Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Čo signalizuje vaše akné? Miesto akné na tvári odhalí jeho príčinu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-06-15 10:29:46

Akné na tvári je estetický problém, ktorý má však vo väčšine prípadov vnútorný pôvod. Podľa miesta kde sa akné nachádza, môžete zistiť i to, čo vášmu telu neprospieva.

Už dávno nepatríte k tínedžerkám, no akné je na vašej tvári stále nechceným nepriateľom? Zabudnite na večné trápenie, krycie techniky, ktoré sú po pár hodinách aj tak fuč a odhaľte namiesto toho jeho príčinu. Býva pravidlom, že akné signalizuje vnútorný problém, je preto na čase ho odhaliť a zmeniť doposiaľ zaužívané návyky.

Akné na čele

Typickým trikom, ktorý na maskovanie akné, ale i vrások na čele my ženy najčastejšie používame je ofina. Hoci je pekný ofinka rafinovaným „zlepšovákom“, okrem pomoci môže narobiť ešte väčšiu škodu. V ofine sa hromadí pot z čela, ale i stylingové prípravky a maz, ktorý spôsobuje upchávanie pórov a vznik nepríjemného akné. Ak sa chcete večnému kolobehu vyhnúť, skúste sa vyvarovať niekoľkým potravinám. Nedokonalosti na čele najčastejšie signalizujú nadmerný príjem červeného mäsa, nasýtených tukov a alkoholu. Vaše telo tým pravdepodobne kričí na pomoc a my vieme ako na to. Najúčinnejšia je detoxikácia, ťažké mäso a alkohol tak nachvíľu vymeňte za čerstvú zeleninu, bylinkové čaje a množstvo čistej vody.

akné na tvári

Akné na lícach

Pleť na lícach patrí ku jedným z najjemnejších oblastí, je preto ťažké nedokonalosti na nej zakryť. Možno vás nepotešíme no dobre známy výrok ste to čo jete, platí aj v tejto kategórii. Akné na lícach hovorí o nadmernom príjme mäsa, rafinovaného cukru a mliečnych výrobkov. Ak sa tieto riadky týkajú aj vás, vyskúšajte na určité obdobie spomínané produkty zo svojho jedálnička jednoducho vyradiť. Možno to nebude jednoduché, no za krásnu pleť takýto experiment určite stojí.

ZISTITE O AKNÉ VIAC: Čo je akné, ako vzniká a aká je jeho účinná liečba?

Akné na čeľusti

Na čeľusti je akné trošku menej viditeľné, no určite vás ráno, pri pohľade do zrkadla nepoteší. Odborníci sa domnievajú, že i v tomto prípade je na vine strava a naše návyky. Škvrny a akné na čeľusti môžu znamenať preťaženie hrubého čreva, ktoré často spôsobujú spracované potraviny. Čo si pod tým predstaviť? Je to v podstate všetko rýchlo pripravené a hotové jedlo, ktoré si v obchode kúpite. Namiesto polotovarov, sušienok a produktov so zoznamom konzervačných látok dlhších ako váš telefónny zoznam, si radšej do nákupného košíka vložte čerstvé ovocie, zeleninu a orechy.

čerstvé ovocie

Akné na brade

Len málo žien narodených pod šťastnou hviezdou nenavštívi raz za mesiac nepríjemné akné na brade. Už asi tušíte, že ide o hormonálne výkyvy, ktoré sú pre nás ženy bohužiaľ typické. Matka príroda to tak jednoducho zariadila a my musíme toto obdobie len pretrpieť. Na takéto cystické a hormonálne akné môžu mierne pomôcť kozmetické produkty s kyselinou salicylovou, ktorá účinne vyčistí póry.

Našli ste sa v predchádzajúcich riadkoch aj vy? Ak máte medzi sebou priateľky, ktoré akné dlhodobo trápi, nezabudnite im naše tipy odporučiť a článok medzi nimi zdieľať.

 

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.