Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Plastika brucha: vieme, aké máte možnosti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-09-11 20:24:08

Plastika brucha (alebo abdominoplastika) je chirurgický zákrok pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha. Je viacero variácií tohto zákroku, každá z nich pomáha pri rozličných problémoch. Či už ste po tehotenstve, alebo ste v poslednom čase rapídne schudli, či sa len snažíte bojovať s časom, plastika brucha vám môže pomôcť. Ako? Dočítate sa v článku.

Plastika brucha po tehotenstve

Vzhľadom na to, akým spôsobom sa koža na bruchu rozťahuje a brušné svaly naťahujú počas tehotenstva môže byť diéta a cvičenie primálo. Mnohým mamičkám jednoducho nestačia, a nedarí sa im získať späť postavu, ktorú mali pred tehotenstvom. Svaly nie sú vytónované a pokožka stratila elasticitu, a to najmä po viacerých tehotenstvách.

Pre ženy je teda častokrát práve zákrok ako plastika brucha jediný efektívny spôsob, ako dosiahnuť vytónovanú postavu. Taký čas plastika brucha zahŕňa aj liposukciu, a to v prípade, že sa tuku žena už inak zbaviť nevie.

O tom, či je tento zákrok vhodný aj pre vás, vám odporúčame pozhovárať sa s odborníkom.

Plastika brucha pomáha pri výraznom schudnutí

Ľudia, ktorí radikálne schudli, si užívajú zlepšené zdravie a zvýšené sebavedomie. O tom niet pochýb. Ale strata hmotnosti môže mať nepríjemný dopad na vzhľad pokožky a aj celkovú postavu. Prevísajúca pokožka a slabé svaly nevyzerajú príjemne a ľudia s tým častokrát zápasia rovnako ako so zvýšenou hmotnosťou.

Dokonca tým niektoré trpia natoľko, že stratia vôľu pokračovať v zdravom životnom štýle, a priberú kilogramy, ktoré s námahou stratili. Plastická operácia by im však mohla uľahčiť ich zápas. Môže totižto pomôcť pri vytváraní postavy, ktorá odzrkadľuje námahu, s akou na nej pracovali.

Prečítajte si, kedy je plastikcká operácia brucha vhodná a kedy už nie!

Zredukujte známky starnutia plastikou

Časom pokožka stráca svoju prirodzenú pružnosť a svaly ochabujú. Proces starnutia má častokrát vplyv práve na oblasť brucha, a prejavuje sa prevýsajúcou pokožkou. Telo tak môže vyzerať slabé napriek tomu, že pravidelne cvičíme a sme fit.

V takomto prípade môže mať plastika brucha omladzujúci účinok na celé telo. Vďaka tomu, že sa koža spevní, bude pacient pôsobiť mladšie a zdravšie.

Plastika brucha môže bojovať aj s genetikou!

Celkový tvar tela a to, kde sa tukové bunky najčastejšie ukladajú, je z veľkej časti predurčené genetikou. Väčšie bruško nie je vždy indikátorom nezdravého životného štýlu a neukazuje pravdivo to, ako sa o svoje telo človek stará. Oblejšie krivky môžu byť aj výsledkom genetických predispozícií, našťastie však môžeme proti tomu bojovať plastikou.

Netreba však zabúdať na to, že plastická operácia má vždy svoje plusy aj mínusy. Prečítajte si, aké riziká sa s plastikou brucha spájajú!

V dnešnej dobe teda nie je problém vysporiadať sa s väčším alebo prevýsajúcim bruškom. Podstúpili by ste aj vy takýto zákrok? Dajte nám vedieť v komentároch!

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy