Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Ezoterika – v čom spočíva sila tajomnej vedy? 7 rád ako na ezoteriku v praxi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-07-26 08:00:42

Ezoterika v sebe ukrýva množstvo tajomstiev a spôsobov ako na ňu nazerať. Jej hlavnou podstatou je však  niečo „vnútorné“. V tomto článku vám poodhalíme, čo všetko v sebe táto vzácna veda ukrýva.

Ezoterika a jej význam

Ezoterika tvorí základ poznania a múdrosti o živote, ktoré sú vo vnútri, bezprostredne za vonkajším vzhľadom, formou alebo vyjadrením mnohých aspektov nášho života. Skutočné vedomosti alebo múdrosť nie je niečo, čo sa dá získať výlučne použitím našich myslí a mozgov, učiac ich akademickým spôsobom. Získať ich môžeme iba skúsenosťami. Skúsenosť však neznamená, že sme niečo fyzicky urobili, pravá skúsenosť si vyžaduje priamy kontakt medzi vedomím človeka a stavom energie. Ak napríklad spoznáte niekoho, kto práve utrpel vážnu stratu a citovo sa zladíte s touto osobou, máte skúsenosť, ktorá vás môže urobiť múdrejším človekom, ktorý vie viac o strate a bolesti. Ak sa vám však podarí túto osobu zažiť na hlbšej úrovni bytia, získate múdrosť vedomia skutočného účelu straty a jeho významu v živote tejto osoby.

Vyššia energia

Ako ste už iste pochopili, čo je ezoterické nemôže byť jednoducho a úhľadne definované alebo obmedzené na úzke parametre. Existuje mnoho úrovní toho, čo je vnútorné a mnohé dimenzie energetických stavov, ktoré sa dajú prežiť. Za každým fenoménom existuje „svet“ energií. Je to energia, ktorá vytvára javy alebo formy, keď klesá alebo sa prejavuje v troch nižších svetoch myslenia, pocitu a fyzickej hmoty. Za týmito svetmi sú iné, beztvaré, ale skutočné svety alebo dimenzie životnej energie.

Všetko, čo existuje, je určitý typ energie, ktorá má svoj zdroj v konečnej jednoduchosti alebo čistote beztvarej energie. Z dôvodov, ktoré sú mimo nášho chápania, vnímame túto jednoduchú energiu, ktorá sa prejavuje vo väčšej zložitosti. Ako to robí, klesá cez mnoho úrovní vyjadrovania, najprv beztvarých a potom formovaných. Keď sa formuje, zažívame to v našej forme prírody – v našich telách, emóciách a mozgových mysliach.

 Je to práve vyššia energia, ktorá je príčinou, účelom aj zmyslom každého nižšieho stavu alebo účinku. Ak sa s touto príčinou nebudeme zaoberať,  ak sa nepokúsime spoznať jej vznik, nemôžeme poznať ani vyšší účel niečoho rovnako ako nespoznáme zmysel nás samotných.

Čo nás robí, kým sme, je naša individualita. Zvyčajne prirovnávame našu individualitu s našou osobnosťou (fyzické telo, emócie, mozgová myseľ). Osobnosť je len vonkajším alebo exoterickým prejavom individuality. Duša je vnútorným alebo ezoterickým prejavom individuality. Ezoterická energia  je teda vyššia, tvorivejšia a príčinná, a teda skutočnejšia a najdôležitejšia pre našu existenciu.

Hlavnými prostriedkami, ktorými sú vymedzené vyššie energie, je ich vedomé zapracovanie do seba a ich vyjadrovaním prostredníctvom našich myšlienok, pocitov a činností ako cností a vlastností bytia, ako je láskavosť, zdieľanie, obeť, disciplína, bezpodmienečná láska, odpustenie, prijatie, trpezlivosť a podobne, skrátka všetka kvalita odrážajúca pravdu, dobrotu a krásu, vytvárajúc stále rastúcu jednotu.

ezoterika

Ezoterika ako spôsob života

Ezoterika ako spôsob života je umenie, ktoré je inšpirované životom z vnútorných zdrojov bytia. Je to umenie založené na citlivom, intuitívnom vnímaní, vyjadrujúce skutočnú univerzálnosť. Ezoterika je však zároveň veda o duši vecí. Má vlastnú terminológiu, spôsoby konania a zákony.

Ezoterika v sebe zahŕňa úsilie žiť v súlade s vnútornou realitou života.

Ak chcete svoj život obohatiť ezoterickým vnímaním musíte sa naučiť pozrieť za kvantitatívne a objaviť skrytú kvalitu v každej forme. Je dôležité aby sme sa naučili uvedomiť si, že za každým ľudským prejavom alebo prirodzeným výskytom je prítomnosť bezpodmienečnej lásky. Ak to urobíme, náš život bude obohatený, vedený atraktívnou silou účelu, ktorá oživí každú príčinu a účinok.

Ezoterika v praxi

Na to, aby ste mohli ezoteriku okúsiť aj v praxi jestvuje niekoľko užitočných rád. Tie sa týkajú vášho rozhodnutia spoznať samých seba, svoje vlastnosti, kvality a jedinečnosť.

Veďte dialóg

Začnite dialóg so svojím vyšším Ja. Objavte v sebe svoje vnútorné hlasy a veďte medzi nimi dialóg na vysokej úrovni. Vnútorný hlas je znakom vašej vlastnej múdrosti.

Spoznajte svoje podvedomie

Pred spaním sa vráťte ku svojmu dňu. Prehrajte si svoje správanie a jeho motívy. Vyhnite sa však egoistickému pohľadu a výčitkám. Cieľom tohto cvičenia je zistiť podvedomé dôvody konania. Uvedomíte si tak vašu slobodu a silu vybrať si v budúcnosti.

Denník k lepšiemu poznaniu

Veďte si denník, v ktorom denne zaznamenáte všetky informácie, ktoré ste počas dňa zažili. Táto prax otvára dvere ďalšiemu poznaniu získanému intuíciou a umožňuje duši väčší prístup k osobnosti.

Naučte sa sústrediť

Praktizujte koncentráciu a sústredenie mysle. Rovnako ako je duša spojenie medzi životom a formou, tak je myseľ spojenie medzi dušou a osobnosťou. Prevažná väčšina ľudí nevie ovládať myseľ a nasmerovať svetlo svetla na pochopenie, kde chce. Keď žijete viac v emóciách a v minulosti, zvyčajne vašu myseľ ovládajú práve tieto dva faktory.

Meditujte

Začnite praktizovať dennú meditáciu.

Spájajte do celkov

Hľadajte zmysluplné spojenie medzi na prvý pohľad neprepojenými udalosťami a medzi časťami a celkom.

Ak patríte k viac duchovným ľuďom a článok vašej duši ulahodil, potom vedzte, že predchádzajúce riadky sú len kvapkou v mori o poznatkoch venovaných ezoterike. Najviac sa o tajomstve ezoteriky dozviete z kníh, odporúčame tiež prečítať si niečo o histórii ezoteriky  na našej stránke.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva