Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Prírodná detoxikácia organizmu pomocou týchto 10 dôležitých potravín!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-28 21:11:40

Na to, aby ste svoje telo zbavili toxínov, nemusíte vždy siahnuť po drastických, nie vždy príjemných metódach. Detoxikáciu organizmu naštartuje aj správne zvolená životospráva, ktorá by mala obsahovať niekoľko nevyhnutných potravín. Prečítajte si preto zoznam desiatich najlepších prírodných detoxikantov.

 

Detoxikácia organizmu = voda

Najpodstatnejším krokom akejkoľvek detoxikačnej rutiny je do svojho jedálnička zaradiť veľa, veľa vody. Detoxikácia organizmu bez vody jednoducho neexistuje.

Najlepším, overeným trikom je mať pri svojom pracovnom stole, pohár, prípadne fľašu, aby ste si vždy vedeli skontrolovať koľko ste vypili. Nezabúdajte ani na zásoby do auta, či kabelky. Jednoducho voda sa musí stať vašou nerozlučnou súčasťou.

Citróny

Pečeň, žlčník i hrubé črevo, všetky tieto orgány budú mať z užitia citrónovej šťavy pôžitok. Po prvé, citrónová šťava spôsobí, že vaše telo zvýši produkciu tráviacich štiav. Výsledkom toho je intenzívnejšie preplachovanie toxínov v hrubom čreve. Okrem zvýšenia produkcie tráviacich štiav, sa im citrónová šťava svojim chemickým zložením veľmi podobá.

Ružičkový kel

Prechádzame k zelenine, ktorá v tomto rebríčku určite nesmie chýbať. Jednou z najlepších vecí, ktoré pre svoju detoxikáciu môžete urobiť, je jesť potraviny, ktoré podporujú funkciu očistných orgánov. Orgány, zbavujúce sa nečistôt sú koža, obličky a pečeň. Ružičkový kel, ale i ďalšie kapustovité zeleniny, ako napríklad karfiol, obsahujú množstvo vlákniny. To účinne podporuje hrubé črevo v efektivite svojich úkonov. Výsledkom je, že vaša pečeň bude oslobodená od práce, pretože telo odstráni toxíny pomocou hrubého čreva.

Ovsené vločky

Obľúbená raňajková potravina je plná vlákniny a navyše pôsobí ako prírodné diuretikum. Z tohto hľadiska má hneď dvojaký očistný účinok. Toxínom pomáha dostať sa von cez hrubé črevo, ale prepláchne i obličky. Okrem toho vločky obsahujú taký typ vlákniny, ktorý znižuje hladinu cholesterolu.

Šošovica

Tento skvelý doplnok k detoxikácii, je vynikajúcim zdrojom rastlinných bielkovín. To zabezpečuje pocit sýtosti,  i bez príjmu tuku, kalórii a toxínov vo vašom jedle.  Okrem toho šošovica pomáha regulovať glykemický index. To vás chráni pred negatívnymi vplyvmi kolísania hladiny cukru v krvi. Šošovicu by ste bez váhania mali do svojho jedálnička zaradiť, okrem zdravotných benefitov, má ešte jednu výhodu a tou je cena. Porcia šošovice vás v prepočte stojí len pár halierov, no dokáže zázraky. Veď nikto nepovedal, detoxikácia organizmu musí byť drahá. A nemusíte pri nej ani trpieť.

Artičoky

Artičoky sú chutné a všestranné. Pomôcť vedia pečeni, ktorá vďaka nim funguje viac efektívne. To má za následok produkciu žlče, a to priamoúmerne pôsobí na zlepšenie nutričnej absorpcie z potravín. Jednoduchšie povedané, potraviny sa vám lepšie rozložia a vaše telo z nich dokáže efektívnejšie prijať dobré látky. Vláknina, ktorú artičoky obsahujú navyše pôsobí na zlepšenie funkcie hrubého čreva.

Púpava

I keď púpava patrí k bylinám, nedalo nám nezaradiť ju. Púpavové listy sú totiž už od pradávna veľmi ceneným tajomstvo ku ktorému sa postupne začíname vracať. Pôsobia ako vzácny dar z prírody, na podporu funkciu pečene a odstránenie toxínov z lesa. Zabudnite však na púpavy zo sídliska, pri ceste, ktoré sú plné chemikálii. Pozháňať ich môžete v špecializovaných potravinách, alebo si ich môžete vypestovať doma.

Zelený čaj

Ako už možno viete, zelený čaj je plný antioxidantov, ktoré pomáhajú vášmu telu bojovať so škodlivými voľnými radikálmi. Ide o látky, ktoré nemalou mierou prispievajú ku poškodeniu buniek, predčasnému starnutiu a rakovine.  Antioxidanty sú v podstate bojovníci, ktoré zlé látky vyhľadávajú a hubia ich.

Zelený čaj môžete piť pokojne aj niekoľko krát denne, alebo k nemu pridajte citrón a detoxikačné procesy ešte posilníte.

Riasy

Áno, morské riasu sú v našich končinách trochu nezvyčajnou potravinou. Vedzte, že sú však pre zdravie veľmi prospešné. Sú nízko kalorické a vášmu telu dodajú množstvo phytonutrientov. Môžete ich použiť do šalátov, polievok, ale ak vám ani jedno z uvedených nie je sympatické, siahnuť môžete i po tabletovej forme.

Kurkuma

Mnoho ľudí si ani neuvedomuje, že práve jednoduché korenie môže pomôcť detoxikovať telo. Kurkuma je indické korenie, ktoré sa však aj u nás teší veľkej obľube. A čím je tak výnimočná? Kurkuma významným spôsobom prospieva očistiť pečeň od rôznych nánosov. Pridať ju môžete do pokrmov, jej najväčší fanúšikovia si ju dokonca pridávajú do vody, či čaju.

Tak, toto bolo desať silných pomocníkov, ktoré nám na očistenie odporúča sama príroda.

Ako zistíte, že detoxikácia organizmu je to, čo skutočne potrebujete?

Napísali sme o tom v inom článku. Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať medzi svojich priateľov, prípadne nám dajte vedieť, aké zdravé potraviny preferujete vy.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov