Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Ako si vytvoriť líčenie, ktoré vydrží po celý deň? Vyskúšajte profesionálne triky

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-08 09:30:11

Ako je možné, že vám líčenie od profesionálnej vizážistky vydrží vždy tak dlho? Tajomstvo je predovšetkým v správnej technike, ktorú vám v nasledujúcich riadkoch priblížime.

Ránným rituálom v kúpeľni strávite pravidelne niekoľko minút a ešte len prídete do práce, zo zrkadla na vás kričia všetky nedokonalosti na tvári. Ako je to vôbec možné, keď ste ich ráno dokonale zamaskovali? Pravdepodobne robíte chybu v technike líčenia, či zvolených produktoch. Spoločne sa preto pozrieme nato, ako správne aplikovať líčenie, ktoré vydrží po celý deň.

1. Príprava pokožky

Každá správna vizážistka vie, že krásne líčenie začína pri príprave pleti. Ani tie najtajnejšie techniky líčenia vám nezaručia dlhotrvácny make-up, kým nebude vaša pleť správne vyčistená.

Peeling

Na povrchovej časti pleti sa nachádza prebytočný maz, olej, baktérie a odumreté kožné bunky, ktoré po nanesení make-upu tvoria šupinky a nedokonalosti. Ešte pred líčením ich preto treba dôkladne odstrániť. Peeling by ste mali používať 2-3 krát týždenne, aby pleť ostala jemná a žiarivá.

Tonikum

Po vyčistení pokožky na tvár naneste tonikum, ktoré vyváži PH pokožky a zároveň umožní akýmkoľvek dekoratívnym produktom pôsobiť na tvári žiarivejšie, ale i dlhšie.

líčenie predĺži správna starostlivosť

Hydratácia

Po vyčistení pleti jej poskytnete výživu v podobe hydratačného krému. Krém vyberajte vždy v závislosti od typu pokožky, ale i ročného obdobia. Nezabúdajte, že v zime je pleť vystavovaná rôznym faktorom, preto ju treba pravidelne hydratovať. Pred nanášaním make-upu môžete skúsiť tiež krém bez olejov, ktorý sa do pleti rýchlo absorbuje, no zároveň jej dodá dostatočnú vlhkosť.

2. Primer

Primer tvorí na pleti základ, ktorý je nevyhnutným prvkom ak chcete aby váš make-up zotrval na tvári čo najdlhšie.

Primer na tvár

Primer na tvár, nazývaný tiež podkladová báza dokáže s pleťou zázraky. V dnešnej dobe je ich na trhu dostatočné množstvo, aby ste si vybrali podľa typu svojej pleti. Jestvujú primery na vyrovnanie tónu pleti, na vyplnenie pórov pre mastnú a zmiešanú pleť, alebo vyplnenie vrások pre zrelšiu pleť. Hľadajte taký, ktorý bude bez olejov, na báze vody aby sa vám make-up po tvári neroztekal.

Primer na oči

Primer na oči slúži ako podklad po očné tiene. Vďaka nemu sa vám tiene budú nanášať jednoduchšie, uvidíte ich pravú pigmentáciu v celej kráse a zároveň vydržia tiene i linka bez neželaného rozmazania sa.

3. Použite make-up bez olejov

Rovnako ako pri podkladovej báze, aj pri make-upe je dôležité vyberať ideálne taký, ktorý je bez olejov. Je to najmä kvôli tomu, že oleje použité v produktoch môžu spôsobovať posun a rozmazanie make-upu. Ak máte suchšiu pleť, uistite sa, že ju pred nanášaním make-upu poriadne hydratujete. Práve v prípade suchších typov pleti je časté používanie makeu-upov na olejovej báze, preto by to bez potrebnej hydratácie, mohlo pre vás predstavovať problém.

líčenie makeup

4. Správne množstvo make-upu

Menej je niekedy viac, platí pri nanášaní make-upu dvojnásobne. Ak chcete, aby vám make-up vydržal na tvári čo najdlhšie, zvoľte iba potrebné množstvo. K tomu vám pomôže i správne zvolený štetec vyrobený špeciálne na nanášanie make-upu. Vyskúšať môžete i „beauty blender“ čo je malá farebná hubka, ktorú určite poznáte. Je to multifunkčný pomocník na make-up, korektor, ale i púder.

beauty blender

5. Púder nanášajte správnym spôsobom

Správne nanesenie púdru je jedným z tajomstiev úspechu dlhotrvácneho líčenia. Dôležité je fixovať najmä oblasti tváre, kde ste nanášali tekuté prípravky, korektor, alebo make-up. Pozor si však dajte na spôsob nanášania. Nikdy ho neroztierajte, ale jemne vklepte pomocou štetca. Táto technika vklepávania udrží make-up a ostatné prípravky na správnom mieste po celý deň a „zablokuje“ ich proti pohybu.

6. Štetec na tiene nastriekajte fixačným sprejom

Pred tým, než na štetec nanesiete vybraný tieň na oči, vyskúšajte naň strieknuť sprej na zafixovanie make-upu. Nielenže to predĺži trvácnosť tieňov, dodá im to výraznejší vzhľad a očné viečka budú pôsobiť jemným, lesklým a veľmi prirodzeným dojmom.

na štetce aplikujte fixátor

7. Vodeodolná maskara a linka

Ak sa chcete vyvarovať rozmazanému očnému okoliu stavte na vodeodolné maskary a linky na oči. Po pár hodinách sa tieto produkty zvyknú pod očami rozplývať a to najmä v prípade, že používate mastnejší očný krém. Vyskúšajte vodotesnú formulu a váš pohľad ostane po celý deň neodolateľný.

vodeodolná maska na oči

8. Vytvorte si vlastné krémové líčka

Krémové líčka bývajú kameňom úrazu a veľmi rýchlo sa zvyknú na pleti rozmazať, či úplne zmiznúť. Vyskúšajte vizážistický trik na vytvorenie vlastných krémových líčok. Zmiešajte primer na tvár s matným tekutým rúžom základnej červeno-ružovej farby. Ak sú líčka príliš tmavé pridajte viac primeru a naopak.

9. Rúž aplikujte správnym spôsobom

Aktuálne sú veľmi trendy metalické odtiene, alebo rúže a lesky s matným finišom. Ak však preferujete saténový efekt pier, vyskúšajte našu radu. Rúž aplikujte na pery v niekoľkých vrstvách nasledovne. Aplikujte rúž a jemne pretrite obrúskom. Zafixujte tenkou vrstvou transparentného púdru a naneste druhú vrstvu rúžu. Opakujte, kým bude váš rúž dostatočný sýty podľa vašich predstáv.

rúž na pery

10. Používajte transparentný púder

Na záver líčenia aplikujte na pleť ľahký transparentný púder. Ten pleť neupcháva tak ako klasické púdre, zároveň odstráni prebytočný olej a postará sa o dlhotrvácne líčenie ako od profesionála.

11. Líčenie dokončite fixačným sprejom

Takéto fixačné spreje sú veľmi populárne najmä pri profesionálnom líčení, pretože podčiarknu prácu vizážistky a dodajú na kvalite líčenia. Vybrať si môžete v súčasnosti z rôznych druhov. Na trhu sú fixačné spreje ktoré tvár osviežia, hydratujú, zmatnia alebo dokonca dodajú lesklé pigmenty. Stačí si len vybrať.

12. Ruky preč!

Najdôležitejšia rada na záver znie, nikdy sa nedotýkajte svojej tváre. Nielen, že si líčenie rozmažete, na rukách sa vám zbierajú baktérie, nečistoty a mastnoty, ktoré dotykom tváre okamžite prenesiete na svoju pleť.

Ak máte počas celého dňa nabitý program a potrebujete vyzerať dobre a sviežo po celý deň, veríme, že tieto rady oceníte. Do kabelky si pre každý prípad pribaľte svoj obľúbený rúž a púder, ktoré jemné nedokonalosti raz-dva vyriešia.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene