Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Čo nám signalizujú vyrážky na krku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-11-08 20:44:22

Čo spôsobuje vyrážky na krku? Je možné, že signalizujú nejaký problém: ťažkosti s trávením, hormonálna nerovnováha alebo nevhodné kozmetické produkty. V článku vám prezradíme, ako to zmeniť.

Spravte si ACNE MAPPING a zistite, čo vaša pokožka potrebuje

Takzvaný Acne Mapping alebo face mapping (mapovanie tela a tváre) pomáha vysvetliť, na aký problém poukazujú vyrážky v konkrétnej časti tela alebo tváre. Je to však stále vyvíjajúci sa obraz, a častokrát je akné výsledkom životosprávy jednotlivca. Je náročné povedať, na aký problém poukazuje akné na konkrétnej časti tváre alebo na krku, sú však všeobecné informácie, ktoré sú vo väčšine prípadov pravdivé.

Ak zápasíte s vyrážkami, jednoznačne vám odporúčame vyskúšať domácu liečbu pomocou bylín a prírodných ingrediencií. Pomôže však, ak poznáte, aký je rozdiel medzi vyrážkami na tele a na tvári. Okrem iného tvaru a zafarbenia sa odlišujú aj príčinami. Predstavíme vám teda niekoľko možných dôvodov, prečo vás trápia vyrážky na krku.

Vyrážky na krku sú zvyčajne samostatné zapálené miesta, nie veľké zhluky vyrážok. Červené, boľavé a častokrát tvrdé vyrážky znepríjemňujú každodenný život a tiež sa náročnejšie prekrývajú. Ak poznáte príčinu vzniku, v podstate je boj vyhratý, a viete sa ich zbaviť.

Namiesto toho, ako sa týchto vyrážok zbaviť sa však treba sústrediť na dôležitejšiu otázku: čo sa nimi snaží naše telo povedať?

NÁŠ TIP – Čajovníkový olej je najobľúbenejšie prírodné liečivo pri vyrážkach. Tento titul si naozaj zaslúži, účinky sa pri pravidelnom používaní dostavia: nielenže pomáha pri odstránení vyrážok, vďaka antibakteriálnym a antiseptickým účinkom sa znižuje riziko, že sa vám vyrážky vrátia!

Vyrážky na krku: čo sa nimi snaží naše telo povedať?
Vyrážky na krku: čo sa nimi snaží naše telo povedať? Zdroj: JESHOOTS.com (Pexels)

Problémy s trávením?

Vyrážky na krku môžu signalizovať tráviaci problém. Súvisí to najmä s plynatosťou, nafúknutosťou alebo inými tráviacimi ťažkosťami. Na zlepšenie tohto stavu vám odporúčame vlákninu vo forme výživového doplnku, ktorá napomáha tráveniu. Výživové doplnky môžu okrem liečby akné pomôcť aj pri boji s únavou, posilniť imunitu alebo zlepšiť kvalitu vlasov a nechtov.

Okrem doplnkov je však vždy vhodné zvážiť zmenu životosprávy. Okrem zmeny jedálnička pri akné pomáha aj zvýšená fyzická aktivita. Tá zlepšuje prekrvenie, naštartuje metabolizmus a pomáha tak riešiť menšie tráviace problémy. Ak zvažujete, že začnete športovať, alebo chcete investovať do kvalitného športového oblečenia, prečítajte si článok o 4 faktoroch, ktoré úplne zmenia váš postoj k výberu.

vyrážky na krku môže riešiť aj zvýšená fyzická aktivita
Fyzická aktivita naštartuje metabolizmus a pomáha tak riešiť menšie tráviace problémy. Zdroj: Josh Willink (Pexels)

Hormóny nie sú vyvážené

Hormonálna nerovnováha je častou príčinou akné na tele, a práve vyrážky na krku na ňu upozorňujú. Toto platí predovšetkým pre ženy v menopauze, avšak ak vás už dlhodobo trápia hlboké a boľavé vyrážky na krku, odporúčame vám navštíviť lekára. Hormonálna nerovnosť sa dá liečiť liekmi na predpis, a už po niekoľkých týždňoch liečby by malo akné ustúpiť. Liečba je však častokrát individuálna.

Vyrážky v tejto oblasti môžu byť spôsobené aj podráždením – či už nevhodnými vlasovými produktami alebo úzkymi rolákmi či tričkami.

Čo môžete urobiť, keď vás trápia vyrážky na krku?

  • vymeniť šampón alebo kondicionér, či iný vlasový produkt, ktoré môže zostávať na pokožke krku
  • vymeniť roláky za svetre a tričká, ktoré sa nedotýkajú krku – predídete tak dráždeniu
  • vymeniť pracie prostredky a/alebo posteľnú bielizeň
  • zredukovať množstvo spracovaného cukru, ktoré konzumujete
  • zájsť za vašim doktorom, aby sa skontrolovala hladina hormónov (nerovnosť môže zodpovedať aj za akné)

Pri všetkých týchto zmenách môžete sledovať reakciu vášho tela, ktoré vám napovie, či práve táto zmena bola potrebná. Ak trápia vyrážky na krku niekoho z vašich blízkych, môžete tento článok zdieľať, aby mohli zistiť, čo to môže znamenať.

Zdroj titulnej fotky: Moose Photos (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom