Tajné triky pre krásne pery – Omladnut.sk

Tajné triky pre krásne pery

Zvodné, plné a krásne pery chce mať každá z nás. Nie každú však príroda obdarovala zmyselnými tvarmi úst. Našťastie sú triky pomocou ktorých dosiahnete vytúžený efekt.

 

 

Päť pravidiel pre krásne pery

  1. Pre ústa si vyberte rúž, ktorý ich vyživí a hydratuje
  2. Ak máte výrazne nalíčené oči, zvoľte si svetlý rúž, naopak ak sú vaše oči nalíčené prirodzene, môžete si dovoliť zvýrazniť ústa.
  3. Profesionálny vizážisti používajú na aplikáciu rúžu štetec. Rúž sa pomocou neho nanáša presne a vyhnete sa naneseniu príliš veľkého množstva.
  4. Medzi pery vložte papierovú vreckovku, odstránite tak prebytočnú farbu a na perách zostanú len pigmenty, ktoré zaručia stálosť farby.
  5. Aby rúž vydržal čo najdlhšie, aplikujte po nanesení prvej vrstvy na pery sypký púder. Potom naneste ešte jednu vrstvu rúžu.

Tipy pre úzke pery

Orámujte pery kontúrovacou ceruzkou asi 1 mm nad prirodzenou líniou pier. Použite ceruzku čo najviac podobnú tónu rúžu. Vyberte si radšej žiarivý alebo perleťový rúž v svetlejšom odtieni. Pery tým opticky zväčšíte.

Pre veľmi veľké ústa

Vyhnite sa lesku, perleťovým alebo dúhovým odtieňom a výrazným farbám. Vyberte si menej výrazný odtieň než je vaša prirodzená farba pier a kontúrovaciu ceruzku rovnakého odtieňu. Ceruzkou obkreslite vnútorný okraj úst.

Pre bláznivé a odvážne pery

Make-up artisti najčastejšie nanášajú svetlejší rúž do stredu spodnej pery. Prekvapte a do stredu naneste tmavší odtieň, vaše pery budú stredom pozornosti.

Najskôr naneste svetlejší odtieň na celé pery. (napríklad Midnight Rose od Lancome Paris)

Tmavší odtieň naneste do stredu pier prstami, farba bude prirodzenejšie. Pre rafinovaný vzhľad naopak použite štetec a zvýraznite kontrast medzi vnútorným a vonkajším odtieňom. Ústa opticky otvoríte. (napríklad Violette Coquette od Lancome Paris)

Znovu naneste štetcom bledší odtieň okolo línie pier smerom od kútikov do stredu.

Tip pre úzke pery. Ak chcete opticky zväčšiť pery vymeňte farby – svetlú do stredu a tmavú okolo. Vaše pery budú vyzerať ako zrelé červené ovocie.

Odvážne a sexy

Kontrast medzi svetlým a tmavým odtieňom pomôže vyrovnať veľkosť hornej a dolnej pery, ktoré môžu byť nesúmerné. Svetlejšiu farbu naneste na časť, ktorej chcete dodať objem. Svetlejší a žiarivejší odtieň dodá ústam zmyselnosť a zvýrazní líniu hornej pery.

 

 

 

 

Tieňované pery

Pohrajte sa s tieňovaním a dodajte svojim perám “healthy glow”

Začnite jedným odtieňom, ktorý nanesiete na celé ústa (napríklad Violine Lamée Lancome Paris)

Aby pery získali na hĺbke, vytieňujte stred spodnej pery iným odtieňom (napríklad Chocolat Mordoré od Lancome Paris)

Znovu naneste odtieň, ktorý  ste použili na stred pier a vykreslite ním hornú líniu pier. Krásne ich zvýrazníte a lepšie vyniknú.

Foto a použité produkty: LANCOME Paris

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.