Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Kam na cesty v roku 2018? 9 odporúčaných destinácií na výlet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-12-30 22:56:47

Ešte neviete, kam pôjdete na dovolenku v roku 2018? Svet je plný možností – každý mesiac má niečo do seba, a v každom ročnom období môžete zažiť okúzľujúcu atmosféru. Stačí si vybrať spomedzi jedinečných zážitkov a príležitostí, ktoré vám ponúka rok 2018.

Začiatok nového roka v znamení vody

Fínske mrazy

Prečo nevkročiť do nového roka s novými skúsenosťami? Nádhernú zasneženú krajinu môžete zažiť napríklad vo Fínsku. Január je tiež mesiacom, kedy máte šancu uvidieť najviac sobov, keďže je to obdobie ich migrácie.

Fínsko však okrem nádhernej krajiny a unikátnej fauny a flóry ponúka aj adrenalínové zážitky. Milujete potápanie? V tom prípade si zamilujete aj jeho ľadovú verziu vo fínskych jazerách. V čase, kedy je už na jazerách pevná ľadová vrstva, ponúka niekoľko jazier možnosť potápania sa pod ľadom. Zvyčajne je pri takýchto potápaniach len jeden vstup a východ, preto je potrebný tréning a príprava. No aj ľad a zima majú svoje čaro, keď viete, kam ísť. Presvedčte sa sami:

Video: Potápanie v Katiala, január 2014

 

Zanzibar – ostrov snov

Láka vás niečo teplejšie? Čo takto si zaplávať s delfínmi? Zázračný ostrov Zanzibar je domovom exotického ovocia, tisícich korení a tiež delfínov. Najlepším obdobím na plávanie s delfínmi je obdobie sucha, mesiace január a február, alebo počas letných prázdnin od júna do októbra. Ak sa však chcete vyhnúť davu, odporúčame vám vycestvoať začiatkom roka alebo v októbri.

Do nového roka môžete vstúpiť s novými zážitkami. Veríme, že každý by aspoň raz za život mohol zažiť atmosféru horúcich rytmov samby a karnevalových másk. Odporúčame vám však v roku 2018 investovať do osobných zážitkov, ktoré sú možno trochu atypické, no dovolia vám spoznať krajinu a miestnych do hĺbky. Vyskúšajte teda začať rok v znamení vody.

Odporúčané miesta na ľadové potápanie: Jazero Päijänne v Lehmonkärki, geoparky Rokua alebo Kajaani.

Odporúčané miesta na plávanie s delfínmi: rybárska dedinka Kizimazi.

Privítanie jari na európsky štýl

Mesiace marec až jún sa v Európe nesú v znamení rozviknutých lúk, voňavých kvetín, príjemného slnka a najmä v týchto mesiacoch obídete húfy turistov. Máme pre vás pripravené až tri destinácie, ktoré sa oplatí navštíviť – a každá skrýva jedinečný poklad.

Talianske vône a farby

Farebné, voňavé a citrusové – také je pobrežie Amalfi v Taliansku. V mesiacoch apríl a máj kvitne na pobreží takmer všetko. Fialové vistérie a bogenviley zdobia skaly, ulice, námestia aj schody, a šťavnaté citróny rozvoniavajú na trhoch. Hovorí sa, že citróny z tejto oblasti sú najvhodnejšie na výrobu likéru a do koláčov, okrem toho sú plné vitamínu C a rozžiaria farebné uličky. Miesto slov sa však nechajte inšpirovať fotografiami:

Príspevok, ktorý zdieľa @thenovelite,

Veľkonočné plamene v Holandsku

Rozmýšľali ste už nad návštevou Holandska? Práve jarné mesiace sú ideálne a to nielen pre nekonečné tulipánové polia, ktoré v týchto mesiacoch kvitnú. Veľká noc sa tu oslavuje naozaj vo veľkom štýle! Paasvuren, alebo veľkonočné ohne, sú každoročnou tradíciou a pastvou pre oči.

Video – Veľkonočné ohne v Holandsku

Veríme však, že oceníte aj spomínané tulipánové polia. Farebná krása tu kvitne od polovice marca približne do mája. Druhov je nespočetne veľa, a to vôbec nepreháňame! Holandská záhradnícka spoločnosť ich ešte stále nedokázala pomenovať a rozlíšiť všetky. Výlet do Holandska je hádam ešte krajší darček ako darovanie kytice, čo poviete?

Španielska jar je horúca ako slovenské leto

A to veľmi nepreháňame. Horúcich 25 stupňov dosahuje južná Andalucía už počas jarných mesiacov. Okrem teploty vás však tento región pozýva ochutnať svoju kuchyňu a predstaviť tradície a zvyklosti, ktoré sú na svete unikátne. 

Medzi takéto patrí aj Romería de El Rocío, alebo El Rociánska päť, ktorá sa koná každoročne víkend pred Turícami. El Rocío sa nachádza v provincii Seville, asi 80 kilometrov od tohto krásneho mesta. Hoci takmer každá dedinka na juhu Španielska má svoju vlastnú púť, táto je najslávnejšia a aj najnaštevovanejšia.

Pútnici sú oblečení v tradičnom oblečení – ženy majú na sebe flamenco šaty, muži typické bolerá a košele. Prichádzajú na koňoch a kočoch a nesú so sebou aj dôvod púte – sochu Márie. Mariánsky kult je rozšírený v Španielsku podobne ako v latinskoamerických krajinách. Napriek náboženskému podtónu však El Rocío ročne navštevujú turisti z Európy aj Ázie, pretože nikde nezažijú takúto autentickú atmosféru, o ktorej sa môžeme akurát len dočítať v knihách G.G. Márqueza. Môžete sa presvedčiť na vlastné oči.

Video – Púť El Rocío (zostrih)

 

Jeseň na ostrovoch: Objavte poklady Británie

Čarovné hrady a zámky

Škótsko ponúka na jeseň širokú škálu zážitkov a úchvatných pokladov, a to aj napriek (alebo práve vďaka?) chmúrivému počasiu. Navštíviť môžete okrem nádherných ostrovov a jazier aj zámky. Tie sú postavené na vyhasnutých sopkách alebo útesoch a v mesiacoch september-november ich obklopujú nádherné farby jesene.

Je takmer nemožné navštíviť každý z tritisíc hradov a zámkov, no vybrali sme pre vás niekoľko najzaujímavejších, ktoré stojí za to vidieť už na prvej návšteve. Prečo prvej? Pretože veríme, že Škótsko si vás získa natoľko, že sa tam vrátite!

Odporúčané zámky: Edinburgský hrad, Braemar Castle, Cawdor Castle, Dunvegan Castle.

 Video – Škótsko (zostrih)

Rýchlo a zbesilo vo Walesi

Adrenalínový zážitok ponúka Wales so svojou rýchlojazdou na lane. Zip World Velocity je najdlhšia zip-line v Európe a ponúka dráhu, po ktorej preletíte rýchlosťou vyše 190km/h. Okrem adrenalínového zážitku si užijete výhľad na Anglesey a v priaznivom počasí dovidíte aj na Isle of Skye. Velocity tiež ponúka možnosť podzemnej dráhy, ktorá je ďalším unikátom v Európe.

Wales samotný je magický a odporúčame vám práve na jeseň využiť možnosť výletov po kopcoch a horách. Ale v prípade, že hľadáte unikátny zážitok, práve Velocity je to pravé orechové pre vás! Pre inšpiráciu pridávame krátke video:

Video – Zip World Velocity (kamerované s gopro)

Vianočný zázrak alebo ľadový hotel? Voľba je na vás

Zimné mesiace ponúkajú viac než zasnežené hory a vianočné trhy.

Lampa namiesto stromčeka?

Vianočný stromček je najtradičnejšou ozdobou pripomínajúcou tieto radostné sviatky. Švédsko si však nerobí z tradícií ťažkú hlavu a už pred rokmi vysvietilo lampu namiesto stromčeka. Nájdete ju na námestí Lilla Torg v Malmö. kde už od roku 2006 prináša teplú žiaru v studené zasnežené dni. Nechceli by ste zažiť atmosféru takýchto atypických Vianoc aspoň raz? My v redakcii kričíme áno!


Ľadový hotel

Jukkasjarvi v Laponsku je domovom jedinečného hotela. Jedinečného v pravom slova zmysle. Celý je postavený z ľadu a práve z toho dôvodu ho postavia nanovo každý rok. Ponúka tak neopakovateľný zážitok, ktorý si na Vianoce môžete pokojne dopriať. Vo videu nižšie môžete nahliadnuť aj do vnútra a pokochať sa zvláštnym architektonickým skvostom.

Video – Ľadový hotel vo Švédsku

Nádherných miest je na svete naozaj neúrekom a je náročné zvoliť len niektoré. Tieto sme však zozbierali s cieľom inšpirovať vás k cestovaniu počas roka 2018. Pokiaľ neviete, kam na cesty v novom roku, stačí si zvoliť obdobie, a vybrať si jednu z týchto destinácií.

Ktorá vás zaujala najviac?

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene