Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

8 inšpiratívnych miest, ktoré stihnete navštíviť do konca roka 2017

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-08-28 13:18:42

Jeseň a zima sú ideálne obdobia na návštevu exotiky. Prinášame vám výber destinácií, ktoré si určite zaraďte na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť.

Tieto inšpiratívne miesta sú ideálne pre relax, meditáciu, sebaspoznávanie a nepochybne upokoja vašu myseľ a povzbudia vaše zmysly! Článok sme doplnili autentickými zábermi ľudí na Instagrame, ktorí spomínané miesta navštívili.

Baja Peninsula, Mexiko

Tento dlhý poloostrov sa nachádza v severnom Mexiku a vytvára Kalifornský záliv. Ponúka až 1200 kilometrov nekonečných slnečných pláží, priezračnej vody a nespútanej krajiny. More je tu ako stvorené na surfovanie, avšak toto zázračné miesto na Zemi ponúka veľa možností na relax a meditovanie. Môžete aspoň na chvíľku zabudnúť na starosti sveta pri pohľade do hlbín kaňonov alebo pri pozorovaní hviezd.

https://www.instagram.com/p/BXGicbBFHII/?taken-by=discoverbajacalifornia

Osa Peninsula, Costa Rica

Objavte samú seba uprostred daždového pralesa! Najväčšia prežívajúca populácia jaguárov na svete, prechod loďkou cez mangrovové porasty či nekonečné šíre more: tento polostrov ponúka dobrodružné zážitky, ale aj možnosť vypnúť. Jedným dychom dodávame, že celé územie Costa Rica ponúka inšpiratívne miesta, či už sú to pláže, sopky alebo práve pralesy, ktoré stoja za návštevu.

https://www.instagram.com/p/BYRmC8ylNjv/?tagged=osapeninsula

Arashiyama: bambusový les Sagano, Japonsko

Arashiyama je magická oblasť západnej časti japonského mesta Kjóto, populárna práve na jeseň. V tejto oblasti sa nachádza aj slávny bambusový les Sagano, s pešou cestou skrze celý háj. Slnko, vánok, stromy a nekonečná zeleň – to znie ako rovnica na meditáciu! Počas prechádzky si nepochybne vyčistíte myseľ a načerpáte chýbajúcu energiu.

https://www.instagram.com/p/BYCsEIWj-ZN/?tagged=arashiyama

Wadi Rum, Jordánsko

Mesačné údolie môžeme s pokojným srdcom nazvať najkrajším miestom na púšťi na svete. Príroda svojou neskutočnou silou zmenila masívy na skalné veže a bizarné kopce týčiace sa z hôr piesku, v ktorom sa celá oblasť priamo topí. Celé údolie vám neprestáva vyrážať dych, a kam oko dopadne, tam objaví ďalšiu neznámu, exotickú formu starobylej krásy.  2011 bola Wadi Rum zapísaná ako súčasť Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zaslúžene.

Nesmieme zabudnúť dodať, že návšteva tejto oblasti bude nezabudnuteľný zážitok, pokiaľ sa vám pošťastí pozastaviť sa pri beduínoch. Horúci čaj, horúce slnko, horúci piesok – to je niekedy to jediné, čo naše telá potrebujú, aby trochu pookreli. Práve preto vám odporúčame Wadi Rum navštíviť na jeseň!

https://www.instagram.com/p/BMBAvJ6AzLd/?taken-by=visitwadirum

Preikestolen, Nórsko

Výstup na slávny útes v Nórsku potrvá aj dve hodiny, no za ten výhľad, ktorý sa vám z vrchu naskytne, to za to určite stojí! Z výšky 600 metrov nad morom si užijete pohľad na nádherné nórske fjordy, jedinečný skvost prírody. Práve tento útes je skvelým miestom pre oddych a meditáciu.

https://www.instagram.com/p/BX5eaoelXUj/?taken-by=nattesferd

Národný park Yosemite, California

Tritisíc jazier, vodopádov, nádherných vrchov a dych vyrážajúcich údolí. Kilometre nezvyčajných skalných útvarov a lúk ako stvorených pre meditáciu. Zažite neskrotenú prírodu na vlastnej koži a nájdite skryté zákutia vašej mysle počas objavovania skrytých zákutí v tomto nádhernom národnom parku v Californii. Hoci park samotný je prístupný počas celého roka, odporúčame vám overiť si, či neprebiehajú práce alebo či je počasie priaznivé na návštevu.

https://www.instagram.com/p/BV-FKPOg17M/?taken-by=yosemitenps

Rocky Mountains, Canada

Skalnaté vrchy (častokrát domácimi prezývané Rockies) je pohorie skrášľujúce západnú časť Severnej Ameriky. Nie nadarmo sa pýšia titulom americký turistický sen. Hoci sú túry častokrát náročné, ten výstup za to naozaj stojí. Avšak nielen výhľady z vrcholkov hôr si v Rockies užijete naplno – už doliny ponúkajú množstvo pastvy pre oči, a sú skvelým miestom na stíšenie mysle a regeneráciu ducha.

https://www.instagram.com/p/BXi2qA1gLb-/?taken-by=rockynps

Positano, Taliansko

Obľúbená destinácia na medové týždne patrí v tomto roku medzi najnavštevovanejšie miesta v Európe. Výhľad je jedinečný, a mestečko ponúka naozaj všetko – lahodné jedlo, horúce more, jedinečná architektúra. Je to skutočné dovolenkové miesto, kde si konečne oddýchnete a načerpáte inšpiráciu do ďalších dní. Na záver už naozaj len slová z popisu poslednej fotky: Všetko, čo si viete predstaviť, je skutočné.

O koľko viac to platí pri cestovaní!

https://www.instagram.com/p/BVsfTQwF4Bo/?taken-by=worldwanderlust

Páčili sa vám tieto inšpiratívne miesta? Zdieľajte článok aj pre priateľky, šírte cestovateľského ducha aj na sociálnych sieťach! My vám želáme, aby sa vám vaše (cestovateľské) sny naozaj naplnili!

 

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.