Omladzujúce triky pri líčení – Omladnut.sk

Omladzujúce triky pri líčení

Svieži a mladistvý vzhľad tváre možno dosiahnuť len pravidelnou a dostatočnou starostlivosťou. Sú však aj triky pri líčení, ktorými sa dá ubrať na veku a pridať na kráse. Prezradila nám ich vizážistka Eliška Pichoňská.

 

“V prvom rade treba aby pleť bola ošetrená vysokohydratačným prípravkom, voda je základom toho aby pleť pôsobila sviežo. Výsledkom je mlado vyzerajúca pleť.

Nevrstviť make-up je ďalšie dôležité pravidlo. Treba si vybrať make-up naozaj dôkladne a tak aby pôsobil prirodzene. Nie je dobré ani príliš zmatňovať púdrom, pretože tvár potom vyzerá mdlo a unavene, najmä s pokročilejšou hodinou.

Výborne poslúži podkladová báza, používa sa na krém a pod make-up, vypĺňa vrásky. Pleť totiž počas dňa stráca hydratáciu, začína schnúť, stáva sa povädnutou, make-up začína vyzerať sucho, objavujú sa na tvári “špinky”. Báza sa postará o udržanie vlhkosti a udrží pleť sviežu.”

Zázraky možno dosiahnuť aj pomocou dekoratívnej kozmetiky. Eliška Pichoňská upozorňuje na problém, ktorý trápi mnohé z nás: “Ak máte kruhy pod očami, veľmi opatrne narábajte s dymovými tieňmi, úplne by ste sa mali zbaviť čiernej ceruzky. Väčšina žien pôsobí s čiernou ceruzkou tvrdšie, oveľa lepšou alternatívou je tmavohnedá ceruzka. To isté sa týka aj špirály, tmavohnedá špirála zjemní pohľad.

Líčka odporúčam používať najmä teraz v zimnom období sviežejších tónov – do broskyňova alebo do ružova. Ak nie je pleť opálená s terakotovými tieňmi by pôsobila mdlo. Na druhej strane, ak má žena ostrejšie črty tváre, výrazné lícne kosti, čelusť alebo bradu, dá sa to krásne korigovať pomocou jemného bronzového púdru.”

Vek vidno aj na perách, existuje trik ako omladiť ústa? ” Sú rôzne preparáty na okolie pier a niektoré očné krémy sú určené aj na pery. Pery ošetrujú, prípadne pôsobia aj ako zvýrazňovač objemu pier. Odporúčam ceruzky na pery v maslovobéžovej farbe, prípadne  s leskom. Obkreslite ňou pery a budú vyzerať plnšie a objemnejšie, opticky sa doslova vysunú. Ak použijete aj lesk, budú vyzerať veľmi zvodne.”

il.foto: Guerlain, fall2011
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.