Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Knihy pre ženy: Tieto 2 jednoducho musíte prečítať!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-08-31 12:56:14

Knihy môžu zabaviť, naučiť, inšpirovať. Podľa vedcov je čítanie pre osobný rast nevyhnutný. Chcete byť silná a sebavedomá žena? Mať svoj život pod kontrolou a jasno v tom, čo od neho chcete? Žiť v prítomnosti a naplno? Tieto knihy pre ženy by potom určite nemali chýbať vo vašej domácej knižnici. A nie sú to žiadne sladké romány!

Zóna úspechu (Gay Hendricks)

Táto kniha hovorí o tom, čo robíme, čo nám bráni dosiahnuť naše ciele. Hlavná vec, o ktorej Hendericks hovorí je, že my ľudia sa častokrát obmedzujeme. Ak sa niečo v našom živote vydarí, z nejakého dôvodu to sabotujeme. Keď sme dlhodobo pozitívne naladení a v živote zažívame úspechy, začneme premýšľať negatívne. Tieto negatívne myšlienky prerastú v presvedčenie, ktoré nás zbavuje pocitu, že môžeme skutočne dosiahnuť svoje ciele alebo, že sme si zaslúžili dosiahnutie cieľov, pocit úspechu a pocit zaslúženia všetkých nádherných vecí, ktoré život ponúka.

Ak sa niečo v našom živote vydarí, z nejakého dôvodu to sabotujeme.

Takže, ak niečo vo vašom živote nie je presne podľa plánu a máte pocit, že vám čosi bráni v úspechu, spomeňte si na túto myšlienku z tejto knihy. A nemusí to sa to týkať len financií, môže to byť vzťah, môže to byť vaše zdravie, môže to byť akýkoľvek aspekt vášho života.

Aké presvedčenie máme o sebe a našich schopnostiach? Odpoveď na túto otázku ovplyvňuje to, či sa budeme posúvať vpred, alebo budeme sami sebe brániť v rozlete. Keď sa naučíme rozoznávať, kde samy sebe určujeme limity, budeme schopné ich prevýšiť a vstúpiť do „zóny úspechu“.

odporúčania vhodných kníh pre ženy

Po prečítaní tejto knihy si človek uvedomí, že veci v našom živote, ktoré sa odohrali ani zďaleka nie tak, ako sme to chceli a mohli zažiť, sa tak odohrali kvôli nášmu vlastnému negatívnemu presvedčeniu. A tiež si uvedomíme, že je v našich silách to nabudúce zvrátiť.

Autor Gay Hendricks sa spolu so svojou manželkou venuje témam vedomého života a vedomého partnerstva, ako aj skúmaniu zóny úspechu, už vyše 20 rokov.

 Mních, ktorý predal svoje Ferrari (Robin S. Sharma)

Rozpráva príbeh o Julianovi Mantlovi, špičkovom právnikovi, ktorý zakrýval prázdnotu vo svojom vnútri skrze materiálny úspech.  Tento medzinárodný bestseller zrozumiteľne a s ľahkosťou odpovedá na najvážnejšie otázky života a tiež ponúka praktické rady, ktoré pomáhajú získať prosperitu, vitálnosť, šťastie a vnútorný pokoj.

žena číta kníhu

Namiesto romantických kníh, ktoré v ženách častokrát vybudujú očakávania, ktoré muži, priateľky a ani tento svet nemôžu naplniť, vám vrelo odporúčame prečítať si 101 životných lekcií mnícha, ktorý predal svoje Ferrari.

Krása knihy spočíva aj v tom, že ju môžno začať čítať kedykoľvek. Vôbec ju nemusíte čítať od začiatku do konca, je perfektná ako inšpirácia pre vašu rannú meditáciu. Prečítate si jednu kapitolu, teda jeden príbeh – potrvá to menej ako 10 minút -, a môžete nad ponaučením meditovať a premýšľať. Je to krásny spôsob, akým začať ráno a vstúpiť do nového dňa s nádejou.

Hovorí o širokej škále rozličných tém: zdravá životospráva, správne návyky, prečo si písať denník, ako byť šťastný, ako praktizovať vďačnosť… Je to pestrá, milá kniha, ktorá je vhodná na pozvbudenie, relax a zamyslenie. Bez toho, aby sme prezradili príliš veľa, je veľmi náročné predstaviť briliantnosť autora, ktorá sa prejavuje v každom príbehu.

S touto knihou môžete spestriť vaše rána a vstúpiť do dňa s nádejou.

Ako príklad môžeme uviesť príbehy, v ktorých sa zamýšľa nad dôležitosťou mlčania a nad tým, ako je podstatné vypočuť si ľudí, alebo nad tým, ako sa viac naučiť od detí, prečo je dobré smiať sa či dôvody, pre ktoré neustále nosí so sebou knihu.

Pri tejto knihe vôbec nezáleží na veku: každý si z nej niečo vezme, a čoskoro sa stane vašou obľúbenou.

Toto sú dve knihy pre ženy, ktoré povzbudia, naučia a inšpirujú. Veríme, že sa vám náš výber páči. Ak viete o knihe, ktorú by si mala každá žena prečítať, dajte nám o nej vedieť!

Toto boli dve knihy pre ženy, ktoré vám odporúčame. Ktorú z nich by ste si chceli prečítať ešte tento rok? Zdieľajte článok aj pre kamošky a inšpirujte sa navzájom k prečítaniu aspoň jednej!

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene