naše rozhodovacie schopnosti, posilniť medziľudské vzťahy a zvýšiť optimizmus. Celkom dobrá výmena za minútu vášho času, že? Vyskúšajte to už dnes.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.