Jedzte 9 jedál denne a znížite si cholesterol a schudnete – Omladnut.sk

Jedzte 9 jedál denne a znížite si cholesterol a schudnete

Staré mamy nás učili, jedz trikrát denne a poriadne, potom prišla teória dietológov, že treba jesť často a po malých množstvách aby hladina cukru v krvi nekolísala.

 

Najnovšie výskumy potvrdzujú, že pre naše telo je časté jedenie zdravšie a optimálnejšie. Jesť častejšie znamená, že mastné kyseliny nezaznamenávajú také výkyvy a telo sa vysporiada s príjmom potravy efektívnejšie. Jesť aspoň štyrikrát denne a optimálne až deväťkrát podľa vedcov zrýchľuje metabolizmus a znižuje riziko obezity.

Štúdia, ktorá prebiehala medzi deťmi vo veku 9-13 rokov ukázala, že deti, ktoré jedli 5 a viac krát denne mali až o tretinu nižšiu pravdepodobnosť vysokej hladiny zlého cholesterolu.

Časté jedenie podľa vedcov nabúrava vysoký prílev mastných kyselín, hromadenie tukov v tepnách a vysokú hladinu cholesterolu.

Veľmi dôležité je tiež pravidelné stravovanie. Načasovanie je podľa najnovších poznatkov rovnako dôležité ako množstvo. Náhodné sústavné jedenie má totiž bližšie k obezite ako k zdravému životnému štýlu. Ak budete jesť náhodne, telo nevie kedy príde ďalšie jedlo a tak spustí mechanizmus “záchrany”, teda ukladá viac z potravy v podobe tuku.

Nesmieme zabúdať však naďalej si strážiť príjem kalórií, tuku, cukru a soli. Časté jedenie má ale aj negatívne dopady, napríklad na naše zuby. Odborníci odporúčajú jesť sladké potraviny po slaných, keď je zvýšená tvorba slín, čo pomáha neutralizovať kyseliny.

zdroj:dailymail.co.uk

foto: flickr.com/Joshua Rappeneker

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.