Konečne bezbolestná laserová epilácia, ktorá sa môže robiť aj v lete – Omladnut.sk

Konečne bezbolestná laserová epilácia, ktorá sa môže robiť aj v lete

Naše telo má dva druhy ochlpenia  žiaduce a nežiaduce. Malé svetlé takmer neviditeľné chĺpky chránia našu pokožku, naopak tmavé tvrdé chlpy sú neestetické a chceme sa ich zbaviť. Najlepšie bezbolestne a natrvalo. Metód odstraňovania nežiaduceho ochlpenia je niekoľko. Väčšinou však predstavujú bolestivý a málo efektívny zákrok alebo každodenné otravné holenie žiletkou.

 

Najnovšie však už aj na Slovensku v Ústave lekárskej kozmetiky v Bratislave (od 20.4.) môžete podstúpiť celosvetovo najrozšírenejšiu metódou prístrojom epilácie Light Sheer Duet. Je to najrýchlejší laser súčasnosti s ktorým možno dosiahnuť vysokorýchlostnú epiláciu napríklad nôh alebo chrbta už za 15minút. Ošetrenie sa tak skracuje o 75%.

Navyše je táto epilácia bezbolestná, takže nie je potrebné nanášať žiadnu povrchovú anestéziu (anestetický krém) alebo gél.

Ochlpenia zbavuje natrvalo.

Ako to prebieha

V podkoží sa vyskytuje minimálne trojnásobné množstvo vlasových korienkov ako je vidno. Vakuová hlavica vtiahne pokožku a priťahuje tak vlasové folikuly bližšie k zdroju energie. Melanocyty sú od seba odtiahnuté a cirkulácia krvi je obmedzená, prebieha tak aplikácia laserovej energie. Koža s poškodenými vlasovými folikulami je uvoľnená a aplikačná koncovka sa premiestňuje na ďalšie miesto aplikácie.

Chĺpky sú v rôznej fáze rastu, laser je schopný zničiť len chĺpky v rastovej fáze, z toho vyplýva, že nestačí len jedno ošetrenie, ale laserové ošetrenie je treba opakovať po určitom časovom intervale.

Pre koho je epilácia laserom Light Sheer Duet určená

Light Sheer Duet môže pracovať so všetkými typmi pleti, ideálny kandidát má tmavé ochlpenie. Nakoľko ide o bezbolestnú epiláciu, je vhodná pre všetkých, navyše čas ošetrenia je kratší o 75% percent, takže sa zákroku nemusíte vôbec obávať.

Viac info na www.ulk.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.