Kde bolo tam bolo, jedinečný rozprávkový festival bude už tento víkend v Bratislave – Omladnut.sk

Kde bolo tam bolo, jedinečný rozprávkový festival bude už tento víkend v Bratislave

Dňa 9. a 10. júna sa koná v Bratislave najinteraktívnejší a najkreatívnejší rozprávkový festival /nielen/ pre deti. Festival sa uskutoční pod záštitou starostky Starého Mesta Táni Rosovej a za podpory primátora Bratislavy Milana Ftáčnika. Bratislava do svojho centra pozýva deti na historicky prvý rozprávkový festival KDE BOLO, TAM BOLO…

 

Počas dvoch dní „odložia“ deti svojich rodičov do rodičovského kútika a vybláznia sa na množstve kreatívnych, a hlavne interaktívnych workshopov.

„KDE BOLO, TAM BOLO…  bude každoročný detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti so skrytými indíciami, slúžiacimi na odhalenie festivalového prekvapenia, ktorým náš rozprávkový víkend ukončíme,“ hovorí jedna z organizátoriek – architektka, šéfredaktorka časopisu o bývaní a architektúre a šťastná matka malého Dávida – Broňa Tarnócy. „V uponáhľanom svete sme sa rozhodli vytvoriť priestor, v ktorom sa sny detí (a nielen detí) stanú na chvíľu rozprávkovou skutočnosťou. Prenesieme sa do krajiny KDE BOLO, TAM BOLO…, v ktorej sa fantázii medze nekladú, kde vlk môže byť biely rocker a kde zmrzlina môže mať príchuť napr. brokolice,“ dopĺňa spoluorganizátorka architektka Barbara Barčáková.

Festivalové dni odštartuje čítanie rozprávok pod taktovkou herca Romana Pomajba spojené s raňajkami.

Po ňom sa rozbehne séria workshopov, nad ktorými prevzali záštitu významné spoločnosti, organizácie, inštitúcie a osobnosti kultúrno-spoločenského života:

sportworkshop (Dušan Tittel)

Môže byť zajac šampiónom v plávaní, žaba šampiónkou v triatlone alebo medveď majstrom Slovenska vo futbale? Športovať treba vždy – v zdravom tele zdravý duch! S Dušanom Tittelom si zakopeme, zabeháme, zaskáčeme…

fashionworkshop (Fero Mikloško a jeho ateliér, za účasti make up artistky Kláry Surdusovej, agentúry CHARLIE BROWN, v spolupráci s design factory college)

Môže nosiť krtko žlté šortky, Červená čiapočka punkovú bundu a Rumburak modré rifle? Vymyslime nové outfity pre našich rozprávkových priateľov!

archworkshop/architekti deťom (pod záštitou hlavnej architektky mesta Bratislava Ingrid Konrad, za účasti starostky Starého Mesta Táni Rosovej a významných architektonických ateliérov: at26, PLUSMINUS ARCHITECTS, hantabal architekti, Kosi architekti a ZÁVODNÝ AA)

Býva vajce počas vandrovky v hniezde, v perníkovej chalúpke alebo v luxusnom hoteli? Posuňme hranice štýlu bývania našich rozprávkových priateľov so známymi a úspešnými slovenskými architektmi. Ekológia, recyklovanie a cool rozprávkové bývanie.

foodworkshop (pod záštitou skvelého šéfkuchára Jara Žideka)

Chutil by nám rezeň z prosa, torta z kuracinky alebo zmrzlinový pohár z brokolice? Chceme jesť zdravo! Aj zákusok môže byť zdravý!

musicworkshop (pod záštitou Divadla Úsmev a taktovkou Sisi Michalidesovej)

Viete, že sa kohút vrátil z Ameriky a už nehovorí kiki riki, ale kuiki ruiki? Po zdravom jedle sa nám bude hrať a spievať jedna radosť!

 

toyworkshop, kde si deti budú môcť recyklovať hračky (zo starých sa stanú nové)

s Anais Filip a Project KID

Viete, že môžete zo starých LEGO kociek vyrobiť nového Supermana alebo zo starého potrhaného plyšáka lesnú vílu? Neveríte? Uveríte, ak prídete. Doneste si svoju starú obľúbenú hračku, s ktorou sa už nedá hrať, no vy ju ešte nechcete vyhodiť. Spoločne z nej vyrobíme niečo nové, s čím sa bude dať opäť vyjašiť. Nielenže zachránime vašu hračku, ale trošku ochránime aj našu Zem.

origami workshop Dá sa Maxipes Fík, Kremienok alebo Maťko s Kubkom poskladať? Urobte si vlastný origami workshop kdekoľvek ste a kedykoľvek chcete. Môžete použiť napríklad aj túto tlačovú správu alebo našu informačnú skladačku a zložiť si podľa návodu čln.

Počas festivalu bude prebiehať i trh chránených dielní pod taktovkou n.o. PRIMA VSTÚPTE pod záštitou Lucie Hablovičovej z OZ Svetluška, kde pre vás vyrobia nádherné veci či vecičky.

Rodičovský kútik bude miestom oddychu a zaujímavých informácií. Počuli ste už o Family koučingu? Budete mať šancu zažiť na vlastnej koži, pod vedením profesionálnych koučov z Koučink centra.

Organizátori festivalu pre vás pripravili i rozprávkové prekvapenie secret fairy tale.

Pozorne ste počúvali na všetkých workshopoch a zozbierali ste správne indície? Ak áno, tak už určite viete, čím vás prekvapíme. Ak nie, príďte a nechajte sa prekvapiť.

Ak neodoláte a chcete sa dozvedieť, aké prekvapenie je pripravené, alebo len tak prísť a zasnívať si, či zažiť rozprávkovú atmosféru v centre Bratislavy, mali by ste sa (deti) registrovať na www.secretevents.eu , kde si môžete zvoliť workshop, ktorý sa vám (deťom) najviac páči.

… ale pssst… nikomu to nepovedz!

9. a 10. júna v Bratislave

Viac informácií na www.secretevents.eu alebo na www.facebook.com/secretevents

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.