Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Inšpirácia pre váš šatník: DIY Sveter s brmbolcami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-12 09:18:43

Milujete DIY projekty? Ak vás baví tvoriť, tak tento článok vás určite inšpiruje.

Domáceho DIY oblečenie má niekoľko výhod. Okrem personalizovaného štýlu, ktorý je jedinečný, je hlavnou výhodou aj vplyv na životné prostredie. Tzv. upcycling je trendom, ktorý sa – našťastie – teší stále väčšiemu záujmu. V skratke to znamená prerábanie starých, už nepoužívaných vecí na niečo nové, čo budete používať dlho. Akýkoľvek textilný odpad sa dá využiť – a vôbec to nemusí byť odpad. Pomalú módu prinesiete do vašej domácnosti aj tým, že budete využívať oblečenie, ktoré už doma máte, ale z nejakého dôvodu ho nenosíte. Navyše, DIY darčeky sú rozhodne vzácne! 

Aj starý sveter môže ožiť farbami a stať sa obľúbeným kúskom vo vašom šatníku. Stačí len troška voľného času, kreativity a brmbolcov.

DIY sveter: Čo k tomu potrebujeme?

  • akýkoľvek sveter, ktorý vám sedí
  • brmbolce (môžete kúpiť hotové alebo si ich jednoducho vyrobiť z vlny doma)
  • nožnice, ihlu a niť podľa farby svetra

Video – Ako si vyrobiť brmbolce

https://www.youtube.com/watch?v=MGDjK4KBBhw

 

Nezabudnite: V prípade, že použijete doma vyrobené brmbolce, pri šití budete primárne pracovať s niťkou, ktorou ste brmbolec previazali. Pri menších brmbolcoch teda budete potrebovať viac trpezlivosti.

DIY sveter na 3 spôsoby

Minimalistický

Stredne veľké blmbolce jemnej, pastelovej farby oživia jednofarebný sveter, no neuberú na minimalistickom vzhľade. Sveter bude takto vyzerať veselšie, no stále bude vhodný hoci aj do pracovného prostredia. Odporúčame brmbolce prišiť na koniec rukávov, prípadne sa budú pekne vynikať aj pozdĺž celého rukávu.

Veselý

Pridajte farby a pridajte aj počet brmbolcov! Vznikne vám veselý DIY sveter, ktorý budete s radosťou nosiť aj do ponurého jesenného počasia. Výber farieb je na vás: môžete zvoliť len dve alebo tri základné farby a vytvoriť tak jemný chic look, alebo sa s farbami môžete vyhrať a vznikne vám sveter v boho štýle.

NÁŠ TIP – Svetre neodmysliteľne patria k jeseni. Týchto 5 jednoduchých DIY dekorácií rozjasnia vás domov aj na jeseň

S malými brmbolcami

Nielen farby brmbolcov môžete meniť. S menšími sa viete viac vyhrať, a môžete tiež našávať brmbolčeky bližšie alebo ďalej od seba. No uznajte, takýto „zasnežený“ DIY sveter je nielen krásny, ale tiež jedinečný – a pretože jeho príprava je pomerne jednoduchá, je to skvelá aktivitka aj pre deti.

NÁŠ TIP – Upcycling oblečenia je len jeden z mnohých krokov, ktoré vedú k udržateľnému rozvoju. Prečítajte si viac o malých zmenách, ktoré majú veľký dopad na životné prostredie

diy sveter
Zdroj.

Ďalšie využitie

Brmbolce majú množstvo ďalších využití. Čo takto si vytvoriť napríklad brmbolcový šál alebo čiapku? Malé biele brmbolce by sa napríklad skvele vynikali na červenej baretke.

Ďalšou možnosťou je takýto krásny DIY koberček. Je to tiež krásny nápad na darček – či už na narodeniny alebo len tak, pre radosť.

Ktorý z vyššie spomenutých DIY návodov vyskúšate ako prvý? Vašimi výtvormi sa môžete pochváliť na našej Facebookovej stránke Omladnúť.sk.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie