Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Idú joga a chudnutie dohromady? Poznáme odpoveď!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-11-10 08:40:17

Zaujíma vás čo majú joga a chudnutie spoločné? Všetkým, ktorí už joge prepadli, ale aj tým, ktorí s ňou ešte len začínajú prezradíme, či a akým spôsobom dokáže cvičenie jogy dopomôcť pri zbavovaní sa nechcených kilogramov.

Joga a chudnutie

Diskusie o tom, či idú joga a chudnutie dokopy, bývajú častým sporom laikov, ale i odborníkov. Vo všeobecnosti je dobre známe, že pri redukcii váhy potrebuje naše telo dve veci: zvýšiť energetický výdaj a znížiť kalorický príjem. Najčastejšou voľbou je teda kardio cvičenie, doplnené vhodnou diétou a výsledky sú takmer zaručené. Čo však ak sa vám vo fitku potiť nechce alebo zo zdravotných dôvodov jednoducho nemôžete? Je tu predsa joga! Zatiaľ čo jedna strana považuje jogu pri chudnutí za nedostatočne efektívny spôsob, druhá strana hlása mimoriadne účinky pri strate hmotnosti, na ktoré sa teraz spoločne pozrieme.

Zahriatie

Cvičenie jogy ide ruka v ruke so správnym dýchaním. Práve dýchanie má veľký dopad na celú fyziológiu nášho tela. Existuje viacero typov jogy, napríklad dynamickejšia Power joga je výborným tipom, ako telo zahriať. Ide o cvičenie, pri ktorom svoje telo dokonale rozhýbete, naštartujete svoj organizmus a zrýchlite tep srdca, čo je pri spaľovaní dôležité. Takáto joga môže slúžiť ako rozcvička, ale i samotný tréning. Ak ste naopak mali fyzicky namáhavý deň, uvoľnite sa pomocou pomalšej, relaxačnej jogy, ktorá tiež poslúži ako výborný strečing po cvičení.

Premena tela

Samozrejme, tak ako všetko čo sa v živote učíme, aj joga má svoju postupnosť a vyžaduje si čas. Už po prvom cvičení však ucítite príjemnú úľavu. Po niekoľkých opakovaniach sa možno naučíte lepšie dýchať a budete sa viac sústrediť na správne držanie tela. A ak joge prepadnete a budete sa jej venovať pravidelne, zmeny spozorujete aj na svojom tele. Joga vám síce nevyčaruje tehličky na bruchu, vaše telo však nadobudne pekné súmerné tvary, rovný chrbát a vzpriamené postavenie, ktoré je na žene naozaj sexy.

žena ktorá robí strečing

Trávenie

Joga nie je len cvičenie na zdravý chrbát, ako sa mnohí mylne domnievajú. Správne jogové asány dokážu priamo pôsobiť aj na vaše tráviace ústrojenstvo. Ak túžite naštartovať svoje trávenie, prispieť ku zdraviu žalúdka a čriev, zamerajte sa na správne jogové pozície a poraďte sa priamo so svojim lektorom jogy. Ak jogu cvičíte doma, inšpirovať vás môžu dostupné online videá, z ktorých sme pre vás jedno vybrali.

 

Stres

Mnoho ľudí prepadne nezdravému životnému štýlu najmä v dôsledku stresu. Nezdravým jedlom ľudia zvyknú zajedať osobné problémy, či už ide o lásku, alebo neprimerané pracovné vyťaženie. Takýmto samo trýznením sa však len dostávajú do bludného kruhu, z ktorého napokon vychádzajú ešte smutnejší a menej sebavedomejší. Účinky jogy na eliminovanie stresu sú nesporné. Len pár minút denne vám dokáže navodiť psychickú pohodu a vyrovnanosť. Po tom čo sa vaša psychika vráti opäť do normálu, sami ucítite, že ku šťastiu nepotrebujete tony čokolády a neustále vyjedanie chladničky.

Výber a konzumácia jedla

Praktické cvičenie jogy a tiež meditácia účinne pomáhajú pri rozvíjaní vnímania samého seba. Človek sa stáva viac prítomným a dokáže lepšie pocítiť, čo sa mu vlastné telo snaží povedať. Po čase sa tak zmenia aj vaše stravovacie návyky. Uvedomíte si, že jesť by ste mali len vtedy, keď ste skutočne hladní. Ak budete svoje telo dôkladne počúvať samo vám povie, že už má dosť, nemusíte preto vždy dojesť len preto, lebo to na vašom tanieri ostalo. Odborníci tiež tvrdia, že ľudia, ktorí cvičia jogu pravidelne, si dokážu lepšie vybrať čo budú konzumovať. Prirodzene sa vyhýbajú jedlám po ktorých sa cítia letargickí a unavení a namiesto toho volia zdravšie varianty potravy, čo nepochybne vedie ku strate hmotnosti.

Chudnutie je veľmi individuálne a záleží od množstva faktorov. Vyskúšanie jogy však určite neoľutujete, či už chcete zhodiť kilogramy, alebo sa len jednoducho cítiť o niečo lepšie. Ak sa vám článok páčil, nezabudnite sa oň podeliť aj so svojimi priateľmi.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.