Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Zarastajúce chĺpky – je to nekonečný problém?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-05-28 14:58:27

Leto sa blíži a s ním aj obdobie odhalených nôh. Tie vyzerajú najlepšie hladko oholené. Holenie, ale aj iné odstraňovanie chĺpkov môže sprevádzať jeden nepríjemný jav – zarastajúce chĺpky. Červené fliačky, pupienky alebo hrčky. To všetko môžu byť príznaky zarastených chĺpkov. Dá sa proti nim nejako bojovať?

Príčinou zarastania chĺpkov je to, že chĺpok, ktorý je pod povrchom pokožky, nevyrastie na jej povrch a kvôli tomu sa okolo neho vytvorí zápal. K zarastaniu chĺpkov dochádza najčastejšie, keď si chĺpky vytrhávate aj s korienkami, ale výnimkou to nie je ani pri používaní žiletky.

Dá sa zarastaniu chĺpkov predchádzať?

Ak pri odstraňovaní chĺpkov spoliehate na žiletku, potom je potrebné mať vždy ostrú. Zároveň je vhodné žiletku po každom použití dezinfikovať napríklad kysličníkom. Vyčistiť sa oplatí aj oholená miesta napríklad pleťovou vodou. Tento postup sa odporúča najmä pre oblasti s vyšším sklonom k zarastaniu, teda napríklad oblasti slabín. Pomôže tiež holiť pokožku až na konci sprchovania alebo kúpele, kedy sú chĺpky mäkšie a pokožka na holenie lepšie pripravená. Samozrejmosťou by malo byť použitie gélu na holenie pre zmäkčenie chĺpkov. Použiť môžete napríklad aj vlasový kondicionér, ktorý chĺpky tiež zmäkčí a zlepší sklz strojčeka po pokožke.

Aby k zarastaniu chĺpkov nedochádzalo, tak sa odporúča vykonávať pravidelný peeling pokožky. K tomu sa najčastejšie používa peelingový krém alebo použiť môžete napríklad aj čistiacu kefka na tvár. Obe varianty pomôžu odstrániť odumreté bunky pokožky, pod ktoré by chĺpky mohli zarastať.

Ako si poradiť so zarasteným chĺpkom?

Aj keď sa budete snažiť tomu predchádzať, tak sa môže stať, že vám chĺpok napriek tomu zarastie. V takom prípade je potrebné chĺpok vytrhnúť a zbaviť sa zápalu v jeho okolí. Preto chĺpok najskôr vytrhnite vydezinfikovanou pinzetou. Myslite pritom najmä na to, aby ste nepoškodili pokožku v okolí chĺpku, ktorá by mohla stmavnúť a vyzerať nepekne. Miesto vytrhnutia chĺpku vyčistite pleťovou vodou a následne ošetrite detským olejom alebo zásypom.

Nezúfajte

Zarastené chĺpky potrápili neraz snáď každú ženu. Nie je ale ťažké s týmto problémom bojovať. Ľahko sa môžete pokúsiť mu predísť, a ak sa potom nejaký zarastený chĺpok objaví, teraz už viete, ako ho šetrne odstrániť. Ak ale bojujete so zarastenými chĺpkami dlhodobo a nič nepomáha, potom vám môže pomôcť napríklad laserová epilácia, ktorá vás chĺpkov zbaví definitívne.

PR správa

 

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov