Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Pijete tieto 4 čaje počas detoxikácie? Telo sa vám za to poďakuje!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-11-20 10:00:50

Ak vás trápi nespavosť, nárast hmotnosti, akné alebo výkyvy nálad, telo vám naznačuje, že je čas na detoxikáciu. Môže vám pri tom pomôcť aj detoxikačný čaj – poznáte tieto?

Matcha

Matcha je osviežujúci nápoj, ktorý má nespočetne veľa benefitov. Počas detoxikácie je vhodný predovšetkým pretože:

 • podporuje metabolizmus
 • pomáha spáliť kalórie
 • detoxikuje prirodzeným spôsobom
 • upokojuje myseľ a uvoľňuje telo
 • je bohatý na vlákninu a vitamíny
 • obsahujem vitamín C, selń, zinok a magnézium
 • znižuje cholesterol

Jedným z hlavných výhod tohto čaju je však množstvo antioxidantov, ktoré obsahuje. Špenát, acai ani goji neobsahujú ani zďaleka toľko antioxidantov, ako práve matcha, a tie sú pri detoxikácii kľúčové.

Prioritu pri detoxe má matcha aj z dôvodu obsahu chlorofylu. Okrem toho, že je to látka zopovedná za sýtozelenú farbu tohto nápoja, pomáha telu zbavovať sa chemikálií a ťažkých kovov. Matcha sa pestuje veľmi precízne, na farbu lístkov sa dbá, a práve preto má oveľa vyšší obsah chlorofylu než klasický zelený čaj. Je to teda forma prirodzenej detoxikácie, ktorá účinne zbaví telo toxínov bez negatívnych vedľajších účinkov.

žena si nalieva detoxikačný čaj
Čaje sú skvelou alternatívou kávy, a popritom pomáhajú zbaviť telo toxínov. Zdroj: Pexels

Yerba Maté

Tento juhoamerický nápoj vás povzbudí a naplní energiou. Je skvelou alternatávou kávy a mal by byť súčasťou každého detox rituálu. Narozdiel od kávy dodáva energiu bez negatívnych vedľajších účinkov – nezasahuje do spánkového cyklu a preto je vhodné piť ho aj vo večerných hodinách.

Maté je plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré majú priaznivé účinky na imunitný systém, zlepšujú trávenie, pozvbudzujú metabolizmus a zlepšujú pleť a vlasy. Medzi tieto látky patrí napríklad:

 • vitamín A
 • vitamíny B1, B2, B3 a B5
 • vápnik
 • železo
 • selén
 • zinok

Okrem detoxikácie je maté vhodné pre mnohé ďalšie zdravotné benefity: je skvelý ako súčasť pitného režimu pri chudnutí, pomáha pri bolestiach, únave a depresii a môže upokojiť alergické reakcie.

Ak ste maté nikdy neskúšali, chuťovo ho možno prirovnať k zelenému čaju. A hoci nie každému hneď zachutí, jeho benefity sú lákadlom pre mnohých a preto sa jeho popularita vo svete zvyšuje.

žena a muž pijú detoxikačný čaj
Pitie čaju je spoločenským rituálom, ktorý je rozšírený aspoň tak ako aj pitie kávy. Prečo si nedopriať aj detoxikačný čaj, ktorý nášmu telu okrem osvieženia prinesie aj blahodarné účinky? Zdroj: Pexels

Pu-Erh

Tento čínsky čaj je dodnes súčasťou čínskej medicíny pre jeho blahodarné účinky. Dokáže zredukovať cholesterol, pomáha pri nespavosti a strese, ale tiež sa nazýva spaľovačom tukov.

Pravidelné pitie čaju Pu-Erh však pomôže telu zbaviť sa voľných radikálov a rôznych toxínov, ktoré sa v ňom nahromadia. Mikroorganizmy, ktoré v čaji vďaka fermentácii vznikajú, útočia priamo na toxíny v krvi a prečistia tak telo bez vedľajších účinkov.

Oolong

Ďalší z čínskych vzácnych čajov, ktorý sa chuťovo nachádza na hranici čierneho a zeleného čaju. Obsahuje polyfenoly, ktoré vedia blokovať enzýmy, ktoré zohrávajú úlohu pri ukladaní tuku. Pomáhajú tak pri podpore metabolizmu a chudnutí.

Okrem toho alkalizuje tráviaci trakt, čo znižuje zápaly a pomáha pri problémoch s refluxom. Je jemne antiseptický, takže môže žalúdok pozbaviť niektorých škodlivých baktérií. Vďaka týmto benefitom je vhodný na každodenné pitie pri detoxikácii.

Pokiaľ neviete, či vaše telo potrebuje detox, prečítajte si článok o tom, ako to rozoznať. Telo nám vždy dáva vedieť, čo potrebuje – stačí, ak ho budeme počúvať!

Zdroj titulnej fotky: freestocks.org (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene