Sedem krokov k finančnej slobode – Omladnut.sk

Sedem krokov k finančnej slobode

Úspech prináša pokoj mysle, pozitívne myslenie, vieru a, samozrejme dostatok financií. Aj preto sa ľudia často pýtajú, ako si majú vybudovať dlhodobý finančný úspech.

 

 

Na začiatok je dôležité vedieť, že bez poznania základných princípov finančnej gramotnosti nikdy nezískate dostatočnú finančnú slobodu. A peniaze nebudete mať.

Viete, čo je základom? Poznať svoje príjmy a výdavky. Mať ich do centu spísané. Andy Winson, autor besstseleru Mysli  Konaj Zbohatni, pracoval 15 rokov ako finančný konzultant. A z jeho skúseností vyplýva, že lepší prehľad o tom, koľko peňazí presne zarábajú a míňajú, majú skôr tí ľudia, ktorí zarábajú menej (300 – 700 euro), ako tí, ktorí zarábajú v kategórií priemerného a vyššieho platu (700 euro a viac). Ako je to možné? Ľudia, ktorých príjmy sú nižšie, musia presne do centu sledovať, kam idú ich peniaze, a presne vedia, čo si môžu dovoliť. Tí, ktorí už majú vyššie príjmy, sú atraktívni aj pre banky a tie im s radosťou poskytnú úvery a kreditky. A to je začarovaný kruh. Ľahký prístup k peniazom, ľahké míňanie. „Predsa nebudem sledovať svoje príjmy ani výdavky. Veď mám istú prácu a tú novú bundu za 400 euro nevyhnutne potrebujem.“ – to sú zvyčajné vety, ktorými solventnejší ľudia ospravedlňujú svoje konanie.

Tadiaľto cesta nevedie. Teda vedie, ale ku krachu a k finančnému kolapsu.

Viete, kto má najlepší prehľad o svojich peniazoch? Súčasní dôchodcovia. Spomeňte si, aká kultúra sporenia bola kedysi na Slovensku a v Česku. Žiadne kreditky ani úvery. Koľkokrát ste už počuli od starších ľudí, že je potrebné si sporiť? A to aj na vlastný pohreb. Nič nové, všetci vieme, že máme sporiť. Lenže sporením si finančnú slobodu zabezpečíme len ťažko. Okrem sporenie je nutné urobiť aj ďalšie kroky:

–          Treba sa uskromniť

–          Treba si zabezpečiť pravidelný príjem (najpravdepodobnejšie výplata z práce – na začiatku budovania vášho bohatstva) a myslieť na to, ako ho budete zvyšovať.

–          Mať správnu stratégiu.

–          Vhodne nastavený systém

–          Vhodne investovať (to musíte byť pripravení najskôr sporiť).

–          A vytvárať pasívne príjmy. (Nič nie je lepšie, ako si byť vedomý toho, že nemusíte vstať ani z postele a už ste zarobili.)

Týchto sedem krokov je rozhodujúcich na dosiahnutie finančnej slobody. Ak vynecháte čo len jeden z nich, je prakticky nemožné, aby ste dosiahli finančnú slobodu. No ak ich budete všetky nasledovať, čoskoro ju získate.

Chcete vedieť ako to urobiť? Spoznať pravidlo troch (pre podnikateľov štyroch) účtov? Chcete na základe siedmych džbánov k finančnej slobode vychovať zlatú sliepku, ktorá vám bude znášať vajcia? Navštívte www.myslikonajzbohatni.sk

Kto je Andy Winson?

Expert na osobnostný rozvoj a dosahovanie nadštandardných výsledkov. Autor knihy Mysli, Konaj, Zbohatni, ktorá sa hneď po uvedení na www.martinus.sk stala bestsselerom. Od decembra tohto roku si ju môžu záujemcovia kúpiť aj v sieti predajní Panta Rhei.

Jeho cieľom je pomáhať ľuďom dosahovať úspech. Dávať im konkrétne návody a postupy, ako môžu prekonať sami seba a dosiahnuť vytúžený cieľ, v akejkoľvek oblasti svojho života. Každý z nás má v sebe veľkú silu. Odvahu. Len… len ju nevie nájsť. A v tom spočíva práca Andyho Winsona. Jeho špeciálne tréningy a „koučingy“ zažili tisícky ľudí vo viacerých krajinách Európy. U nás sú najznámejšie Nájdi svoju silu, Telo ako dôkaz či Tajomstvo mysle bohatých. Účastníci týchto tréningov potvrdzujú, že im účasť na nich doslova zmenila život.  Prežili totiž naplno definíciu osobnostného rozvoja, ktorá hovorí o tom, že je to o schopnosti žiť naplnený a radostný život na všetkých jeho úrovniach. Či už ide o peniaze, vzťahy, rodinu, zdravie, kondíciu alebo životné naplnenie.

Andy Winson je tiež popredným slovenským šíriteľom (NLP) Neurolingvistického programovania a jediným medzinárodne certifikovaným inštruktorom firewalkingu na Slovensku.

Ste pripravený na nový život?
Ak máte chuť učiť sa nové veci a dávať ich do praxe, navštívte web
www.andywinson.com a dozviete sa viac o pripravovaných tréningoch a programoch.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.