Nádherné video o lesoch na Slovensku: Lesy potrebujeme chrániť, odkazujú tvorcovia – Omladnut.sk

Nádherné video o lesoch na Slovensku: Lesy potrebujeme chrániť, odkazujú tvorcovia

video hike the world

Slovenské lesy sú našim najväčším pokladom. Zúfalo ich potrebujeme k prežitiu, napriek tomu sa k nim nie vždy správame s úctou. Dvojica filmárov chce svojim najnovším videom upozorniť na dôležitosť, ktorá lesom prináleží.

Nejde len o klimatické zmeny

Video od tvorcov Hike the World obletelo slovenské sociálne siete len prednedávnom. Tvorcovia chcú motivovať ľudí k tomu, aby navštevovali naše lesy častejšie. Tvrdia, že nejde len o ekológiu.

Na ich Facebooku upozorňujú, že lesy potrebujeme chrániť z viacerých dôvodov. Nejde len o klimatické zmeny alebo produkciu kyslíka. “Mali by nám slúžiť aj na načerpanie energie, ktorú v tejto uponáhľanej dobe všetci potrebujeme,” napísali.

Pozrite si video: Prechádzka slovenskými lesmi (Hike the World)

 

V lese nie je žiadna wifi, no nájdete tu lepšie pripojenie

Táto veta otvára video, v ktorom sú hlavne lesy Malých Karpát a Slovenského raja. Krásne zábery nám pripomínajú, že príroda bola odjakživa súčasťou ľudského života. Núti nás premýšľať nad tým, ako sa k nej správame, a to nielen ako jednotlivci, ale aj ako spoločnosť.

V časoch, kedy je v lesoch stále viac developerov, musíme spoločne prehodnotiť naše priority a spotrebiteľské správanie. Nemali by sme zabudnúť ani na dostatočnú angažovanosť v našom regióne. Spolu ešte môžeme za naše lesy zabojovať.

Príroda okolo nás nie je miesto, kam chodíme len na návštevu. Je to náš domov. Tešíme sa, že aj slovenskí tvorcovia upozorňujú na vzácne bohatstvo ukryté v našej krajine.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hike the World (@hike_the_world_),

Ako môžeme pomôcť?

Najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť, je zdieľať tento článok a naozaj žiť spôsobom, ktorý je priateľský k lesom. Porozprávajte sa o tom s najbližšími. Povedzte im, že na prírode vám záleží. Skúste spoločne experimentovať s redukciou odpadu u vás doma. Zistite, čo robí vaše mesto pre to, aby fungoval aj separovaný zber odpadu.

Len spoločnosť, ktorá vie o problémoch a možných riešeniach, sa môže rozhodnúť pomôcť. Informácie sú kľúčové pri akejkoľvek snahe pomôcť našim lesom – a je to jedna z mála vecí, ktorú máme pod kontrolou.

NÁŠ TIP: Chcete pomôcť ešte viac? Prečítajte si, ako môžeme pomôcť zastaviť odlesňovanie (nielen) na Slovensku

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.