Staňte sa krásnou tehuľkou a uľahčite si pôrod – Omladnut.sk

Staňte sa krásnou tehuľkou a uľahčite si pôrod

Tehotenstvo patrí medzi najkrajšie obdobia v živote každej ženy. Každá z nás od začiatku vníma zmeny na svojom tele a keď pocítime prvé pohyby nášho vytúženého dieťatka, sme šťastím bez seba. Starostlivo sa pripravujeme na príchod bábätka, kupujeme postieľku, vyberáme kočík a niektoré z nás od samej nedočkavosti kupujú drobné oblečenie v neutrálnych farbách. Pohlavie bábätka teda ešte nevieme, ale kto by odolal takým dokonalým vecičkám?

Pomôžte svojmu telu ešte v očakávaní

Obdobie čakania na dieťatko však nie je len o nakupovaní, ale o zmenách, ktoré sa na nás prejavujú. Poradíme vám, ako sa počas tehotenstva starať o svoju pokožku a pripraviť ju postupne na väčšiu a väčšiu záťaž, ako zmierniť strie či ako si uľahčiť pôrod. A to všetko pomocou prírodnej BIO kozmetiky Weleda, ktorá je šetrná k vášmu telu a vášmu drobcovi v brušku neublíži, no prinesie žiadané účinky.

 

Strie sú nepríjemným strašiakom každej ženy. Najmä v tehotenstve je koža na bruchu nadmerne namáhaná a preto je dobré ju zjemňovať a starať sa o ňu. Tehotenský telový olej zabraňuje vzniku tehotenských strií a má hojivé účinky na už vzniknuté strie (cca do 18 mesiacov po ich vzniku). Prípravok obsahuje jemný mandlový olej, ktorý je vhodný pre citlivú pokožku a jojobový olej, ktorý chráni pokožku pred vysúšaním, pšeničné klíčky bohaté na vitamín E spolu s výťažkom z arniky zlepšujú elasticitu prepájacieho tkaniva. Po použití je pokožka vláčna a jemná na dotyk.

Brucho však nie je jediná oblasť, ktorá dostane zabrať. Pri príchode dieťatka na svet je najviac namáhaná hrádza. Jej elasticitu môžte zvýšiť pravidelným používaním Oleja na masáž hrádze. Pravidelné masáže hrádze zvyšujú šancu na pôrod bez nástrihu. Jemný mandľový olej a olej zo pšeničných klíčkov sú bohaté na vitamín E a uvoľnujú tkanivo hrádze a zvyšujú jej elasticitu. Je však potrebné, aby ste si masírovali hrádzu zvonku aj zvnútra (pričom hrádzu jemne naťahujte prstami smerom ku konečníku) 3-5x týždenne po dobu 5-10 minút. Masáže hrádze sa odporúčajú od 34. týždňa tehotenstva. Dávajte však pozor, ak máte sklon k predčasným sťahom, masáž hrádze nerobte.

Keď už máte bábätko doma

Čas po tehotenstve a v šestonedelí je plný veľkých zmien. Nielen v denných rituáloch, ktoré musíte zladiť s bábätkom, ale aj vaša pokožka prechádza zásadnými zmenami. Je citlivejšia, preto si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Presne pre toto obdobie je určená jemná mandľová starostlivosť prírodnej kozmetiky Weleda, ktorá je dokonale prispôsobená požiadavkám citlivej pokožky. Pokožku jemne čistí, efektívne hydratuje a rýchlo sa vstrebáva. Môžete vyskúšať napríklad Mandľový hydratačný krém pre extrémne citlivú pleť. Vaša pokožka ocení neparfumovanú jemnú a zároveň účinnú starostlivosť na deň aj noc. Po použití je pleť svieža, vláčna a hebká. Mandľový hydratačný krém zmierňuje podráždenie a začervenanie citlivej pokožky a vráti pleti stratenú rovnováhu. Základom tohto jemného krému je mandľový olej v BIO kvalite. K tvorbe mlieka si môžete pomôcť napríklad používaním Oleja na masáž prsníkov. Pravidelné používanie podporí tvorbu materského mlieka. Tiež vám pomôže zjemniť prsníky a uvoľniť bolestivé zatvrdliny spôsobené dojčením.  Zvýšenú starostlivosť však treba okrem vašej precitlivenej pokožky venovať aj veľmi jemnej pokožke dieťatka. Je vhodné masírovať mu bruško. Olej na masáž bruška Weleda s éterickými olejmi z majoránky, kamiliek a kardamómu sa používa pri problémoch s nadúvaním a na podporu trávenia. Preventívne a veľmi jemné masírovanie bruška vášmu novorodencovi či dojčaťu pomôže predchádzať bolestivým vetrom.

Prečo práve prípravky značky Weleda? O Welede

Začiatky značky Weleda siahajú až do roku 1921. Vtedy traja nadšenci založili zariadenie pre výskum a štúdium antroposofickej medicíny. Tú dnes poznáme ako celistvo pôsobiace liečivá stimulujúce organizmus tak, aby sa liečil sám. Od prírodných liečiv bol už len krok k starostlivosti o krásu založenej na výťažkoch z rastlín. V súčasnosti Weleda ponúka až 120 prírodných kozmetických produktov pre starostlivosť o vlasy, telo a pleť. Dojčenskú aj detskú pokožku. Weleda dodržiava najvyšší štandard kvality a udržateľné prírodné zdroje. Liečivé rastliny pestuje vo svojich vlastných záhradách a vo svojich laboratóriách ich aj spracováva. Kladie dôraz na ekológiu, zodpovednosť a obchodné aktivity spoločnosti idú vždy v súlade s prírodou. Kozmetické prípravky Weleda sú vyrobené len z najčistejších dostupných prírodných surovín a sú držiteľom medzinárodného certifikátu prírodnej kozmetiky a biokozmetiky NATRUE.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.