Povedali vám, ako zarobiť, týchto 10 vecí vám však nikto nepovedal! – Omladnut.sk

Povedali vám, ako zarobiť, týchto 10 vecí vám však nikto nepovedal!

žena zarába z domu

Žijete v kultúre, kde 11-15 pracovných hodín denne je norma? Kde hľadanie spôsobov, ako zarobiť, je bežnou súčasťou života? Kde je 8-hodinová kancelárska práca snom? V tom prípade vám týchto 10 vecí otvorí oči už na začiatku vašej kariéry. Možno ešte predtým, než sa rozhodnete už v dvadsiatke budovať kariéru naplno.

1. Práca je náročná

Pokiaľ očakávate, že ak teraz zaberiete a budete naozaj tvrdo pracovať, tak toho budete mať časom stále menej a menej, tak ste v omyle. Tvrdá práca je osvedčený spôsob ako zarobiť, ale nezaistí vám menej povinností neskôr. Toto platí predovšetkým v biznise, či už podnikanie, právo alebo iná oblasť.

V skutočnosti budete pracovať veľa a pomerne ťažko, navyše tieto zamestnania so sebou prinášajú stres, s ktorým sa nevie vyrovnať každý. To najmä vo veku, kedy sa ľudia ešte len snažia prísť na to, kým vlastne sú.

Pamätajte, že je v poriadku, pokiaľ toto nie je pre vás.

2. Rovnováha pracovného a súkromného života neexistuje

Pri kariére v oblasti práva a obchodu nič také ako rovnováha práce a súkromia neexistuje. Najlepšou možnou cestou je tzv. “outsourcing” – takže to, čo pre vás môže urobiť niekto iný, si zaplatíte, pretože na tie (zvyčajne domáce) práce jednoducho nemáte čas.

3. Budete jedna z mála žien vo vašom pracovnom prostredí

Možno vás bolo na výške viac, ale len málo sa rozhodne vydať sa naplno za kariérou v tomto mužmi dominovanom odvetví. Budete s mužmi často a budete s nimi musieť komunikovať celý deň, každý deň. Pripravte sa na to.

4. Muži – kolegovia vás neradi uvidia plakať v práci

Ak plačete v práci, pri najlepšom sa budú cítiť trápne, prinajhoršom však nepríjemne, a budú vás posudzovať. Fakt to nemajú radi. Toto je ťažké ak vás prevalcuje práca, takže je to niečo, nad čím je dobré zamyslieť sa.

5. Všetci sú už v manželstve (a vy ani netušíte, kedy to stihli)

Prejdete zo školy, kde sú všetci slobodní, do práce, kde sú všetci v manželstve, pričom vy máte na obzore úspech a chcete nájsť najlepší spôsob, ako zarobiť a zanechať stopu v biznise. Toto je nečakané, a ak si nedáte pozor, čoskoro vás zastihne pocit tlaku dobehnúť svojich kolegov (pretože ste súťaživá a tvrdo na sebe pracujete, toto je prirodzená reakcia).

Pamätajte, nemáte sa kam ponáhľať, ani vtedy, ak to znamená, že na firemné večierky chodievate sólo.

6. Vy viete, ako zarobiť, ale muži mimo vášho pracoviska možno nie

Muži, ktorých stretnete mimo práce, nemusia byť nadšení z vášho úspechu. Dokonca ich môže zastrašovať. V zásade platí to nešťastné pravidlo, že budete na večierku so svojimi rovnako ambicióznymi kolegami, ktorí sú ženatí, alebo niekde pri bare s mužom, s ktorým nebudete na rovnakej vlne.

Mnohokrát je tomuto potenciálnemu partnerovi nejasné, ako zarobiť a byť úspešný tak, ako vy, a preto ho vaše ambície môžu vystrašiť.

7. Ak nespomalíte v kariérnom živote, neočakávajte zmenu v tom súkromnom

To, na čo sa sústredíte, sa vždy bude rozširovať. Ak sa sústredíte len na kariéru, budete excelovať, no vaše vzťahy budú stagnovať. Je teda dobré už teraz premýšľať, či sa chcete raz usadiť (a pokiaľ pracujete priveľa, akékoľvek spomalenie znie dobre).

8. Tá takmer mužská sila, z ktorej čerpáte v práci, vám nepomôže pri milostnom živote

Všetci majú mužskú aj ženskú energiu. Tá mužská je rozhodná, logická, priama, súťaživá, silná, plánuje a je zameraná na výsledky. Ženská energia je nežná, vzťahová, emocionálna, kreatívna, a zameraná na proces.

Ak trávite celé dni prácou a používate mužskú energiu, je dôležité si to uvedomiť a vypnúť ju počas rande.

9. Je dobrý nápad udržiavať vzťahy s inými ženami

S cieľom udržať si lepší štandard reality a prijať svoju ženskosť musíte byť v blízkosti iných žien keď nepracujete, alebo sa aspoň venovať aktivitám, ktoré vo vás prebudia ženské vlastnosti (napríklad jóga, knižný klub či ochutnávanie whisky – čokoľvek, čo robia ženy vo vaše kancelárii).

10. Je potrebný čas na premyslenie

Až doteraz ste pravdepodobne mali v škole perfektné výsledky, darilo sa vám a napredovali ste. Dokonca vás ľudia vo vašom okolí za to pochvaľovali. No teraz, keď ste naštartovali svoju kariéru, mali by ste sa zamyslieť, či je toto naozaj to, čo v živote chcete.

Môžete a mali by ste kontrolovať, kam vložíte svoju energiu, a podľa možnosti si začať hľadať manžela skoro. Ak budete orientovaná len na svoju kariéru v dvadsiatke a tridsiatke, jedného dňa sa prebudíte bez muža a bez detí a zistíte, že toto vôbec nie je to, čo ste chceli.

Na žiaden z týchto problémov neexistuje jednoznačné správne riešenie, ale je dôležité sa nad nimi zamyslieť už na začiatku vašej kariéry.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.