Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Omladzujúce účinky prírody, ktoré by ste mali vyskúšať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-06-19 06:00:53

Príroda v ľudskom živote zohráva veľmi dôležitú úlohu, no súčasný moderný človek trpí jej akútnym nedostatkom, pretože stále viac svojho času trávi v bytoch a kancelárii, kde používa umelé osvetlenie. Všetka komunikácia s prírodou končí návštevou parkov alebo námestiami s asfaltovými chodníkmi a lavičkami pozdĺž okrajov trávnikov.

Každý z nás, s úsmevom na tvári, si pamätá dobré časy, keď sa hrával na dvore a domov sa vracal často aj za tmy, a to práve k jedlu. Žiaľ dnešné deti a dospelí žijú inak. Počítačové hry a kancelárske prostredie sa stáva prevažnou súčasťou väčšiny našich životov.

Príroda ako prostriedok prevencie ochorení v ľudskom živote

Skúste to zmeniť k lepšiemu, máte dobrý dôvod na to, aby ste spojazdnili nový mestský bicykel, ktorého pevná konštrukcia vás povedie tými najzaujímavejšími zákutiami mesta a vidieka. Prevencia ochorení bez návratu k prírode nie je možná. Platí to najmä pre deti, pretože sú citlivejšie na život v meste a prejavuje sa to vo forme alergií, akútnych respiračných ochorení a slabých výkonov.

Pomocou prírody je v tomto smere možné nielen vykonať preventívne opatrenia, ale aj vyliečiť mnohé choroby. Samotná príroda nám dáva bezplatné magické prostriedky na podporu zdravia, takže je naozaj čas na to obuť si dámske tenisky, v ktorých sa spolu s vašimi deťmi vyberiete na zaujímavú prechádzku.

Prečo a ako vám pobyt v prírode môže zachrániť život?

Zdroj, bez ktorého by nebolo žiadneho ľudstva. Ľudia sú deti Slnka v doslovnom zmysle slova. Každý deň človek potrebuje aspoň 10 minút pobytu v jeho liečivých lúčoch na prirodzenú produkciu vitamínu D3, ktorý slúži ako prírodná prevencia nádorových ochorení, ochorení srdca a cukrovky, zvyšuje hustotu kostí a zvyšuje ochrannú funkciu tela. Ak chcete vaše bunky nasýtiť touto úžasnou látkou v jej prirodzenom tvare aj vy, je potrebné sa obliecť do športovej dámskej mikiny a začať navštevovať prírodu častejšie.

Aj vplyv zvukov prírody na človeka je ohromujúci. Spev vtákov, šum lístia, praskanie vetvičiek pod nohami, žblnkot potoka a cvrlikanie cvrčkov, sú super efektívnym terapeutickým účinkom proti stresu. Tiež dokážu prispievať k normalizácii krvného tlaku, tak ako čerstvý vzduch, ktorý pomáha vašim pľúcam.

Príroda môže byť všeliek, len by ste sa mali dostať do jej blízkosti a presvedčiť sa o jej omladzujúcich účinkoch. Je to naozaj jednoduché a rýchle.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene