Spálená pokožka? Týchto 5 ingrediencií vám pomôže pri liečbe – Omladnut.sk

Spálená pokožka? Týchto 5 ingrediencií vám pomôže pri liečbe

v mori sa pokožka spáli najskôr

Vieme, že pred nebezpečnými slnečnými lúčami sa máme chrániť. No niekedy veci nejdú podľa našich predstáv a napriek ochrane nás môže nepríjemne prekvapiť spálená pokožka. Tieto domáce ingrediencie vám pomôžu uľaviť od bolesti a vyliečiť spálenú pokožku.

Studené mlieko

Utierku navlhčite mliekom tak, aby z nej nekvapkalo, a priložte na spálené miesta. Mlieko príjemne chladí a uľaví pálčivému pocitu na pokožke. S utierkou buďte jemná, aby ste predišli ďalšej iritácii.

Jablčný ocot

Ocot má množstvo využití aj mimo kuchyne. Jedným z nich je aj úľava od zápalu a svrbenia v prípade, že vás trápi spálená pokožka. Stačí, aj čistý jablčný ocot nastriekate na popálené miesta. Môžete ho tiež využiť v chladnom kúpeli, kam pridáte 2-3 šálky octu priamo do vody. Vyhnite sa natieraniu, pretože môže spôsobiť podráždenie.

Hamamel

Hamamel virgínsky má antiseptické, sťahujúce, protizápalové a na pleť aj upokojujúce účinky, práve preto je ideálnym pomocníkom aj pri spáleninách. Jednoducho aplikujte na popálené miesta pomocou vatových guličiek. Mali by ste pocítiť okamžitú úľavu.

Hamamel nájdete v obchodoch s bio kozmetikou.

Aloe vera

Toto vás možno ani neprekvapuje. Aloe vera sa v našich končinách teší čoraz väčšej obľube. Gél si môžete zakúpiť v obchodoch s bio kozmetikou, ale tiež si ho viete pripraviť doma, ak túto rastlinku doma pestujete. Jeden z listov jednoducho narežte, gél odložte do sklenenej misky a nechajte 30 minút odležať v chladničke. Potom gél naneste vatovým tampónom alebo čistými rukami (aby ste predišli infekciám). Príjemne schladí a spálená pokožka sa vám poďakuje!

Čierny čaj

Plný antioxidantov a látok, ktoré pomáhajú pri hojení, čierny čaj je ideálny na liečbu spálenín. Podobne ako hamamel obsahuje tanín, látku, ktorá pomáha s opuchom a hojením. Zalejte niekoľko sáčkov čierneho čaju a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Namočte utierku a naneste čaj na postihnuté miesta. Nechajte zaschnúť.

Nielen čierny, ale aj zelený čaj obsahuje mnoho antioxidantov a má protizápalové účinky, takže môžete rovnaký postup použiť aj so zeleným čajom.

Trápila vás niekedy spálená pokožka? Aké ingrediencie používate pri liečbe vy? Dajte nám vedieť v komentároch!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.