Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

2 spôsoby, ako zarobiť na internete

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-11-13 08:00:42

Existuje mnoho spôsobov, ako zarobiť na internete. Už sme vám v jednom článku priblížili 9 spôsobov, ako zarábať z pohodlia domova. Tentokrát vám poradíme, ako zarobiť dvoma osvedčenými metódami, ktoré fungujú aj na Slovensku, a nie sú technicky náročné.

Blogovanie – koníček, ktorý vám zarobí peniaze?

Blogy sa dostávajú na Slovensku do popredia, zažívajú veľkým comeback a čoraz viac ich ľudia  čítajú. Toto si uvedomujú aj firmy, ktoré vidia v blogeroch reklamný potenciál. Úprimné, autentické recenzie, reklama ako keby od známeho, bez starostí o technické problémy alebo fotky či text? Aj veľké nákupné reťazce, e-shopy s oblečením či knihami alebo knižné vydavateľstvá už zistili, že v blogeroch je silná marketingová šanca.

A túto šancu môžete využiť aj vy!

zarobiť na internete

Ako môže blog zarábať?

Je niekoľko spôsobov ako zarobiť na internete cez vlastnú webstránku. Najjednoduchšie je zarábať si cez reklamy na blogu a spätné odkazy. Tam sa platí za preklik, stačí teda, ak niekto takýto odkaz alebo reklamu na vašom blogu otvorí – no suma za klik je nízka. Je teda potrebné mať mnoho návštevníkov na to, aby to začalo pekne vynášať.

Ďalší, o čosi výhodnejší spôsob, je vyskúšať affiliate marketing. Pri tomto type reklamy, bežnej pre e-shopy, získate jedinečný identifikátor, ktorý pridáte do odkazu na produkt To znamená, že každý nákup, ktorý sa vykoná po kliku na váš odkaz s vašim identifikátorom sa zaznamená. V rámci affiliate marketingu získavate provízie z predaja, nie prekliku, no percentuálne to môže byť 5-20 % z celkového nákupu.

Existuje mnoho affiliate sietí, do ktorých sa môžete pridať. Jednou z najrozšírenejších v Česku a na Slovensku je Dognet. Okrem toho majú niektoré e-shopy aj samostatný affiliate partnerský program, napríklad kníhkupectvo Martinus. V systéme týchto sietí si môžete vytvoriť link na konkrétny produkt, ktorý spomeniete na blogu, a v prípade, že na tento link niekto klikne, a v danom e-shope nakúpi, získavate odmenu. Pomerne jednoduché, však?

Z blogu biznis

Zvažovali ste niekedy podnikanie? Práve blog môže naštartovať vašu novú kariéru. Popri reklamách a budovaní značky či získavaní pravideľných čitateľov sa môže vašim hlavným príjmom stať aj téma, o ktorej blogujete.

V prípade, že sa v nej stanete odborníkom, a viete, pre koho píšete a čo ich môžete naučiť, môžete začať zarábať aj za obsah, ktorý ponúkate, či dokonca za váš čas. E-booky, školenia, kurzy či osobný mentoring sú všetko spôsoby, ktoré vynášajú, a zároveň môžete pracovať v oblasti, ktorá vás baví. Je to skvelý spôsob, ako zarobiť na internete, a spojiť to, čo viete, s tým, čo vás baví.

Ak sa však rozhodnete vydať touto cestou, je potrebných niekoľko vecí. Potrebujete kontakty – čitateľov, ktorí sa vracajú na vaši stránku a ktorým svoje služby alebo produkty viete ponúknuť. S tým ruka v ruke prichádza potreba produkty vytvoriť a služby nastaviť, spolu s cenníkom. Netreba tiež zabúdať na zameranie – čím presnejšie viete určiť, pre koho službu alebo produkt pripravujete a čo z toho bude zákazník mať, tým skôr natrafíte na ľudí, ktorí to naozaj budú chcieť.

zarábať na internete

Ako si založiť blog?

Je toho veľa, čo budete potrebovať. Hosting, doména, názov blogu… a hlavne téma. Obsah, články, ktoré sa dobre čítajú, sú dôležité. V dnešnom urýchlenom svete sú dôležité aj fotky, pretože tie upútajú pozornosť pri bezstarostnom prehliadaní sociálnych sietí.

Okrem toho je treba vybrať si platformu. Je viacero možností: Blogger od Google, WordPress alebo môžete blogovať na klasických denníkoch ako je SME alebo Denník N. Čím osobnejší, čím viac jedinečný a váš chcete, aby bol blog, tým samostatnejšiu platformu, s možnosťou upravovať naozaj všetko, vám odporúčame. Našťastie, na internete nájdete mnoho skvelých článkov o tom, ako si nastaviť vlastnú webstránku.

Napríklad tento o tom, ako si nastaviť blog za 30 minút a niekoľko eur.

Blogovanie však vyžaduje čas, chuť do písania a učenia sa nových vecí a nezačne vám vynášať okamžite. Je to hobby, z ktorého sa usilovnou prácou môže pokojne stať vaše zamestnanie.

Pokiaľ si myslíte, že písanie ani podnikanie nie je pre vás, nezúfajte – „z domu“ si môžete zarobiť aj iným spôsobom.

zarobiť na internete

Vypĺňanie dotazníkov – klikanie, za ktoré vám platia

Podstata je jednoduchá: registrujete sa do spoločnosti, ktorá prevádzkuje online prieskum trhu a potom vám emailom chodia výzvy na vyplnenie online dotazníka. Za plne vyplnený dotazník vás odmenia.

Dotazník sa môže týkať rôznych vecí, od názoru na produkt či službu až po vaše obchodné správanie či preferencie. Okrem toho sú dnes veľmi „in“ dotazníky, ktoré využívajú aj webkameru. Sledujú sa reakcie, zmeny výrazov na tvári a z toho sa neskôr zistia výsledky.

Zvyčajne je odmena vo forme bodov, ktoré si môžete zameniť za vecné odmeny, poukážky, zľavové kupóny alebo v niektorých prípadoch aj peniaze. Odmeny sú rôzne, závisia najmä od dĺžky dotazníka. Jeden dotazník vyplníte za 5 až 30 minút. K tomu, aby vám takáto činnosť vynášala, je potrebné registrovať sa do viacerých spoločností a tiež si sledovať emaily. Pri mnohých dotazníkoch je totiž určený limit respondentov.

zarobte si na internete vďaka dotazníkom

Prehľad spoločností prevádzkujúcich online prieskum trhu

iPrieskum.sk je online prieskum trhu určený iba pre Slovenských občanov. Peňažné odmeny síce nedávajú, ale odmeny si môžete vybrať z ich katalógu odmien (poukážky na nákup kníh, ručné mixéry, fény, vysávače, USB kľúče, fit lopty a pod.).

Casi je platená spolupráca s významnou agentúrou pre výskum trhu a verejnej mienky. Ponúka 3 druhy spolupráce: internetový dotazník, telefonický rozhovor a skupinový rozhovor, ktoré sú rôzne ohodnotené (od 1,65€ až po vyše 30€ za rozhovor v skupine). Zarobené peniaze vám prídu priamo na bankový účet, a neexistuje minimálna hodnota zárobku na vyplatenie (t.j. vyplatia peniaze už od prvého centu).

Datamar je výskumná a poradenská agentúra v oblasti marketingu, ktorá realizuje marketingové výskumy a analýzy a poskytuje poradenstvo v oblasti marketingu. Za každý vyplnený dotazník si môžete zarobiť 1-3€. Odmeny sa opäť vyplácajú priamo na účet.

Marketagent je rakúska firma, ktorá funguje aj na Slovensku. Dotazníky vám posiela na email, a za každý vyplnený sa na váš účet pripíšu body (od 20 do 250). Peniaze vám pošlú bankový účet, no výplata tiež prebieha inými formami prevodu, napríklad na internetové peňaženky (PayPal). Minimálny počet bodov na výplatu je 200, čo sa rovná sume 2€, a pri sume do 15€ sa účtuje manipulačný poplatok 1€.

iVýskumy je podobná stránka, určená len pre slovenských občanov. Za účasť na každom výskume získávate určitý počet kreditov – ich počet závisí na dĺžke a komplikovanosti dotazníka. Odmena za účasť v dotazníku sa obvykle pohybuje v rozpätí 100 až 250 kreditov, pričom 300 kreditov = 1 €. Výplatné minimum je 3000 kreditov. Kredity si môžete vymeniť za nákupné poukážky v e-shopoch (Martinus, Mall.sk) alebo za hotovosť, ktorá sa vypláca poštovou poukážkou.

Predstavili sme vám 2 spôsoby, ako zarobiť na internete jednoducho a z pohodlia domova. Ak sa vám článok páčil a dozvedeli ste sa niečo nové, zdieľajte ho, aby sa to dozvedeli aj vaši známi!

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy