Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Nečakajte na znamenia, odstráňte si znamienka. S týmito receptami to zvládnete efektívne, prírodne, lacno a hlavne bez bolesti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-27 20:42:55

Znamienka sú väčšinou neškodné kožné lézie, ktoré sa prirodzene môžu vyskytovať na ľudskom tele. Ich štruktúra sa u každého líši. Niektorí ľudia ich môžu považovať za esteticky zaujímavé, predsa len sa im niekedy hovorí „znamienka krásy“. Pokiaľ si však myslíte, že žiadna „zaujímavosť“ nestojí za to riziko, je načase svoje znamienka odstrániť.

 

Odstránenie znamienok môže byť zložitý, alebo zdĺhavý proces, preto sa mnohí ľudia uchyľujú ku klasickým medicínskym riešeniam, ako je vypaľovanie, mrazenie, alebo kyselina. Pokiaľ však nechcete svoje telo hneď podrobovať niečomu, čo bolo v minulosti spôsobom mučenia, môžete vyskúšať niektorý z týchto časom overených prírodných postupov na odstránenie znamienok.

Začiatok konca pre vaše znamienka

Začnite tým, že postihnuté miesto dôkladne očistíte. Je veľmi dôležité odstrániť z oblasti znamienka všetky nečistoty, aby mohli prírodné liečivá pôsobiť na celé miesto rovnomerne. Na očistené miesto nanesieme vatovou paličkou do uší jednu z nasledujúcich látok.

Odstránenie znamienok jablčným octom

Jablčný ocot je silná prírodná kyselina, ktorá vám pomôže odstrániť znamienka tým, že ich pomaly, plynule a najmä jemne vypáli. Na rozdiel od klasického octu je vyrábaný pomocou živých baktérií, ktoré mu dodávajú silné zdravotné účinky. Obsahuje alfa-hydroxi kyseliny, ktoré pomáhajú odstraňovať staré a mŕtve kožné bunky a tým vytvára miesto pre mladú kožu. Zároveň vytvára rovnováhu medzi látkami v koži, čím zabraňuje tomu, aby bola suchá alebo mastná.

Ak ste sa rozhodli pre odstránenie znamienok jablčným octom, môžete si ho dokonca sami doma vyrobiť.

Odstránenie znamienok ricínovým olejom a práškom do pečiva

Ricínový olej obsahuje vzácnu mastnú ricinooleickú kyselinu, ktorá pôsobí ako pozitívny agent na pokožku. Po nanesení na pokožku postupne rozpustí škodlivé tkanivá a bunky. Pôsobí veľmi rýchlo, pretože sa ľahko vstrebáva. V kombinácii s práškom do pečiva, alebo s klasickou sódou bikarbónou má antibakteriálne a antiseptické účinky a pomáha odstraňovať zápaly z pokožky, čím vám pomôže nielen k odstráneniu znamienok, ale aj bradavíc, alebo bodiek.

Pastu, ktorá vám vznikne jednoduchým zmiešaním týchto dvoch látok aplikujte na očistené miesto znamienka, prekryte ju vatovým tampónom, obviažte a nechajte pôsobiť cez noc niekoľkokrát za sebou.

Odstránenie znamienok olejom z čajovníka

Čajovníkový olej sa používa už stovky rokov na liečenie rôznych medicínsky problémov, keďže má silné antibakteriálne účinky, efektívne zabíja vírusy a odstraňuje zápaly. Pri odstránení znamienok je najúčinnejší najmä na znamienka, ktoré nemajú hlboký koreň. V závislosti od veľkosti odstraňovaného znamienka, môže procedúra trvať aj niekoľko týždňov.Jeho výhodou je, že po ňom ostane len čistá nepoškodená pokožka, takže sa dá aplikovať aj na miesta, kde by klasické zákroky na odstránenie znamienok zanechali jazvy.

Jeho použitie je veľmi jednoduché, stačí ho vatovou tyčinkou naniesť na znamienko a nechať ho pôsobiť. Túto procedúru opakujte trikrát denne.

Vyskúšate naše recepty na odstránenie znamienok?

Ak sa vám urobilo znamienko, ktoré chcete odstrániť, určite vyskúšajte jeden z týchto prírodných domácich postupov. Ak by náhodou nezabrali, vždy sa môžete obrátiť na dermatológa, aby ste sa presvedčili, o tom, či sa skutočne jedná o znamienko. Poznáte iný spôsob, ktorý vám zaručene pomôže odstrániť znamienka? Podeľte sa oň s ostatnými čitateľkami v komentároch pod článkom, alebo na facebooku.

Zdroj titulnej fotky: Lum3n.com (Pexels)

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie