Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Plesajte s noblesou: jednoduché tipy ako sa pripraviť na ples

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-01-31 18:06:06

Plesová sezóna je už v plnom prúde. Tým z vás, ktoré sa na ples ešte len chystajú, poradíme ako sa na ples pripraviť a na aké detaily by ste nemali nezabudnúť.

Šaty

Síce ani nádherné šaty vám nemusia zaručiť dokonalý look, predsa len, tvoria ten najvýraznejší prvok, ktorý si zaslúži extra pozornosť. Ples je spoločenská udalosť, na ktorú by ste sa mali obliecť hlavne na základe dress code, ktorý nájdete zväčša na pozvánke. Ak si nie ste istá, či zvoliť kratšie alebo dlhšie, elegantné šaty, voľte vždy tie noblesnejšie. Pamätajte, na ples nemôžete byť nikdy „príliš vymodená“, pretože by na ňom každá z nás, mala vyzerať ako kráľovná. Samozrejmosťou sú topánky na opätku, ktoré k plesovým šatám neodmysliteľne patria. Bundičky či saká, sú naopak na plesoch veľké out. Pri šatách je dôležitý predovšetkým strih, tak aby boli dobre padnúce a pohodlné, zároveň však voľte kvalitnejšie materiály, ktoré si udalosť akou je ples, jednoducho vyžaduje. Extra pozor si dajte na spodné prádlo, ktoré by malo byť hladké, priliehavé a odnikiaľ by nemalo „vykúkať“.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alamour™ The Label (@alamourthelabel),

Doplnky

Pravidlo, že kabelka musí ladiť s topánkami už dávno neplatí. Na ples pokojne voľte kabelku, ktorá bude dotvárať k šatám príjemný kontrast a nebojte sa experimentovať aj s poriadne výraznými farbami či štrasovými kameňmi. Kabelku môžete jednoducho nechať pokojne zažiariť. Na čo si však v prípade kabelky určite dajte pozor, je jej veľkosť. Plesová kabelka má byť malá, clutch kabelka, padnúca do ruky, nikdy nie väčšia. Vhodné sú aj malé batôžky do ruky alebo na retiazke, pripomínajúce mešce.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LuxuryDesignerBrandeds™ (@luxurydesignerbrandeds),

Šperky

V prípade bižutérie či šperkov platí – menej je viac. Ples je udalosťou kde by ste mali vyzerať ako dáma, no zároveň byť veľmi elegantná a nepútať na seba neprirodzene pozornosť. Mnoho dám dokonca obľubuje úplnú absenciu od šperkov, ktorá vytvorí tzv. „nahý look“.  Ak predsa len túžite po nejakom zaujímavom plesovom doplnku, skúste vlasový fascinátor. Všeobecne však pri voľbe šperkov odporúčame skôr striedmosť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dresses & Dreamlike Wedding. (@pro_dresses),

Účes

Vlasy na ples pripravte už vopred. Ešte pred samotným účesom by mali byť vlasy v dobrej kondícii, to znamená vyživené, čerstvo umyté a v prípade potreby i zafarbené. Šediny či odrasty by spoločenskému účesu na kráse určite nepridali. Čo sa týka samotného výberu účesu, prispôsobiť by ste ho mali strihu šiat. Skúsená hairstylistka vám v tomto prípade určite vhodne poradí. My však odporúčame skôr vypnuté účesy, ktoré budú držať svoj tvar po celý večer.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa tonyastylist (@tonyastylist),

Líčenie

Krásny efekt dotvorí vhodne zvolené líčenie, ktoré je by ste pri prípravách na ples určite nemali podceniť. Ples je príležitosť, ktorá si vyžaduje precízne líčenie, ktoré zvýrazni vaše črty. Do rúk by ste sa v ideálnom prípade mali zveriť profesionálnej vizážistke. V prípade, že sa do svojho líčenia odhodláte sama, pomôcť vám môže aj náš článok, ako vytvoriť dlhotrvácne líčenie, ktoré bude na pleti držať po celý večer. Do kabelky si nezabudnite pribaliť kvalitný rúž a púder, pre prípadné prepudrovanie tváre. Pozor však, svoje úpravy zovňajšku by ste mali robiť výhradne v priestoroch toalety, nikdy nie pri stole.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Masina-Marcisiak (@monikamasina),

Hoci je ples udalosť, ktorá si vyžaduje dodržiavanie určitej etikety, pamätajte vždy nato, že samotný účel plesu je predovšetkým spoločenské stretnutie a príjemne strávený čas s partnerom a priateľmi. Na ples si preto okrem horeuvedeného, nezabudnite pribaliť hlavne úsmev a skvelú spoločnosť.

 

 

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca