Hltač ohňa – Omladnut.sk

Hltač ohňa

Ford Grand C Max vám splní aj želania, o ktorých ste ešte nevedeli.

Máloktorý výrobca automobilov sa môže pochváliť, že dizajn jeho áut sa páči skutočne každému. U Forda to tak jednoznačne je. V žiadnom prípade však nejde o sivé myšky, ktoré sa prikláňajú ku konzervativizmu. Rodinný FORD GRAND C MAX je štýlový, moderný ale nerušivý a príjemne komfortný.  Navyše, už po zatvorení dverí a zhltnutí pár kilometrov sa budete cítiť ako vo vesmírnej lodi, ktorá vás s pocitom bezpečia a uvoľnenia prevezie neznámym vesmírom ciest.

Spredu nevtieravo moderný so sympatickým výrazom, z boku dynamický, zozadu rodinný. Tak by sa dal jednoducho charakterizovať dizajn Fordu Grand C Max. Auto, ktoré za prívlastok rodinný neplatí žiadnu daň, práve naopak, do svojho vzhľadu pretavilo z neho to najlepšie. Bočné posuvné dvere budete velebiť zakaždým, keď budete do auta vstupovať, vkladať deti alebo z neho vystupovať v úzkych parkovacích boxoch podzemných garáží nákupných centier. Bez problémov ich obslúži aj dieťa.  Zadné dvere batožinového priestoru s elektrickým otváraním a zatváraním sú už len dezertom.  Ak vhupnete dnu, obklopí vás veľkorysý priestor, v ktorom sa žiadny z členov rodiny určite nebude cítiť ako v kajaku. Pred vodičom a spolujazdcom sa rozprestiera štýlová palubná doska. Ak hovoríme, že rozprestiera tak to myslíme doslovne. Tvarom, dizajnom a veľkosťou totiž  prednej časti skutočne kraľuje. FORD GRAND C MAX však dokáže ponúknuť toľko prvkov výbavy, že jej vzhľad je adekvátny a dôstojný.

Vodičovi padne do ruky ideálne tvarovaný volant a pred ním „svietia“ nielen klasické informácie ako rýchlosť, otáčkomer,  kontrolky ale doslova všetko a bez zbytočného šťukania ovládačmi palubného počítača. Chvíľami som mala pocit, že s tvorcom tohto automobilu bol Steve Jobs kamarát. Jednoduché, čitateľné, šik. Nechápavo budete pozerať na obrazovku v strede palubnej dosky často, napríklad pri cúvaní. Kamera si totiž nesníma len tak čo vidí ale ukáže vám aj to, či vaše cúvanie dopadne dobre alebo nie, zmapuje predpokladanú dráhu a označí  farebne prekážky.  5“ farebný TFT LCD displej okrem toho zobrazuje navigáciu a ďalšie informácie. Nechýba rádio SONY s CD a MP3 prehrávačom s deviatimi reproduktormi, Bluetooth, USB.

Veľmi príjemná je sada DRIVE Active s aktívnym parkovacím asistentom, ktorý urobí túto nepríjemnú robotu doslova za vás, najmä spolucestujúci ocenia panoramatickú presklenú strechu, komfort zvyšuje dvojzónová klimatizácia a bezkľúčové zamykanie KeyFree so štartovacím tlačidlom a kopec ďalšej výzbroje od výmyslu sveta.

Poteší asistent rozjazdu do kopca, obvodový alarm s priestorovým snímačom a dvojitým centrálnym uzamykaním na diaľkové, elektricky ovládané spätné zrkadlá s integrovanou smerovkou, ktoré sa po uzamykaní automaticky sklopia a ktoré môžu obsahovať aj optickú signalizáciu mŕtveho uhla. Úžasná vec.

 

 

 

 

 

Za zmienku určite stojí sedenie. Sedadlá sú nadštandardne komfortné a poskytujú veľmi dobrú oporu.   Zadné prekvapujú flexibilitou dômyselného mechanizmu. Stredné môžete jednoducho zložiť a sklopiť do krajného. Získate tak viac priestoru a voľnejší pohyb v interiéri. V Grand C Maxe môžete mať aj tretí rad sedadiel. Sedadlá v druhom rade sú posuvné.

Špeciálnou kapitolou tohto auta sú jazdné vlastnosti. Bez akéhokoľvek preháňania toto auto odvezie aj princeznú na hrášku. Tichúčko a bez zbytočných otrasov. Motor, automatická prevodovka, na ktorej nenájdete chybu a podvozok spolu dokonale spolupracujú. Ford Grand C Max hltá cestu ako hladoš menu v Michelinovskej reštaurácii.  Vyskúšali sme si verziu s motorom 2.0 TDCi Duratorq DPF 103kW/140k a šesťstupňovou automatickou prevodovkou A6 PowerShift a auto reagovalo výnimočne pružne a kultivovane. Cena tejto verzie je od 27 910€.

Cena modelu Grand C-MAX je od 16 680€.

Viac informácii nájdete na www.ford.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.