Pleťová maska z odšťavovača? Je to možné! – Omladnut.sk

Pleťová maska z odšťavovača? Je to možné!

Bývali časy, kedy odšťavovače vedeli len odšťavovať. Dnes si s nimi pripravíte domáce cestoviny, orechové maslá a tiež napríklad pleťové masky. Zistite z čoho a ako.

Ako vyzerá vaša typická dámska jazda s kamarátkou? Mohlo by to byť napríklad takto – kamarátka k vám príde s náručou čerstvého ovocia, vy zapnete odšťavovač a z pár ingrediencií vyrobíte úžasnú pleťovú masku. Obe si ju nanesiete, vy potom vypláchnete odšťavovač a zo zvyškov ovocia pripravíte čerstvú šťavu.

Celé to netrvá dlhšie ako pár minút, takže máte o to viac času s kamarátkou a maskou na tvári len tak sedieť, popíjať čerstvý drink a klebetiť. Ak vás chytí mlsná chvíľka, rýchlo vytiahnete z mrazničky jahody a odšťavovač vám za pár sekúnd pripraví prirodzene sladký sorbet.

Keď to zhrnieme – odšťavovač je skvelý spoločník na akúkoľvek dámsku jazdu.

Prečo si vyrábať vlastné pleťové masky?

Pleťové masky v obchodoch sú drahé a plné chémie, aby dlho vydržali. Keď si vyrobíte vlastnú, máte záruku čerstvosti a tiež presne viete, z čoho sa vaša maska skladá. Neriskujete tak alergickú reakciu ani vyhodené peniaze.

K výrobe masky väčšinou stačia len 2-3 ingrediencie, ktoré máte bežne doma. Pokiaľ do masky navyše pridáte hrubú soľ alebo si v odšťavovači umeliete trochu kávových zŕn, získate navyše skvelý peeling.

Pleťová maska zachutí nielen pleti

Pri príprave pleťovej masky postupujte rovnako, ako keby ste vyrábali detskú výživu. Líšia sa len suroviny, aj keď nie vždy. Zvyšok pleťovej masky si tak pokojne môžete dať na desiatu. A aké plodiny sa hodia pre každý typ pleti?

  • Suchá a citlivá pleť: banány, avokádo, uhorka.
  • Mastná a problematická pleť: jablko, hrozno, pomaranč.
  • Zrelá pleť: ananás, zemiaky, tekvica.

Čisté pyré môžete rovno naniesť na tvár, alebo ho ešte dotvoriť prísadami, ktoré zároveň vyriešia problém s tekutosťou či prílišnou hustotou:

  • Med – je plný antibakteriálnych látok a tak chráni pred zápalmi a dodá pleti hebkosť.
  • Mlieko – obsahuje bielkoviny, vitamíny a kyselinu mliečnu a vďaka tomu vyživuje, čistí a bojuje proti vráskam.
  • Droždie – vďaka vysokému obsahu vitamínu B je skvelé na akné a problematickú pleť.

Bez kvalitného odšťavovača to nepôjde

Príprava pyré a mletie kávových zŕn ale nepatrí k funkciám bežného prístroja na získavanie šťavy z ovocia a zeleniny. Tieto funkcie majú len kvalitné odšťavovače, ktoré sa navyše ľahko čistia.

Aby ste si teda pôžitok z dámskej jazdy nemuseli kaziť zdĺhavým drhnutím každého závitu, odporúčame odšťavovače Sana Juicers. Zabudnite na zlé skúsenosti s nepraktickými prístrojmi, ktoré po pár mesiacoch skončili na dne skrine. Multifunkčnosť a ľahká údržba odšťavovačov značky Sana zabezpečia, že budú v prevádzke takmer stále.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.