Móda v meste? To sú kožené rukavice – Omladnut.sk

Móda v meste? To sú kožené rukavice

S príchodom chladnejších rán obohacujeme svoj šatník o doplnky, ktoré boli v časoch teplých letných dní takmer zabudnuté. Okrem čiapok a šálov si každý rok neodoprieme príjemný pocit zahriatych rúk. Nielen obuv, ale aj šaty, kabelky či rukavice podliehajú módnym trendom.

A práve rukavice by mali mať vo vašom šatníku svoje miesto tiež. Ak zvažujete ich kúpu, nad materiálom nepremýšľajte. Investovať do kvalitných kožených rukavíc sa určite oplatí. Voliť môžete medzi rukavicami s podšívkou, ktoré zahrejú aj v krutej zime, či bez podšívky, ktoré sú vhodnejšie na jeseň a skorú jar. A aké sú trendy tento rok u Baťu?

 

Cvočky

Ak sledujete módu, určite vám neunikli všadeprítomné cvočky. Už niekoľko sezón sú ocvočkované kabelky, topánky aj oblečenie. Tento rok sa výrazný prvok v podobe drobných metalických doplnkov nevyhne ani rukaviciam. Rebelské zdobenie je ľahko extravagantné a kratší strih dodáva rukaviciam šmrnc.

Prešívanie

Ďalší detail, na ktorý by ste sa mali pri výbere kožených rukavíc zamerať, je výrazne prešívanie. Zaujímavý vzor v podobe jemných kosoštvrcov dodá rukaviciam eleganciu a všitá podšívka dokonale zahreje ruky.

Klasika

Ak nie ste na vzory ani extravagantnejšie modely, stavte na overenú klasiku. Nebojte sa však klasiku oživiť farbami. Okrem čiernej hrajú prvé husle aj odtiene hnedej, alebo olivovej. Krátke náplety vaše pohodlie ešte viac spríjemnia.

Základom úspechu je správna veľkosť

Pri výbere kožených rukavíc dbajte na správnu veľkosť. Len v tej správnej veľkosti budú vaše ruky vyzerať dobre. Vhodná veľkosť rukavíc sa zisťuje zmeraním obvodu ruky okolo vyklenutých záprstných kĺbov (hánok) v centimetroch. Použiť môžete obyčajný krajčírsky meter. Niektorí výrobcovia používajú označovanie veľkosti rukavíc vo francuzskych (coul) či anglických (inch) mierkach. Veľkosť tabuľky sa môže pri rôznych výrobcoch líšiť. Pri výbere však zhodnoťte aj rozdielnu veľkosť prstov, asimetriu pravej a ľavej ruky a konkrétny strih rukavíc. Preto si vyskúšajte viacero rôznych párov, aby ste našli presne to, čo vám sadne ako uliate.

Potom už môžete bez akýchkoľvek obáv vyraziť všade tam, kde mrazivá zima ukazuje svoju silu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.