Ford Fiesta - sympaťák, ktorý vám sadne – Omladnut.sk

Ford Fiesta – sympaťák, ktorý vám sadne

Vytvoriť malý, úsporný, všestranný, sympatický a pritom dravý automobil je takmer nemožná výzva. Ford Fiesta však všetky tieto vlastnosti má. Dokonca je veľmi atraktívny, dynamický a hravý. Dokonalá technická asistencia je príjemnou oporou, ktorá je doslova návyková.

 

Nový facelift dal Fieste dravý ale sympatický výraz. Dynamické proporcie pôsobia na ceste výrazne a neodolateľne.  Interiér dýcha športovým duchom, veľmi príjemný je volant. Veľkosť aj tvar vám dokonale sadne do rúk. Ovládacie prvky pôsobia na prvý pohľad ako mravenisko, keď sa inštinktívne zorientujete, oceníte  ich rozmiestnenie aj prehľad. Celkovo pôsobí interiér vzdušne a na kategóriu vozidla priestranne. Veľkú pochvalu si zaslúžia sedadlá.  Veľmi príjemné je radenie rýchlostí a ovládanie auta. Auto je ako zrastené s vodičom. Nie je to len vďaka vonkajšej veľkosti a atmosfére v interiéri. Môže za to aj technika.

Lahôdky pre posádku

Fieste nechýba palubný počítač  a v strede palubnej dosky  je podľa výbavy 3,5 alebo päť palcová obrazovka, zobrazujúca údaje z multimediálneho systému. Poteší vás výborná audiosústava a systém SYNC. Čo to je? Umožňuje pripojenie mobilného telefónu cez Bluetooth, telefonovanie bez použitia rúk, dokonca hlasité čítanie SMS správ a núdzové volanie v prípade nehody. Vďaka systému môžete zadávať jednoduché hlasové pokyny napríklad pre zmenu prehrávanej skladby, či vytočenie čísla a ďalšie veci.

 

Pre rodičov začínajúcich vodičov

Systém My Key umožňuje rodičovi naprogramovať do kľúča od auta obmedzenia pre bezpečnosť začínajúceho vodiča. Napríklad obmedzenie maximálnej rýchlosti, nemožnosť vypnúť niektoré asistenčné prvky, ako napríklad upozornenie pri vybočení z jazdného pruhu, či Active City Stop a ďalšie.  My Key upozorní na znižujúcu sa spotrebu paliva skôr ako bežne, či vypne zvuk audiosústavy a začne vydávať zvukový signál, kým sa vodič nepripúta.  Technológia dokonca umožňuje nastaviť maximálnu hlasitosť audiosystému, pretože mladí vodiči sa často nechávajú unášať hudbou a nevenujú sa dostatočne vedeniu vozidla. Skvelé, čo poviete?

Skutočne bohaté auto

Okrem vynikajúcich jazdných vlastností, ponúka Ford Fiesta úžasný komfort a bezpečnosť. V prvkoch výbavy je asistent rozjazdu do kopca, systém podpory brzdenia v núdzových situáciách, 7 airbagov, bezkľúčové zamykanie a štartovanie, tempomat, palubný počítač, systém Štart Stop, vyhrievané predné sklo, dažďový senzor, zadná parkovacia kamera, parkovací asistent a ďalšie.

Na výber je päť benzínových a dieslových pohonných jednotiek, vrátane motora roka s objemom 1.0 Eco Boost SCTi s výkonom 100 alebo 125 koní.

Cena od  9 599€

Viac informácií na www.ford.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.