Mráz škodí vlasom. Ako ich chrániť? – Omladnut.sk

Mráz škodí vlasom. Ako ich chrániť?

Arktická zima, ktorá vládne v posledných dňoch Slovensku, prináša rekordné mrazy a teploty hlboko pod nulou. Že sa potrebujeme viac a lepšie obliekať a že najviac telesného tepla uniká cez pokožku hlavy, už isto vieme. Viac starostlivosti by sme však mali venovať aj vlasom, aby počas mrazivých dní nestratili nič zo svojej krásy.

Ako zabrániť poškodeniu vlasov v mrazoch sme sa spýtali Igora Novosada z Hairdesign.

Pokrývky hlavy, ak sú z nesprávnych materiálov, môžu trením o vlasy spôsobovať ich poškodzovanie. Preto odporúčam vyberať si čiapky alebo klobúky so saténovou alebo hodvábnou podšívkou. Pokiaľ takú čiapku nemáte, dajte si na vlasy letnú šatku a čiapku až na ňu“, radí Igor Novosad z Igor Novosad Hairdesign.

Aboslútnym základom je nevychádzať v zime von s mokrými alebo vlhkými vlasmi. Vlasy môžu skutočne zamrznúť a prasknúť. „Vlasy v zime nemusíme toľko umývať, ženy by mali voliť menej náročné účesy, napríklad nosiť vlásky zopnuté do copu alebo drdolu“, radí Igor.

Nepoužívajte na vlasy nadmernú tepelnú úpravu, pokiaľ to nie je nevyhnutné! „Už samotné vnútorné vykurovanie vysušuje vlasy viac, než je zdravé. Obmedzte preto denné používanie žehličiek a kuliem, pokiaľ sa viete bez nich zaobísť, aby vaše vlasy zbytočne netrpeli“, odporúča Igor Novosad.

Doprajte vlasom extra hydratáciu. Vykurované priestory, časté zmeny teploty a už spomínané pokrývky hlavy vlasy vysušujú viac ako inokedy. Používajte preto vyživujúce kondicionéry a kúry, hĺbkovú regeneráciu je vhodné použiť aspoň raz do týždňa. Ideálnu hĺbkovú starostlivosť vám na mieru namiešajú v salóne,” dodáva Igor Novosad.

 

foto: flickr.com/hansvandenberg30
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.