Doprajte si kvalitný spánok a jarná únava sa vám vyhne oblúkom – Omladnut.sk

Doprajte si kvalitný spánok a jarná únava sa vám vyhne oblúkom

Oficiálny popis jarnej únavy hovorí, že ide o fyzickú a psychickú únavu, ktorá sa objavuje s koncom zimy a začiatkom jari. Žiadne zázračné tabletky sa na ňu nepredávajú, nezostáva teda, než siahnuť k osvedčeným receptom.

Nechajte svoj organizmus po zimnom vypätí oddýchnuť a doprajte mu ľahkú stravu bohatú na vitamíny, dostatok pohybu a predovšetkým kvalitný spánok.

Z únavy sa jednoducho vyspite

Predstavte si tú nádheru, keby si každý mohol ísť ľahnúť pri prvom zívnutí. Zamestnávatelia bohužiaľ túto možnosť väčšinou neumožňujú, o to väčšiu pozornosť by ste preto mali venovať kvalite svojho nočného spánku.

Internet je plný rád, čo máte piť, robiť a počúvať pred spaním, aby váš spánok bol hlboký a ničím nerušený. Všetky rady sú ale márne, ak spíte na nekvalitnom alebo starom matraci. Po takomto spánku sa ráno budíte dolámaní a do prvej kávy nemôžete zastaviť zívanie.

Najlepšie sa spí na českých matracoch

Aby ste teda svetový deň spánku oslávili skutočne štýlovo, zájdite sa v marci pozrieť do jednej z desiatok predajní kvalitných matracov. V rámci jarného upratovania vyhoďte svoj starý matrac a kúpte si nový od českého výrobcu Tropico.

Nový matrac si môžete vybrať podľa rozmeru, tvrdosti, ale zamerajte sa predovšetkým na materiál, z ktorého je vyrobený. Tropico okrem ďalších výhod ponúka aj penu Flexifoam®, ktorú u iného výrobcu nenájdete. Pripomína studenú penu a matrace z nej sú vzdušné, pružné a vyznačujú sa tvarovou stálosťou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.