Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Depilácia konečne nebolí! Krásne hladkú pokožku získate pomocou depilačného krému

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-22 17:18:51

Ak už máte plné zuby žiletiek a voskových pások, prečo nevyskúšať príjemnejšiu metódu? Depilácia krémom sľubuje kvalitný účinok a nebolí vás. Je to ideálny spôsob ako si jednoducho, bezbolestne a bezpečne udržať pokožku krásne hladkú a bez chĺpkov.

Odstraňovanie chĺpkov pomocou depilačného krému má množstvo výhod. Medzi dve hlavné výhody patrí, že takýto spôsob depilácie je úplne bezbolestné a jeho použitie je veľmi jednoduché. Dokonca ani žiletky nie sú tak jednoduché a neškodné v porovnaní s krémom. Prečítajte si o tom viac.

Depilácia bez bolesti

Depilačné krémy jemne rozpúšťajú chĺpky tesne nad povrchom kože. Vďaka svojmu zloženiu rozložia keratínovú štruktúru chĺpkov do takej miery, že pri zmývaní krému chĺpky jednoducho odpadnú. Krémy teda nevytrhávajú chĺpky aj s korienkom, ako je to pri depilácii voskom. Samozrejme, ochlpenie dorastie späť rýchlejšie. No celá procedúra vás ani trochu nebolí a to určite privítate.

Ako dlho ale účinok trvá? Ženy, ktoré túto metódu testovali, skonštatovali, že chĺpky vyrastajú rovnako rýchlo, alebo dokonca trošku pomalšie ako po žiletke. Ich okraje sú navyše pôsobením chemikálií obsiahnutých v krémoch zaoblené a preto nepichajú.

Jednoduché použitie

Depilácia krémom je úplne jednoduchá a každá žena ju dokáže bez ťažkostí použiť. Na kožu stačí naniesť jemnú vrstvu krému a nechať pôsobiť 3 až 6 minút (riaďte sa inštrukciami na obale, čas sa môže líšiť v závislosti od výrobcu). Radšej predpísaný čas neprekročte, vyhnete sa podráždeniu pokožky.

No a potom už len krém jednoducho zmyjte prúdom vody. Ak predsa len nájdete chĺpky, ktoré krém úplne neodstránil, buď na ne aplikujte krém ešte raz, alebo ich zľahka ohoľte žiletkou. Skvelým tipom je použiť krém ku koncu sprchovania alebo kúpeľa. Chĺpky sú vtedy presiaknuté vodou a rýchlejšie sa rozpúšťajú.

Ďalšie výhody depilačného krému

Používať depilačné krémy je lacnejšie, než podstúpiť napríklad laserovú depiláciu. Základné typy krémov vás budú stáť zopár eur a sú bežne dostupné v drogériách či internetových obchodoch. Krémy vám tiež pomáhajú rozpúšťať mŕtve kožné bunky, ktoré inak spôsobujú vrastanie chĺpkov.

Kedysi boli depilačné krémy známe kvôli nepríjemnému zápachu. Mnoho žien sa im preto vyhýbalo. To je však dávnou minulosťou. Dnes už nájdete krémy, ktoré lákavo voňajú po tropickom ovocí, prípadne sú pachovo neutrálne. Nemusíte sa teda báť a pokojne tomuto spôsobu depilácie dajte šancu – okrem iného pokožku príjemne prevoňajú.

NÁŠ TIP – Toto je najpredávanejší depilačný krém, ktorý je vhodný aj pre citlivú pokožku. Obsahuje aloe vera a vitamín E, vďaka čomu zabezpečí hladkú a hydratovanú pokožku. Odporúčame!

žena pri bazéze s hladkými nohamiZdroj: Oleksandr Pidvalnyi (Pexels)

Trocha opatrnosti nezaškodí

Zaujala vás táto metóda a máte chuť ju vyskúšať? Vôbec nemusíte váhať. No majte na mysli, že odborníci neodporúčajú aplikovať telové depilačné krémy na tvár, pretože obsahujú vyššiu koncentráciu chemikálií než bežné tvárové prípravky.

Celkovo urobíte lepšie, ak budete pri prvom použití opatrnejšia. Práve vaša pokožka môže byť citlivejšia, a preto musíte nájsť ten správny depilačný krém pre vás. Kým nejaký konkrétny produkt zakúpite, skúste na internete vyhľadať recenzie od iných žien, aby ste vedeli, či s ním mali pozitívne skúsenosti.

Keď už krém máte doma, vyskúšajte ho tak, že krém najskôr nanesiete na malú časť kože. Počkajte niekoľko hodín a posúďte, ako pokožka reaguje. Ak je všetko v poriadku, môžte krém pokojne aplikovať na väčšiu oblasť.

Na trhu je viacero depilačných metód, pomocou ktorých viete dosiahnuť vysnívane hebkú pokožku. Depilačné krémy však dokážu bolestivé odstraňovanie chĺpkov premeniť na príjemný zážitok.

NÁŠ TIP – Nezabúdajte na hydratáciu! Toto hydratačné telové mlieko po depilácii jemne ošetruje pokožku, vďaka čomu sa postupom času úplne zbavíte aj zarastajúcich chĺpkov.

depilačný krém foto
Zdroj: Daria Shevtsova (Pexels)

Netrápte sa viac so žiletkou! Krém urobí všetko za vás a to bezbolestne. Vy sa už len budete tešiť pri pohľade na vaše krásne hladké nohy.

Zdroj titulnej fotky: Breakingpic (Pexels)

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca