Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Odborníčka radí ako zvládať stres a mať vyrovnaný život

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-04-10 07:31:30

Začína vám rýchly životný štýl prerastať cez hlavu? Spôsob ako žiť zdravšie a kvalitnejšie pritom nie je žiadna veda. Stačí len nájsť tu správnu rovnováhu medzi duševným a telesným zdravím.

V dnešnej hektickej dobe je niekedy naozaj ťažké ostať v pohode a s úsmevom na tvári. Na otázku ako žiť vyrovnanejší život, nám odpovedala odborníčka na thajské masáže a kultúru Thanida, ktorá na ceste za zdravším telom pomáha Slovákom už niekoľko rokov.

Thanida vyrastala a neskôr študovala v Thajsku tradičné thajské masáže. Svoje profesionálne skúsenosti dnes denne odovzdáva vo svojom salóne Chockdee všetkým, ktorí chcú žiť kvalitnejší a šťastnejší život bez zdravotných problémov. Alfou a omegou je podľa nej rovnováha medzi psychickým a fyzickým zdravím. Ak vás zaujíma ako ju dosiahnuť, prečítajte si cenné rady a skúsenosti, o ktoré sa s nami Thanida podelila.

zivot v rovnovahe

Psychické zdravie

Ľudská myseľ pracuje každý deň takmer nepretržite na plné obrátky. Okrem vyhorenia v práci, to má často krát za následok bolesti hlavy, nespavosť, depresiu, či iné vážne zdravotné komplikácie spôsobené stresom. Potvrdila nám to aj Thanida zo salónu Chockdee, ktorá podľa vlastných slov stretáva stále viac ľudí, ktorých stres doviedol až k vážnym zdravotným problémom. Varuje preto, aby ste svoje duševné zdravie neodsúvali na druhú koľaj a dali svojej mysli z času na čas vydýchnuť.

Reset pre dušu

Ako posilniť svoje psychické zdravie? Veľmi jednoducho. Robte občas iba to, čo vás baví! Ak milujete maľovanie, vytiahnite štetce a maľujte. Ak radi fotografujete, zbaľte si fotoaparát, vyberte sa na prechádzku a zvečňujte všetko okolo vás. Nech je to čokoľvek, nikdy nad tým príliš nepremýšľajte. Základom je vypnúť a robiť len to, čo poteší vašu dušu. Podľa odborníčky má takýto stav upokojenej mysle na naše telo liečivé účinky.

Joga

Ďalším skvelým spôsobom ako pracovať na svojom psychickom zdraví je joga. Nejde len o cvičenie, ale životný štýl, ktorému sme venovali už niekoľkokrát. Niet divu, že jej popularita stále rastie. Joga dokonale prečistí myseľ a posilní telo.

Thajské masáže

Thanida, ktorá sa tradičným thajským masážam profesionálne venuje už dvadsať rokov hovorí, že ľudia zvyknú mať o masážach skreslené predstavy. Množstvo ľudí vôbec netuší, že masáž nie je len o regenerácii svalov, ale i duše a mysle.

Ak je stres váš každodenný spoločník, najrýchlejším spôsobom ako sa ho zbaviť je podľa Thanidy akupresúrna masáž nôh a chodidiel. Masážou reflexných bodov na chodidlách a energetických bodov na celých nohách sa z tela účinne uvoľní nahromadený stres a napätie.

salón Chockdee

Pre všetkých, ktorí trávia množstvo času za počítačom, odporúča špecialistka na relaxáciu, masáž chrbta, šije a ramien, ktorá upokojí nervový systém, odstráni bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Thanida upozorňuje, že dôležitá je v prvom rade kvalita masáže. Správne vykonaná masáž má podľa jej slov na našu myseľ množstvo blahodarných účinkov. Okrem prívalu energie, napríklad pozitívne prispieva k zvýšeniu efektivity a sústredenia. To sa pri vysokom pracovnom nasadení hodí, čo poviete?

kvalitná thajská masáž uvoľní stres a napätie

Fyzické zdravie

Nenahraditeľnú hodnotu zdravia si často krát uvedomíme až keď je neskoro a naše telo postihnú bolesti. Aj v tomto prípade by podľa odborníčky mala byť na prvom mieste prevencia. Základnú trojicu ako ostať zdravý a fit tvorí správna strava, dostatok pohybu a relax.

Ste to, čo jete

Správna a vyvážená životospráva je dôležitá nie len pre tých, ktorí sa snažia schudnúť nejaké tie sviatočné kilá navyše, ale pre všetkých, ktorí sa chcú vo svojom tele cítiť fajn. Naše telo je odrazom toho, ako sa o neho staráme a čím ho živíme. Dbajte preto na bohatú a vyváženú stravu plnú vitamínov. Našim odporúčaním je vyberať vždy čerstvé potraviny a uprednostniť kvalitu nad kvantitou.

šťastie spočíva aj v správnej životospráve

Pohyb náš každodenný

Dookola omieľaný pravidelný pohyb, je naozaj niečo, čo mnoho ľudí v dnešnej dobe zanedbáva. Deficit fyzickej činnosti však neprispieva len k nahromadeniu kilogramov, ale i negatívnej nálady a napätia. Jednoducho povedané, stres, či hlavu plnú myšlienok potrebujete niekde vyprázdniť a na to je ako stvorený beh, korčuľovanie, plávanie, alebo čokoľvek, pričom vydáte energiu navyše.

Dokonalý relax

Najprirodzenejší relax, dostupný každému z nás, je prechádzka v prírode. V dnešnej modernej dobe, kedy sme priam zavalení technológiami, je únik do lona prírody tým najlepším zdrojom novej energie. Čerstvý vzduch, vitamíny z lúčov slnka a to zázračné ticho, aj vy sa už tešíte na najbližší víkend?

pobyt na čerstvom vzduchu vyčistí myšlienky

Thanida nám prezradila, že i spôsob akým dýchame, môže výrazne ovplyvniť to, ako sa cítime. Jednoduché dychové cvičenie, ktoré nám priblížila je vhodné pre začiatočníkov a spočíva v hlbokom a pravidelnom dýchaní. Nosom vdýchnite veľké množstvo kyslíka nielen do hrudnej, ale až do brušnej oblasti tela, tak aby sa pomaly zdvíhala. Vydychujte ústami taktiež s dôrazom na klesajúcu brušnú časť. Opakujte niekoľkokrát, kým sa váš dych plynule neprehĺbi.

Ďalší spôsob ako dopriať svojmu telu po ťažkom dni odpočinok je starostlivosť o pokožku. Thanida radí teplý bylinkový kúpeľ na uvoľnenie organizmu a dôkladný peeling pokožky, ktorý ju prekrví a detoxikuje. Je už len na vás, či si ho urobíte v domácom prostredí alebo vyskúšate špeciálnu peelingovú masáž. Depresia, stres či napätie nemajú žiadnu šancu a ako bonus získate krásne hebkú pokožku.

Liečivé dotyky

Fyzické vyčerpanie alebo zlú náladu dokáže rýchlo zahnať aj objatie či pohladenie od milovaného človeka. Na prvý pohľad jednoduché dotyky, ktoré nič nestoja, majú na ľudský organizmus priam liečivé účinky. Za príjemný pocit pohody a naplnenia, ktorý sa bezprostredne po dotykoch s blízkym človekom v tele dostaví, je zodpovedný hormón s názvom oxytocín. Nezabúdajte preto z času na čas ukázať svojim blízkym, že vám na nich záleží a dobite sa vzájomne pozitívnou energiou.

A aké slová má pre nás Thanida na záver? Starajte sa o svoje telo s láskou a úctou. Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob, myslite pritom na potrebnú rovnováhu a harmóniu. Tú si môžete dopriať aj thajskou masážou v salóne Chockdee.

salón Chockdee

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy