Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Korekcia očných viečok vráti vašej tvári svieži vzhľad

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-09-20 08:46:53

Udržať si mladistvý vzhľad s pribúdajúcim vekom je dôležité pre mnohé ženy. Starnutiu sa samozrejme nedá zabrániť, no vhodnou starostlivosťou je možné zmierniť jeho prejavy. Starostlivosť o pokožku tváre by preto mala začať už v mladosti, pleť sa vám za to odmení v zrelšom veku.

Zmeny na pokožke vplyvom starnutia

S pribúdajúcim vekom dochádza k zmenám v jednotlivých vrstvách kože. Viditeľná je hlavne strata elasticity a vznik drobných vrások a kožných záhybov. Starnutím sa objavujú prvé vrásky okolo očí, úst a na čele. Tento proces nastupuje už v 25. roku života.

Najčastejším problémom žien bývajú poklesnuté očné viečka a opuchy v oblasti očí. Pokožka v tejto oblasti tváre je veľmi jemná a rýchlo prezrádza celkovú únavu či vek. Je to kvôli tomu, že sa tu nachádza len málo tukového tkaniva a vystavená je tiež intenzívnej mimike, u žien aj líčeniu a odličovaniu.

Vo veku okolo 40 rokov sa z jemných vrások a liniek stávajú skutočné vrásky. Pri vhodnej starostlivosti ale môže byť ženská pokožka krásna v každom veku. Dnes už existuje mnoho riešení, ktoré dokážu proces starnutia výrazne spomaliť. Pomôcť si však môžete vo veľkej miere aj vy, a to správnymi návykmi.

Mnohé ženy neváhajú podstúpiť mierne úpravy ale aj náročné operácie očných viečok a iné chirurgické zákroky v oblasti tváre. Keď sa niekto rozhodne podstúpiť operačný zákrok je dobré si nechať poradiť od odborníkov, rozhodne zákrok podstúpiť na niektorej očnej klinike, pod rukami špecialistov.

Pitný režim a hydratácia

Pleť vekom stráca tuk a hydratáciu. Pomôcť jej môžete pravidelným pitným režimom a používaním hydratačného pleťového krému. V oblastí očí dochádza veľmi často k opuchom, ktoré sú spôsobené zadržiavaním vody v tkanivách práve následkom dehydratácie. Hydratovať pleť môžete nielen pitím vody, ale aj konzumáciou dužinatých druhov ovocia a zeleniny.

Ženám viečka opúchajú aj vplyvom hormonálnych zmien. Pleť, ktorá je dobre zásobená vodou, dokáže lepšie odolávať negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Na trhu je široká ponuka hydratačných krémov, ktoré si treba vyberať podľa typu pleti. Veľmi dobré je zamerať sa na neparfumovanú kozmetiku. V kvalitnom pleťovom kréme by ste mali hľadať zložky ako je koenzým Q10, kyselina hyalurónová, kolagén, urea, vitamín C, ceramidy a vzácne oleje. Pleť sa najviac regeneruje a obnovuje v noci, preto je dobré používať takého prípravky pred spaním. Čím viac budete pleť hydratovať, tým viac potlačíte prejavy starnutia.

Spánok

Nedostatok spánku a prebdené noci sa vždy odzrkadlia na vašej tvári. Opuchnuté, unavené oči dodávajú tvári smutný výraz a dokážu tiež pridať až niekoľko rokov na veku. Počas spánku v tele dochádza k uvoľňovaniu melatonínu, ktorý okrem iného pomáha regenerovať pleť. Stres a zlý alebo prerušovaný spánok vedú k vzniku tmavých kruhov pod očami a hlbokých vrások. Nezabudnite sa pred spaním odlíčiť. Každodenné jemné odličovanie je súčasťou správneho zaobchádzania s pokožkou v očnom okolí.

Ochrana očného okolia

K ochabnutiu očných viečok dochádza najčastejšie vplyvom nadbytočného množstva kože na viečku, čo má priamy súvis so starnutím. Viečka nemajú tuk, na ich povrchu dochádza k vytváraniu rýh. Ochrana jemnej pokožky v okolí očí sa spája s kvalitným denným a nočným krémom s ochranným UV filtrom a s ochranou zraku.

Po celý rok, ak je vonku práve slnečno, by ste mali nosiť kvalitné slnečné okuliare, ktoré bránia prižmurovaniu očí a prílišnému opáleniu v tejto oblasti. Ak máte predpísané dioptrické okuliare, mali by ste ich používať pravidelne, pretože prižmurovaním a zaostrovaním zraku si robíte ďalšie zbytočné vrásky.

Anti-aging a tvárové cvičenia

Ak chcete riešiť problém s očnými viečkami, nemusíte hneď voliť invazívne metódy. Pre ženy, ktoré majú strach z operačných výkonov, existujú mnohé neinvazívne riešenia, čo dokážu jemne pozdvihnúť očné viečka a vypnúť pleť.

Vyskúšať môžete tvárovú gymnastiku zameranú na okolie očí. Ide o pravidelné cvičenia s opakovaním, ktoré namáhajú očný sval na viečku a posilňujú celé očné okolie. Pomáhajú aj pri opuchoch pod očami. Zmeny sú veľmi individuálne a nedá sa presne predpovedať, kedy nastanú, zvyčajne to trvá niekoľko mesiacov.

V rámci starostlivosti o pleť je vhodné absolvovať ošetrenia a masáže u kozmetičky. Používajú sa pri nich kvalitné pleťové séra a liftingové masky. Aspoň raz mesačne by ste si mali dopriať hĺbkové čistenie pleti, pomôcť môže aj laser. Ošetrenia pleti však nemajú zdravotný účinok, aký prináša operácia. Tá je v určitom veku, aj vplyvom nedostatočnej starostlivosti a genetiky, najistejším riešením spadnutých viečok.

Korekcia očného okolia – blefaroplastika

Korekcia očných viečok patrí ku kozmeticko-zdravotným zákrokom a odborne sa nazýva blefaroplastika. Operovať je možné horné aj spodné viečka, zákrok pomôže odstrániť bolestivosť a unavený vzhľad tváre. Operácia je vhodná rovnako pre ženy aj mužov a ide o najčastejšie vyhľadávaný zákrok v oblasti plastickej chirurgie. Vykonáva sa v lokálnej anestézii pri plnom vedomí a trvá asi hodinu.

V prípade horného viečka sa odstraňuje pruh kože a tukový vačok nad vnútorným kútikom oka, podľa potreby aj malá časť svalu. Rana býva uzatvorená veľmi jemným stehom, ktorý sa po pár dňoch odstraňuje. Po operácii zostáva iba malá jazva v oblasti ohybu viečka, je takmer neviditeľná a časom sa úplne vstrebe. Spodné viečko býva špecifické v tom, že nie vždy tu býva prítomná nadbytočná koža, ale niekedy iba prebytok tuku. Ten je možné odstrániť cez spojovku oka aj bez rezu a následne kožu napnúť laserovým ošetrením.

Po zákrokoch sa zvyknú vyskytovať podkožné hematómy, výraznejšie bývajú na spodných viečkach, ale po pár týždňoch zmiznú. Pre čo najlepší výsledok je v rámci rekonvalescencie nutné dodržiavať odporúčania lekára, vhodné je napríklad prikladanie ľadových obkladov a spánok na chrbte. Okolie očí by sa nemalo ešte niekoľko mesiacov vystavovať slnečnému žiareniu. Výsledný efekt je možné hodnotiť už po mesiaci, keď zmiznú opuchy a vy sa môžete tešiť z vylepšeného vzhľadu.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.